drzwi cal Obalamy mity dotyczące drzwi zewnętrznych - Drzwi - Cal
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Obalamy mity dotyczące drzwi zewnętrznych

21 maja 2019
Udostępnij wpis

Wokół tematu drzwi zewnętrznych krąży mnóstwo mitów. Czas odpowiedzieć sobie na kluczowe pytania, które pomogą rozwiązać wieloletnie spory. Na forach internetowych znajdziemy mnóstwo cennych, jak również wiele nieprawdziwych informacji. Skąd więc wiadomo, co jest prawdą, a co nie?

Drzwi zewnętrzne drewniane – TAK!

Poniżej znajdziesz sprawdzoną wiedzę obalającą najczęstsze mity dotyczące drzwi zewnętrznych. Postaramy się w kilku zwięzłych zdaniach udowodnić, że informacje krążące w Internecie nie zawsze są zgodne z prawdą. Warto świadomie wybierać drzwi do swojego domu i nie pozostawiać tej kwestii przypadkowi. Jeśli jesteś zainteresowany, zapraszamy do lektury.

Drzwi zewnętrzne powinny być otwierane na zewnątrz

W opinii wielu osób drzwi zewnętrzne powinny być otwierane na zewnątrz. Za powód wskazują oni fakt, że zazwyczaj w domach posiadamy niewielki wiatrołap, który uniemożliwia otwarcie skrzydła do wewnątrz. Prawdą jest jednak fakt, że kierunek otwierania drzwi powinien być uzależniony tego, które z rozwiązań będzie dla Ciebie wygodniejsze. Często konstrukcja domu po prostu nie pozwala na zastosowanie jednej z opcji, dlatego z powodzeniem można zadecydować się na drugą. Nie ma żadnych wytycznych, które określałyby, że drzwi powinny być otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz. To jedynie kwestia wyboru i funkcjonalności późniejszego użytkowania.

Przeszklenia w drzwiach zewnętrznych obniżają ich poziom bezpieczeństwa

Nic bardziej mylnego! Przeszklenia w drzwiach zewnętrznych to szyby zespolone, w których pierwsza tafla szkła to szkło bezpieczne klasy co najmniej P4. Szyba antywłamaniowa klasy P4 składa się z dwóch tafli szkła przedzielonych czterema warstwami wytrzymałej folii PVB. Dzięki temu jej sforsowanie jest praktycznie niemożliwe nawet przy użyciu ciężkiego młota. Takie zestawy szybowe stosuje w swoich drzwiach firma CAL, dzięki czemu jako jedyni na rynku posiadamy drzwi zewnętrzne szklone oraz naświetla w klasie antywłamaniowości RC2 potwierdzone badaniami i certyfikatem. Nie musisz się więc martwić, że przeszklenia w jakikolwiek sposób obniżą bezpieczeństwo Twojego domu. Jeśli podobają Ci się drzwi zewnętrzne z przeszkleniami, możesz je śmiało kupić i cieszyć się ich niepowtarzalnym pięknem.

Nie ma znaczenia, kiedy montujemy drzwi zewnętrzne

To również oczywiście mit. Drzwi zewnętrzne powinny być montowane po zakończeniu wszelkich mokrych prac budowlanych wewnątrz budynku, czyli po otynkowaniu, wykonaniu posadzek i ich osuszeniu. Świadomy oraz prawidłowy montaż jest również bardzo istotny. Warto w tym celu skorzystać z pomocy Autoryzowanej Grupy Montażowej. To profesjonaliści, którzy dobrze wiedzą, jak montować i zabezpieczyć drzwi CAL. Dzięki temu unikniemy uszkodzeń oraz zapewnimy sobie długoletnie, bezawaryjne działanie drzwi.

mity dotyczące drzwi zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne prawe mają klamkę po prawej stronie, a lewe po lewej

Określanie strony otwierania drzwi ze względu na zlokalizowanie na nich klamki jest bardzo częstym błędem. By prawidłowo ustalić czy drzwi zewnętrzne są prawe, czy lewe, najlepiej stanąć przed nimi tak, aby skrzydło drzwiowe otwierało się w naszą stronę. To strona, po której znajdują się zawiasy określi kierunek otwierania drzwi. Zawiasy z lewej strony to drzwi lewe, zawiasy z prawej strony, drzwi prawe. Ma to zastosowanie zarówno w drzwiach przylgowych, jak również bezprzylgowych z ukrytymi zawiasami. Pamiętaj, nie ma znaczenia miejsce, w którym została umieszczona klamka.

Drzwi zewnętrzne drewniane nie są odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne i korozję biologiczną

W przypadku zastosowania drzwi zewnętrznych drewnianych nie musisz obawiać się o to, że będą nietrwałe. Drewniana stolarka budowlana ma wilgotność użytkową 10-15%, jest to tzw. suchy stan ochronny drewna. Co to oznacza w praktyce? Oznacza to, że drewno jest zbyt suche, aby mogły się w nim rozwijać grzyby, a także jest nieodpowiednie dla większości szkodników, które lubią zawilgocone i częściowo rozłożone drewno. Dodatkowo drzwi  na etapie produkcji powlekane są ekologicznymi powłokami lakierniczymi, co dodatkowo zwiększa ich trwałość i odporność, a przede wszystkim zabezpiecza przed wpływem czynników atmosferycznych.

Drewno jako materiał charakteryzuje się słabą zdolnością  przewodzenia ciepła, dzięki czemu jest doskonałym izolatorem, który zatrzymuje ciepło we wnętrzu domu. To właśnie te właściwości sprawiają, że drzwi drewniane idealnie nadają się do domów energooszczędnych i pasywnych. Przy odpowiednim użytkowaniu i stosowaniu okresowych zabiegów pielęgnacyjnych, drewniane drzwi będą nam dobrze służyły przez lata, chroniąc nas przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, zapewniając nam ciepło i bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

UE