drzwi cal O drzwiach zewnętrznych antracytowych - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
REAL DOORS
Powrót do listy wpisów

O drzwiach zewnętrznych antracytowych

28 August 2020
Udostępnij wpis

Antracytowy to nowy brązowy? Wszystko na to wskazuje – drzwi antracytowe to prawdziwy hit wśród inwestorów. Świetnie pasują do nowoczesnej architektury, gdzie sprawdzają się jako designerska ozdoba frontowej elewacji.

Od mniej więcej 3 lat na rynku domów jednorodzinnych można zauważyć wzrost popularności drzwi w kolorze antracytowym. Chodzi o odcień RAL 7016 (Anthracite Grey), który stał się jednym z najbardziej pożądanych odcieni. Dotyczy to szczególnie nowej architektury, w której stawia się na modernizm i nowoczesność. Tym samym drzwi antracytowe stały się pożądaną alternatywą dla koloru białego, czarnego i tradycyjnych oklein drewnopodobnych.

Drzwi zewnętrzne antracytowe – dlaczego to dobry wybór?

Istnieje wiele powodów, które przemawiają za popularnością drzwi zewnętrznych w odcieniu antracytowym. Wspomniany odcień RAL 7016 to ciemny odcień szarości, który bardzo dobrze łączy się z prawie wszystkimi materiałami budowlanymi (cegła, tynk elewacyjny, okładzina drewniane, elementy stalowe, kamień naturalny itp.). Dodajmy, że RAL 7016 jest odcieniem bardzo dyskretnym w porównaniu do białego. Nie odstaje estetycznie od innych elementów widocznych od frontu, takich jak ramy okienne czy systemy rynnowe.

Ponadto drzwi zewnętrzne antracytowe mają wyjątkowo niskie wymagania jeśli chodzi o czyszczenie. Niedookreślony odcień tonuje wszelkie osady z brudu, które doskonale uwypukla biel. Aby drzwi antracytowe do domu wyglądy estetycznie nie muszą być nieustannie myte. Można powiedzieć, że to idealny odcień dla leniwych.

Warto podkreślić, że antracytowy szary jest kolorem bardzo uniwersalnym – pasuje nie tylko do drzwi zewnętrznych, ale także ram okiennych, drzwi garażowych, zadaszeń czy rolet i markiz. To w połączeniu z popularnością sprawia, że elementy architektury w odcieniu RAL 7016 są łatwiej dostępne. Co więcej, odcień ten podbija nie tylko architekturę jednorodzinną, ale także budynku publiczne – zwróćcie uwagę, jak wiele elementów przestrzeni miejskich i handlowych wykorzystuje ten kolor.

Jakie drzwi antracytowe wybrać?

Aby mieć w domu piękne drzwi należy skupić się także na innych aspektach niż kolor. Piękne drzwi zewnętrzne antracytowe o znakomitych parametrach cieplnych i właściwościach antywłamaniowych oferuje marka Drzwi CAL. W naszej ofercie drzwi wejściowych znajdziecie wiele modeli, które możecie zamówić w kolorze RAL 7016:

  • Kolekcja Alutherm – np. modele Zettaren, Zeptorad, Oktaryn, Nanoaktyn i Dekasuw. Kolekcja Alutherm to nowoczesne drzwi z wysokogatunkowego drewna w okładzinie aluminiowej o doskonałych właściwościach termicznych i akustycznych.

  • Kolekcja Rycerska – np. modele Sławiec, Longinus, Jaksa i Jagienka. Drzwi z Kolekcji Rycerskiej wyróżniają okucia i elementy dekoracyjne ze stali. Idealnie sprawdzają się w domach o minimalistycznej architekturze.

  • Kolekcja Filmowa – np. modele Marlene, Grace, Elizabeth i inne. Drzwi zewnętrzne antracytowe z Kolekcji Filmowej można mieć na zamówienie także w rozmiarach nietypowych oraz w zestawie z naświetlamy bocznymi i górnymi. Posiadają piękne aplikacje ze szkła weneckiego.

Podsumowanie

Popularność nowoczesnej architektury sprawia, że inwestorzy coraz chętniej sięgają po nieoczywiste odcienie drzwi zewnętrznych. Jednym z najpopularniejszych są drzwi antracytowe. Odcień ten doskonale współgra z minimalistyczną i modernistyczną bryłą domów. Pasuje też do elementów ozdobnych typowych dla budynków stawianych współcześnie – takich jak okładziny z drewna lub stali. Jest to także odcień bardzo praktyczny w codziennym użytkowaniu. Wszystko to sprawia, że kolor antracytowy stał się na rynku architektonicznym nowym brązowym.

Autorka: Natalia Kiler, technolożka CAL prawdziwe drzwi

Leave a Reply

UE