Drzwi energooszczędne

Kolekcja Arktyczna firmy CAL

Zakład Stolarki Budowlanej CAL wypuścił na rynek nową serię najwyższej jakości drzwi drewnianych. Kolekcja Arktyczna CAL (tak nazywa się seria) to energooszczędne drzwi, charakteryzujące się niezwykłym stopniem termoizolacyjności.

Kolekcja Arktyczna to szesnaście różnych wzorów skrzydeł drzwiowych wykonanych z drewna. Poszczególne modele zostały ochrzczone nazwami miejsc na świecie, charakteryzujących się bardzo niską temperaturą: Nordcap, Islandia, Spitsbergen, Alaska, Kamczatka, czy Jukon.

Zewnętrzne drzwi energooszczędne

Projektanci pracujący nad Kolekcją Arktyczną mieli na uwadze zastosowanie omawianych drzwi w konstrukcjach domów energooszczędnych i pasywnych.

Stopień przenikania ciepła dla drzwi kolekcji Arktycznej jest niezwykle niski i wynosi zaledwie 0,8 W/m2K (jest to stopień przenikania skrzydła wraz z ościeżnicą i progiem), podczas gdy standardowe drewniane drzwi CAL charakteryzują się przenikalnością na poziomie 1 – 1,9W/m2K.

Te niezwykłe właściwości termoizolacyjne, którymi odznaczają się drzwi energooszczędne z serii Arktycznej firma CAL uzyskała stosując specjalne materiały i nowatorskie rozwiązania.

Zamek listwowy, drewniany próg, podwójny system uszczelek obwiedniowych, a także zastosowanie większej ilości materiału termoizolacyjnego w grubym na 78 mm, sosnowym skrzydle, minimalizują straty energii cieplnej, nawet przy bardzo dużych różnicach temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku.

W wielu przypadkach drzwii z tej serii zastosowane zostały również przeszklenia, nie większe niż 0,11 m2, wyprodukowane z wypełnionych argonem, dwukomorowych zestawów szybowych z szybą niskoemisyjną.

Bardzo dużym atutem Kolekcji Arktycznej jest estetyka prezentowanych w jej ramach produktów. Łączą one w sobie klasyczną elegancję drewna z różnego typu dodatkami, czyniącymi zadość wymogom współczesnego designu. Różnego typu elementy ze stali nierdzewnej, jak i atrakcyjne wizualnie przeszklenia, czynią tą serię prawdziwie wyjątkową. Szeroka paleta barw, w jakiej dostępne są drzwi CAL sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć tu model doskonale dopasowany do jego osobistego gustu i preferencji.

Drzwi energooszczędne firmy CAL stanowią odpowiedź tej firmy na coraz popularniejsze w Polsce budownictwo energooszczędne i pasywne. To doskonały produkt, wpisujący się w najnowsze nurty nie tylko technologiczne, ale także designerskie.