drzwi cal Drzwi z kontrolą dostępu - bezpieczeństwo na najwyższym poziomie - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Drzwi z kontrolą dostępu – bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

27 stycznia 2022
Udostępnij wpis

Smart telefony, smart zegarki, smart TV, smart domy - a wszystko to ultra bezpieczne, dzięki smart drzwiom zewnętrznym. Jak sprawić by nasze drzwi wejściowe umożliwiały nam kontrolę dostępu do naszego domu, abyśmy w każdym miejscu i o każdym czasie byli pewni, że nasz dobytek jest bezpieczny i co jeszcze potrafią inteligentne drzwi do domu?

Nowoczesne systemy kontroli dostępu

Klucz to na razie podstawowy sposób otwierania drzwi wejściowych. Jednak nie jest to rozwiązanie niezawodne – każdemu z nas zdarzyło się zgubić klucze i w panice szukać ich w torbie i kieszeniach. Problem ten możemy wyeliminować łącząc standardowy klucz z rozwiązaniami elektronicznych systemów kontroli dostępu.

Elektroniczna kontrola dostępu ułatwia nam życie i maksymalnie zwiększa poziom bezpieczeństwa naszego mienia. Wbrew pozorom nie wymaga wcale super rozbudowanego układu elektronicznego czy ogromnych inwestycji. W drzwiach realizowana jest nawet przez proste urządzenia tj. elektrozaczep czy czujniki współpracujące z systemem alarmowym, np. kontaktrony.

Do zdalnych rozwiązań w systemach kontroli dostępu jest dedykowana aplikacja, dzięki której mamy pełen nadzór nad strefą wejścia do domu, w tym możliwość otwarcia drzwi na odległość czy identyfikację osób wchodzących i wychodzących z domu.

 

 

Kontrola dostępu w wersji podstawowej

Podłączenie do alarmu to podstawa jeśli chcemy być pewni bezpieczeństwa swego mienia zarówno będąc w domu, jak i poza nim. Prosty system składa się z centrali alarmowej, klawiatury sterującej, czujników, sygnalizatorów akustycznych i optycznych oraz systemu powiadamiania służb ochrony. Jakie proste czujniki możemy zainstalować w drzwiach i sparować z systemem kontroli dostępu jakim jest alarm?

Pierwszym z nich jest kontaktron. To malutkie i proste urządzenie składające się z magnesu i czujnika magnetycznego. Powiadamia nas ono o tym czy skrzydło prawidłowo przylega do ościeżnicy, dzięki czemu wiemy czy drzwi są zamknięte i szczelne.

Drugim jest czujnik rygla, który poinformuje nas o tym czy nasze drzwi są nie tylko zamknięte, ale także zaryglowane. Dzięki niemu zawsze będziemy pewni, czy aby na pewno zamknęliśmy drzwi na klucz wychodząc z domu.

Trzecim prostym czujnikiem jest czujnik wysunięcia haków stosowany przy zamkach wielopunktowych. Sygnalizuje on poprawne wysunięcie haków zamka, które odpowiadają m.in. za antywłamaniowość i doszczelnienie drzwi na całej długości skrzydła.

Trochę bardziej rozbudowanym urządzeniem jest elektrozaczep, który służy do zdalnego otwierania drzwi na zasadzie domofonu. Może być on dodatkowo wyposażony w przełącznik funkcji dziennej, dzięki któremu możemy zostawić drzwi otwarte na określony czas w wolnym dostępie dla każdego.

Zaawansowane systemy kontroli dostępu

Chcąc zabezpieczyć swój dom przed wejściem niepowołanych osób niezależnie od użycia klucza powinniśmy zainwestować w bardziej zaawansowane technologicznie, a zarazem droższe rozwiązania.

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem w CAL prawdziwe drzwi jest czytnik linii papilarnych. Może być on zintegrowany z antabą zewnętrzną lub wbudowany w płaszczyznę drzwi. Zapewnia bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa i pozwala na zapamiętanie do 150 użytkowników. Nie wymaga podłączenia do Internetu, a do jego działania wystarczy zamek elektromechaniczny. Jest to rozwiązanie proste i komfortowe w obsłudze, a dodatkowo posiada nienachalny design. Jednak zapewne wielu z Was nasunęło się teraz pytanie: co jeśli czytnik nagle uzna mój odcisk palca za niekompatybilny, tak jak czasami dzieje się to w smartfonach? Nic strasznego, ponieważ drzwi zawsze możemy otworzyć przy pomocy klucza, który w rozwiązaniach elektronicznych zawsze pełni rolę nadrzędną.

Oprócz czytników linii papilarnych do wyboru mamy jeszcze szyfratory (klawiatury kodowe), czytniki kart i Bluetooth, a także futurystyczne rozwiązania takie jak skanery twarzy czy tęczówki oka. Większość z nich dostępne w standardowej ofercie CAL.

 

smartphone_czytnik_linii

 

Wygoda przede wszystkim – zdalna kontrola dostępu

Dla najbardziej wymagających klientów posiadamy wygodne rozwiązania umożliwiające zdalne nadawanie uprawnień dostępu dla dowolnego użytkownika i pozwalające na przesyłanie danych o strefie wejścia do domy w czasie rzeczywistym. Są to rozwiązania łączące w sobie kontroler dostępu np. czytnik linii papilarnych z aplikacją mobilną, którą dodatkowo można sparować z popularnymi aplikacjami do zarządzania inteligentnym domem, tj. Google Home.

Czy teraz z wiedzą, że system kontroli dostępu nie wymaga rozbudowanego systemu elektronicznego jesteście gotowi wejść w przyszłość i mieć możliwość odblokowania drzwi przy pomocy inteligentnego kontrolera dostępu? Czy jesteście gotowi iść z duchem czasu i pozwolić strzec Waszego dobytku przy zastosowaniu inteligentnych zabezpieczeń najnowszej generacji? Bo my jesteśmy w stanie Wam to zaoferować.

Jeśli w tej chwili zastanawiasz się czy klucz staje się reliktem przeszłości koniecznie posłuchaj naszego podcastu lub przeczytaj nasz wpis na blogu.

Autorka: Natalia Kiler, technolożka CAL prawdziwe drzwi

Dodaj komentarz

UE