drzwi cal Relacja Budma 2019 – Drzwi CAL na targach w Poznaniu - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Relacja Budma 2019 – Drzwi CAL na targach w Poznaniu

7 marca 2019
Udostępnij wpis

W dniach 12-15 lutego 2019 roku w Poznaniu odbyła się kolejna edycja największych targów budowlanych w Polsce. Swoją prezentację konstruowaliśmy kierując się ideą „Najwyższa technologia w służbie niczym nieskrępowanego designu”. Czy nam się to udało? Zapraszamy do zapoznania się z relacją Drzwi CAL - Budma 2019.

drzwi cal budma 2019

Stoisko CAL podczas targów Budma 2019 przyciągnęło wiele osób zainteresowanych niebanalnym designem naszych drzwi.

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2019 odbyły się w połowie lutego w Poznaniu. To jedna z największych tego typu branżowych imprez w Europie, gdzie wystawiają się najlepsze firmy związane z branżą budowlaną, architekturą i innowacyjnymi technologiami. Wśród producentów nowoczesnych drzwi nie zabrakło także marki Drzwi CAL.

– W czterech stojakach wykonanych z masywnej klejonki świerkowej, podkreślającej naturalne materiały, osadziliśmy dwoje drzwi wewnętrznych i tyle samo zewnętrznych. Wszystkie o ponadgabarytowej wysokości 2500 mm określającej możliwości technologiczne firmy CAL. Wszystkie to konstrukcje z niewidocznymi zawiasami i obustronnie zlicowane z ościeżnicą – wyjaśnia Czesław Suski, Dyrektor Handlowy CAL.

Drzwi CAL Budma 2019 – Rovaniemi z okładziną z łupka kwarcytowego

Na wejściu do stoiska, wzdłuż głównej drogi komunikacyjnej hali nr 5 ustawiliśmy drzwi z Kolekcji Arktycznej w okładzinie z kamienia. Potężna płaszczyzna drzwi o dwuipółmetrowej wysokości i ponad metrowej szerokości, o niespodziewanej fakturze powierzchni przyciągała wzrok wszystkich przechodzących i prowokowała do choćby pogłaskania skrzydła drzwiowego. Pytania o rodzaj tak niespotykanego materiału były często początkiem prezentacji wyjątkowych walorów technicznych pasywnych, otwieranych na zewnątrz drzwi z niewidocznymi zawiasami. Od wewnątrz drzwi wykończone były antracytowym olejowoskiem.

drzwi cal budma 2019

Dyrektor Handlowy, Czesław Suski prezentuje drzwi Rovaniemi NTP pokryte autentycznym łupkiem kwarcytowym z Brazylii.

Pasywne drzwi z naświetlami w okładzinie z blachy kortenowskiej

Wyjątkowym połączeniem wysokiej technologii i bardzo modnego designu był portal wejściowy składający się z drzwi z klepką dębową zamontowanych w zlicowanych naświetlach bocznych w okładzinie z blachy kortenowskiej – bardzo modnym rozwiązaniem wykończeniowym w tym sezonie, który daje piękny i ciepły efekt rdzy. Mnogość zastosowanych technologii jest trudna do wymienienia w krótkiej relacji. Dość powiedzieć, że zamontowaliśmy w nich system CALconnect, służący do sterowania i nadzoru drzwi za pomocą smartfonu dedykowaną aplikacją, z możliwością podłączenia do instalacji domu inteligentnego. Całość prezentowała się bardzo okazale i dizajnersko. Takie zestawienie jest świeżo po badaniach szczelności i odporności na czynniki zewnętrzne oraz izolacyjności termicznej. Zainteresowani mogli zobaczyć pachnące jeszcze farbą drukarską certyfikaty.

drzwi cal budma 2019

Drzwi CAL Budma 2019. Pasywny portal zewnętrzny z systemem CAL Connect to propozycja dla inteligentnego domu.

drzwi cal budma 2019

Od strony wewnętrznej cała ścianka zaokleinowana została, podobnie jak stojące obok drzwi wewnętrzne Boksze, fornirem Robin Wood z limitowanej kolekcji dostępnej tylko w ofercie CAL.

Naturalnie i kolorowo. Drzwi CAL poczuły wiosnę

Na zakończenie perełka w kolekcji, model Czarna Hańcza, który miał swoją premierą na targach Budma 2019. Ręcznie robione drzwi z dębowych desek zespojonych barwną żywicą epoksydową. Kolor żywicy możecie dobrać dowolnie – niebieska, zielona, różowa, czarna  – jaką chcecie.

drzwi cal budma 2019

Powyżej: drzwi Czarna Hańcza wykonane zostały całkowicie ręcznie. Warto zwrócić uwagę na naturalny kształt desek oraz wypełnienie z kolorowej żywicy epoksydowej.

drzwi cal budma 2019

Z lewej – drzwi CAL Rovaniemi z łupkiem brazylijskim; po prawej dziennikarz Zbigniew Urbański testuje możliwości naszego portalu drzwiowego.

Czy osiągnęliśmy założony cel połączenia najwyższej technologii z niczym nieskrępowanym designem? Naszym zdaniem tak. Zresztą, przekonajcie się sami, co o naszej firmie i ofercie powiedział Zbigniew Urbański, dziennikarz i prezenter technologiczny WP Tech, związany w przeszłości m.in. z TVN, TVN Turbo i Onetem.

Dodaj komentarz

UE