drzwi cal Drzwi zewnętrzne pełne czy przeszklone – poznaj ich atuty - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Drzwi zewnętrzne pełne czy przeszklone – poznaj ich atuty

18 maja 2020
Udostępnij wpis

Na styl domu składa się wiele elementów, ale jednym z najistotniejszych są bezsprzecznie drzwi wejściowe. To właśnie one witają nas i żegnają każdego dnia. Stanowią bardzo istotną część domu – zapewniają bezpieczeństwo, chronią przed hałasem, a przy tym stanowią piękne wykończenie wnętrza. Drzwi zewnętrzne mogą być pełne lub przeszklone. Na które z tych rozwiązań warto się zdecydować?

Drzwi zewnętrzne pełne i przeszklone – czym się różnią?

Dwa najpopularniejsze rozwiązania, jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne, to drzwi pełne oraz drzwi przeszklone. Oba mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Czy można powiedzieć, że któreś z nich jest lepsze? Niekoniecznie. Nowoczesne technologie stosowane w drzwiach zewnętrznych CAL zagwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa zarówno w jednym, jak i drugim przypadku. W gruncie rzeczy różnice leżą więc w estetyce drzwi. Drzwi przeszklone ze względu na zastosowane szklenia nabierają lekkości i są chętnie wybierane do wnętrz z mniejszym dostępem do światła naturalnego. Pełne skrzydła to natomiast klasyczne rozwiązanie, które zapewnia stuprocentową prywatność. Wybór konkretnej opcji zależy bez wątpienia od indywidualnych potrzeb oraz upodobań. Warto jednak poznać atuty obu z nich.

Drzwi zewnętrzne pełne

Drzwi zewnętrzne pełne to standardowe rozwiązanie, które wpisuje się w absolutnie każdą aranżację domu. Wybierane są przez osoby ceniące sobie prywatność i chcące uniknąć niepożądanego wzroku przechodniów. Najlepiej sprawdzają się we wnętrzach, które nie wymagają dodatkowego nasłonecznienia. W naszej ofercie znajdziesz mnóstwo ciekawych opcji, jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne. Najchętniej wybierane drzwi zewnętrzne pełne to te z Kolekcji Arbo. Ich projekty nawiązują do naturalnego uroku drewna: zarówno jego koloru, jak również faktury i rysunku. Piękno drewnianych desek idealnie wpisuje się zarówno w aranżacje nowoczesne, jak i minimalistyczne czy rustykalne.

Drzwi zewnętrzne drewniane z kamienien

Drzwi zewnętrzne przeszklone

Jedną z największych zalet drzwi zewnętrznych przeszklonych jest fakt, że wpuszczają do wnętrza mnóstwo naturalnego światła. Promienie słońca przedostające się przez szklenia w drzwiach przepięknie rozświetlają przedsionek domu i znakomicie doświetlają wnętrze. Wiele osób obawia się jednak, że takie przeszklenia zakłócą intymność domowników. Nic bardziej mylnego. W CAL mamy szereg różnych rozwiązań, które zadbają o Twoją prywatność. To na przykład szyby refleksyjne, które tworzą od zewnątrz powłokę o właściwościach lustrzanych. Inną opcją są szyby nieprzezierne, czyli piaskowane lub mleczne. Mają one kolor popielato-biały, dzięki czemu zagwarantują prywatność nawet w przypadku bardzo dużych przeszkleń. Ciekawą opcją oferowaną przez CAL są również zestawy szybowe z lustrem weneckim odbijającym część światła, które gdy jesteśmy wewnątrz pozwalają zobaczyć, co dzieje się za drzwiami. Jednocześnie Ty pozostajesz niewidoczny z zewnątrz.

Mnóstwo funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań, jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne przeszklone znajdziesz w Kolekcji Rycerskiej i Kolekcji Vintage. Nie brak tu różnorodności! Wśród projektów do wyboru są zarówno proste wersje skrzydeł z delikatnymi przeszkleniami, jak również eleganckie opcje ze szkłem w formie witraży lub ornamentów. Każde z nich pięknie zdobią skrzydła, dodając im charakteru.

drzwi arktyczne

Drzwi wejściowe pełne czy przeszklone – które wybrać?

Czy wiesz już, jakie drzwi zagoszczą w Twoim domu? Zachęcamy do zapoznania się z ofertą CAL. Znajdziesz tu wiele inspiracji i ciekawych propozycji, które przybliżą Cię do Twoich wymarzonych czterech kątów. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na drzwi zewnętrzne pełne czy przeszklone, możesz mieć pewność, że będzie to bezpieczna i solidna konstrukcja.

Autorka: Natalia Kiler, technolożka CAL prawdziwe drzwi

Dodaj komentarz

UE