drzwi cal Radość. Włócznia Jaćwingów dla CAL - prawdziwe drzwi wyróżnione
fundusze europejskie
REAL DOORS
Powrót do listy aktualności

Radość. CAL otrzymuje Włócznię Jaćwingów – najważniejszą nagrodę w regionie!

14 August 2021
Udostępnij wpis

Uroczyste wręczenie Włóczni Jaćwingów za rok 2020 – dorocznych Nagród Prezydenta Suwałk odbyło się w piątek (13 sierpnia) w Suwalskim Ośrodku Kultury. 

– Spotykamy się, aby wyróżnić osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się dla miasta w minionym roku czy to w dziedzinie gospodarczej, społecznej czy kulturalnej – mówił podczas gali wręczenia nagród “Włócznia Jaćwingów” Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. – Tegoroczni laureaci to ambasadorzy naszego miasta w kraju, ale i za granicą – dodał.

Statuetkę w imieniu CAL prawdzie drzwi w kategorii PRODUKT odebrała Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca.

Sylwia Ciszewska podziękowała Prezydentowi Miasta Suwałki, Kapitule Nagrody, właścicielom i Załodze CAL. Jednak przy tak szerokiej publiczności chciała poruszyć jeszcze jedną bardzo ważną obecnie sprawę:

– Dzisiaj odbył się pogrzeb 14-latka, który ratował na Mazurach żeglarzy. To był siostrzeniec mojej przyjaciółki. A tyle słyszymy o złej dzisiejszej młodzieży. Pozwolę sobie na apel – dzieciaki są wspaniałe. Dbajmy o nie, walczmy o ich dobrą, empatyczną, nowoczesną edukację. Dajmy im dobrą teraźniejszość, a będą mogły tworzyć dobrą przyszłość – powiedziała Sylwia Ciszewska. 

Sylwia Ciszewska CAL prawdziwe drzwi Włócznia Jaćwingów 2020

Włócznia Jaćwingów – 7 wyjątkowych wyróżnień

Prestiżowe wyróżnienia trafiły do siedmiu osób, firm i instytucji szczególnie zasłużonych dla Suwałk w minionym roku. Poniżej pozostali nagrodzeni w kolejności wręczania statuetek: 

  • Michał Wiszniewski – MPPB J.W. Ślepsk 
  • Ireneusz Butkiewicz – REM BUD 
  • Bogdan Sadowski – Stowarzyszenie Aktywni Tak Samo 
  • Alicja Roszkowska – Fundacja ART S. O. S. 
  • Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości – Andrzej Wasilewski 
  • Hurtownia Elektryczna Elektromil – Zbigniew Ślaski

Więcej o laureatach wraz z fragmentami przemówień opublikowało Radio 5, partner wydarzenia (posłuchaj).

Po wydarzeniu odbył się koncert artystów z udziałem Alicji Węgorzewskiej, Olgi Bończak, Mieczysława Miecznikowskiego, Bogdana Kierejszy oraz bandu Tango ATTACK Hadriana Tabeckiego dedykowany wszystkim laureatom i przybyłym gościom. 

Pani Alicja Andrulewicz, Dyrektor Ośrodka Kultury w Suwałkach odebrała od Pana Bohdana Paszkowskiego, Wojewody Podlaskiego Złoty Krzyż Zasługi. 

W uroczystości uczestniczył Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką oraz posłowie i senatorowie z województwa podlaskiego, a wydarzenie poprowadzili: Magdalena Gołaszewska i Krzysztof Szubzda. 

Włócznia Jaćwingów, którą uhonorowano CAL, to wyróżnienie za produkt cieszący się renomą nie tylko w Polsce, ale też za granicą. CAL zawsze podkreśla swoje korzenie i wyjątkowość miejsca, w którym tworzy prawdziwe drzwi – Suwalszczyzny.

Polecane wpisy

UE