Połączenie drewna i aluminium - przepis na drzwi zewnętrzne doskonałe
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Połączenie drewna i aluminium – przepis na drzwi zewnętrzne doskonałe

5 sierpnia 2021
Udostępnij wpis

Drewno kojarzy się z naturą, szlachetnością i pięknem, aluminium z trwałością, prostotą i estetyką gładkiej powierzchni. Połączmy ze sobą oba te materiały, dodajmy wytrzymałe zawiasy, designerskie klamki, doprawmy szczyptą wieloletniego doświadczenia i zamieszajmy składniki. Oto dokładny przepis na idealne drzwi drewniano – aluminiowe.

Połączenie drewna i aluminium – przepis na doskonałe drzwi zewnętrzne

Od dekad wiadomo, że najlepsze połączenia potrafią stworzyć materiały skrajnie odmienne, tak jak w kuchni łączymy słodkie ze słonym. Któż z nas nie próbował słonego karmelu? Potrzeba tylko odwagi i doświadczenia w fachu, aby je ze sobą dobrze połączyć. My odważyliśmy się stworzyć trwałe, a zarazem eleganckie drzwi z połączenia drewna i aluminium, czyli nowoczesne drzwi zewnętrzne drewniane z okładziną aluminiową. Co nam daje taki duet? Przede wszystkim piękno i naturę w domu – nie ma na rynku bardziej naturalnych drzwi jak drewniane. Są ekologiczne, wytworzone z biodegradowalnego i odnawialnego surowca, a także idealne dla alergików. Okładzina z aluminium odpowiada przede wszystkim za zwiększoną trwałość drzwi i odporność na warunki atmosferyczne. Drzwi drewniano – aluminiowe to produkt nie na lata, a na dekady – stworzony dla każdego kto ceni solidną robotę, a także wyznawców filozofii zero waste.

Aranżacja drzwi zewnętrznych do stylu elewacji

Drzwi aluminiowo-drewniane na piątkę, czyli jakość potwierdzona badaniami

Gdyby stolarka otworowa mogła pretendować do zdobycia gwiazdek Michelin to drzwi z okładziną aluminiową od CAL zdobyłyby ich niewątpliwie pięć. Z całą pewnością możemy powiedzieć, że nasze zewnętrzne drzwi drewniane to jedne z najlepiej przebadanych drzwi wejściowych na rynku. Jedna gwiazdka za doskonałą izolacyjność termiczną (nawet 0,58 W/m²K) oraz standard CPH Component dla domów pasywnych. Druga gwiazdka za klasę antywłamaniowości RC2 w standardzie dla drzwi lub za dopłatą również dla naświetli. Trzecia gwiazdka za izolacyjność akustyczną na poziomie 44 dB w połączeniu z klasą antywłamaniowości RC3. Czwarta gwiazdka za niepowtarzalny design – tworzymy modele, które wyznaczają standardy na rynku, a potwierdzają to architekci, którzy stawiają na drzwi drewniano – aluminiowe od CAL. Piąta gwiazdka za profesjonalną obsługę klienta i spełnianie Waszych marzeń o drzwiach zewnętrznych według Waszego pomysłu – zajrzyj do naszej galerii i sprawdź ile marzeń udało się nam już spełnić. Wszystko to doprawione wytrzymałym aluminium znajdziecie w drzwiach drewniano – aluminiowych.

Drzwi zewnętrzne drewniane

Składniki dodatkowe, czyli biżuteria drzwiowa

Najlepsze restauracje podają dania ułożone w piękne kompozycje, zachwycające najpierw wzrok, a dopiero później kubki smakowe. A czy drzwi zewnętrzne również mogą działać na zmysły? Oczywiście, że tak! Wybierając drzwi zewnętrzne postaw na oryginalność i zamień klasyczną klamkę na antabę. W CAL masz do wyboru nawierzchniowe antaby okrągłe lub prostokątne AXA, które możesz zamówić w czterech najpopularniejszych kolorach (inox, tytan, czerń i stare złoto) lub antaby WALA, które za dopłatą możesz zamówić w dowolnym kolorze z palety RAL. A jeśli lubisz zachwycać i zadziwiać – postaw na antaby wpuszczane, do których dodatkowo możesz zamówić oświetlenie – efekt wow wieczorem i nocą gwarantowany! Dla fanów natury mamy z kolei do wyboru antabę wykonaną z drewna, która idealnie dopełnia naturalny charakter drewnianych drzwi zewnętrznych. Wybierając nieszablonową biżuterię drzwiową sprawiasz, że Twoje drzwi zewnętrzne cieszą oko. Otwierając skrzydło muskasz swoje uszy absolutną ciszą, dzięki zawiasom regulowanym w trzech płaszczyznach, a dotykając drzwi obcujesz z najprawdziwszym drewnem oraz gładkim aluminium. Drzwi drewniano – aluminiowe to produkt na lata, który zachwyca, zadziwia i działa na zmysły. Wybierz komponenty swoich idealnych drzwi zewnętrznych, wyślij do nas zapytanie o wycenę, a my z wybranych przez Ciebie składników stworzymy zachwycające, drewniano – aluminiowe drzwi zewnętrzne. Piękne, naturalne i trwałe – prawdziwe drzwi do prawdziwego domu.

Autorka: Natalia Kiler, technolożka CAL prawdziwe drzwi

 

Dodaj komentarz

UE