drzwi cal Bezpieczeństwo i cisza w domu oraz mieszkaniu . Dowiedz się więcej!
fundusze europejskie
REAL DOORS

Bezpieczeństwo i cisza w domu oraz mieszkaniu

Odpowiedni poziom bezpieczeństwa oraz dobra izolacja akustyczna to najważniejsze parametry, jakimi powinieneś kierować się przy wyborze drzwi wejściowych. Tak się składa, że drzwi wejściowe CAL w standardach Safe i Silent spełniają te warunki. Jeszcze bezpieczniej, jeszcze ciszej. Sprawdź, co możesz zyskać dzięki nim w swoim domu!

Twój dom powinien być miejscem, które zapewnia Ci absolutny komfort oraz bezpieczeństwo. Chcesz stworzyć z niego przestrzeń będącą azylem dla całej Twojej rodziny? Bezpieczne i ciche drzwi zewnętrzne Ci w tym pomogą. W CAL przygotowaliśmy dla Ciebie modele w standardzie Silent i Safe, które zapewniają skuteczną izolację akustyczną oraz maksymalną ochronę przed włamaniami. Zobacz, czym charakteryzują się skrzydła w obu tych wersjach i zdecyduj, które najlepiej sprawdzą się u Ciebie.

Ciche drzwi zewnętrzne w wersji SILENT — ciesz się spokojem w domu!

Masz już dość hałasów, które docierają do Twojego domu? Sąsiad koszący trawę, syreny, samochody, muzyka — to wszystko potrafi przyprawić o zawrót głowy. Nie ważne, czy właśnie odpoczywasz, pracujesz, czy po prostu oglądasz ulubiony serial — w swoim domu nie powinieneś przejmować się żadnymi drażniącymi dźwiękami dochodzącymi z zewnątrz. I w tym pomogą Ci właśnie ciche drzwi zewnętrzne w wersji SILENT.

O tym, czy drzwi są dźwiękoszczelne oraz w jakim stopniu mogą wygłuszać hałasy, decyduje parametr, jakim jest współczynnik izolacyjności akustycznej. Jest on wyrażany w dB, a jego wartość wskazuje na to, jaki poziom głośności jest w stanie zatrzymać. Tym samym im wyższy współczynnik izolacyjności, tym skuteczniejsza ochrona przed hałasem. Ciche drzwi zewnętrzne Silent zapewniają niespotykane wyciszenie do 43 dB.

Jednak izolacja dźwięków to nie jedyna mocna strona drzwi Silent. Prócz tego gwarantują one także doskonały poziom bezpieczeństwa. Posiadają bowiem certyfikat antywłamaniowy RC2, dzięki któremu drzwi są odporne na ingerencje zewnętrzne z użyciem narzędzi, tj. śrubokręt.

Bezpieczne drzwi zewnętrzne w wersji SAFE — czym się charakteryzują?

Drzwi zewnętrzne w wersji SAFE pod względem przenikalności dźwięków mają bardzo podobne parametry jak skrzydła SILENT. A nawet oferują o 1 dB większą ochronę przed hałasem! To jednak nie jest najważniejsze, ponieważ ten 1 dB nie robi zbyt dużej różnicy. Ogromną różnicą natomiast jest to, że modele w tej wersji mają certyfikat antywłamaniowy RC3, a to czyni je jeszcze bardziej odpornymi na próby włamania.

Drzwi w wersji SAFE zapewniają wysoki stopień bezpieczeństwa dzięki unikalnej budowie i zastosowaniu nowoczesnych mechanizmów zabezpieczających. Wszystkie modele wyposażone są bowiem we wzmocnioną ościeżnicę i zawiasy. Posiadają też pięciopunktowy zamek oraz specjalną klamkę z szyldem antywłamaniowym. To otrzymujesz w standardzie. Jednak jeśli chcesz, możesz też za dopłatą wzmocnić ich odporność, dobierając dodatkowe elementy.

Drzwi w standardach Safe i Silent — sprawdź swoje możliwości!

Pakiet bezpieczeństwa RC2 we wszystkich zewnętrznych drzwiach w standardach Termo, Arctic, Presenta i CPH Component to:

 • certyfikat bezpieczeństwa RC2 bez dodatkowej dopłaty,
 • zabezpieczenia: wręg antywyważeniowy, zamek listwowy trzypunktowy,
 • pakiety szybowe antywłamaniowe P4 bez dopłaty w skrzydłach i w naświetlach.

Certyfikat RC2 dla zestawu z naświetlami. Dopłata do jednego naświetla bocznego 420 zł i 210 zł do naświetla górnego.

SAFE wersja RC3/44dB

Idealne zabezpieczenie mieszkania lub pomieszczeń szczególnie chronionych:

 • certyfikat antywłamaniowy RC3,
 • ekstremalne wyciszenie drzwi do 44 dB,
 • drzwi w nietypowych wymiarach bez straty certyfikatu,
 • dostępne we wszystkich kolorach CAL transparentnych i kryjących dla drzwi dębowych,
 • dopłata 3500 zł do ceny drzwi dębowych w standardzie Termo.

W wyposażeniu znajdują się wzmocnienia w postaci blach stalowych pod poszyciem, zamek listwowy pięciopunktowy, wzmocnione zawiasy, wkładki antywłamaniowe klasy C, klamka z szyldem z osłoną wkładki.

Wybrane drzwi możesz uzupełnić także o:

 • zabudowę ściany: tunel
 • wizjer do drzwi RC3 – 150 zł.

Bezpieczne drzwi wejściowe SAFE w wersji RC3/44dB znajdą zastosowanie w domach, jako drzwi zewnętrzne. Świetnie sprawdzą się także, jako wewnętrzne drzwi wejściowe w blokach i innych budynkach wielorodzinnych.

SILENT wersja 43dB/RC2

 • Niezawodna ochrona: cisza i bezpieczeństwo domowego ogniska,
 • niespotykane wyciszenie drzwi do 43 dB dla drzwi dębowych, sosnowe – do 41 dB,
 • certyfikat antywłamaniowy RC2,
 • drzwi w nietypowych wymiarach bez straty certyfikatu,
 • dostępne we wszystkich kolorach CAL transparentnych i kryjących,
 • dopłata 950 zł do ceny drzwi w standardzie Termo.

Możesz uzupełnić drzwi o:

 • zabudowę ściany: tunel,
 • wizjer – 50 zł,
 • zestaw okuć Prestige – 580 zł,

Ich funkcjonalność rozszerzysz również, stosując zaawansowany zamek otwierany elektrycznie.

Ciche drzwi wejściowe SILENT w wersji 43dB/RC2 sprawdzą się zarówno jako drzwi zewnętrzne w domach, jak i jako wewnętrzne w blokach.

Wszystkie drzwi z serii Safe i Silent znajdziesz oczywiście w ofercie CAL. A Ty, który model drzwi wybierasz?

 

 

UE