REAL DOORS
Powrót do listy wpisów

Czy wiesz, że drzwi zewnętrzne mogą mieć ukryte zawiasy?

1 August 2018
Udostępnij wpis

To nowość w ofercie CAL. Drewniane drzwi zewnętrzne z ukrytą przylgą, niewidocznymi zawiasami i licującą obustronnie ościeżnicą 90 mm. Co zyskujesz?

Dobre parametry cieplne. U= nawet 0,8 W/m2K, czyli ciepły wiatrołap zimą – szczelny również latem.
Nowoczesny dizajn – z tych drzwi nie wystaje nic poza klamką lub antabą, w zależności od tego, na jaki wariant się zdecydujesz. To piękno, prostota i użyteczność. Takie są drzwi zewnętrzne z ukrytymi zawiasami!

Drzwi zewnętrzne bezprzylgowe? A z przylgą!

Drzwi zewnętrzne „bezprzylgowe” dostępne są w standardzie Arctic w kolekcjach CAL: Rycerskiej/Arktycznej, AluTherm, Kamiennej. Wykonane z dębu lub tzw. „dębu na sośnie”, czyli okleiny dębowej na ramie sosnowej. Ten drugi wariant to oszczędność, przy zachowaniu walorów estetycznych najbardziej szlachetnego materiału dostępnego na rynku.

Konstrukcja tych drzwi jest wyjątkowa. Otrzymujesz produkt o grubości 90 mm (a z okładziną z desek w kolekcji Arbo – nawet 102mm!). To jedne z najgrubszych drzwi dostępnych na rynku. Co to oznacza dla Ciebie? Że będzie po prostu ciepło. Ten komfort zimą zwiększą uszczelki: jedna w skrzydle, druga w ościeżnicy.

Aby wzmocnić stabilność w skrzydło wkleiliśmy profile aluminiowe. Okładzina jest wykonana ze sklejki wodoodpornej z okleiną dębową. Wewnątrz znalazło się wypełnienie termoizolacyjne PIR.

 

Warto podkreślić jakość wykończenia realizowanego na wydziale lakierniczym. To cztery warstwy materiałów malarsko-lakierniczych. Wystarczająca ochrona przed zróżnicowanymi warunkami klimatycznymi, jakie panują w Polsce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drzwi zewnętrzne z ukrytymi zawiasami

Drzwi wejściowe „zlicowane” są dostępne w wymiarze standardowym: 2120 x 1089. Ale to nie koniec naszych możliwości. Jesteśmy w stanie i lubimy realizować rozwiązania nietypowe:
– o wysokości skrzydła  2120 do 2500 mm,
– o szerokości (dla drzwi pojedynczych): 1089 – 1189,
– o szerokości dla drzwi z jedną dostawką: 1358 – 1966,
– o szerokości dla drzwi z dwiema dostawkami: 1448 – 2950.

To prawie 3 metry szerokości i wysokości zabudowy otworu w murze! Gigantyczne gabaryty, które bez problemu zamontujesz w swoim domu, jeżeli tylko masz takie życzenie.

Co znajdziesz w tym rozwiązaniu konstrukcyjnym? Trzy zawiasy ukryte, które pozwolą na bezproblemowe otwieranie i zamykanie drzwi, a także wzmocnienie komfort plus i bolce antywyważeniowe – dla większego bezpieczeństwa Twojego domu. W standardzie znajdziesz również próg aluminiowy i wyjątkowy zamek automatyczny AV3 (listwowy, trzypunktowy). Certyfikat niezależnego laboratorium na klasę antywłamaniową RC2 dla zestawów drzwiowych szerokości 3m i wysokości 2,5m.

A jeżeli chcesz, możesz zyskać jeszcze więcej – serio. Dzięki nam masz szansę wyposażyć swoje wymarzone drzwi zewnętrzne z ukrytymi zawiasami w panel aluminiowy (tworząc wyjątkowe drzwi alu-drewniane!), spieki kwarcowe albo przeszklenia z lustra weneckiego. Zamiast klamki możesz zdecydować się na piękną antabę. Limit określa Twoja wyobraźnia.

 

Comments are closed.