Drzwi zewnętrzne z ukrytymi zawiasami | Drzwi-Cal
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Czy wiesz, że drzwi zewnętrzne mogą mieć ukryte zawiasy?

1 sierpnia 2018
Udostępnij wpis

Drzwi z ukrytymi zawiasami to trend budowlany ostatnich lat. Takim terminem określamy drzwi zewnętrzne z ukrytą przylgą, tzw. zlicowane. W CAL dodatkowo z niewidocznymi zawiasami i licującą się obustronnie ościeżnicą – standard Presenta. Zobacz, co zyskujesz, posiadając drzwi zewnętrzne z ukrytymi zawiasami!

A naprawdę możesz zyskać wiele, na czele z doskonałymi parametrami cieplnymi – Ud­ od 0,81 W/m2K. Oznacza to, że masz ciepły wiatrołap zimą, który jest szczelny również latem. Nie bez znaczenia jest też nowoczesny dizajn – z tych drzwi nie wystaje nic poza klamką lub antabą, w zależności od tego, na jaki wariant się zdecydujesz. To piękno, prostota i użyteczność w rozwiązaniu, które nie ustępuje niczym klasycznym modelom. Takie są drzwi zewnętrzne z ukrytymi zawiasami!

Zawiasy ukryte do drzwi – co trzeba o nich wiedzieć?

Zanim przejdziemy do konkretnych modeli, opowiemy Ci kilka słów o tym, czym w ogóle jest ukryty zawias. Nawet jeśli nie zastanawiasz się nad tym na co dzień, to podczas wybierania drzwi do swojego nowego domu czy mieszkania, na pewno taka wiedza okaże się przydatna. Wyjaśnijmy zatem na początek, czym różnią się drzwi zewnętrzne z ukrytymi zawiasami od tych z klasycznym systemem.

Kluczową zaletą tego rozwiązania jest estetyka i minimalizm. Ukryty zawias to bowiem nowoczesne rozwiązanie, które stosuje się w drzwiach bezprzylgowych, tzw. zlicowanych. Zawiasy ukryte mają kompletnie inną konstrukcję niż standardowe zawiasy przylgowe, dzięki czemu montowane są w tzw. wręgach drzwiowych (wewnętrznej stronie ościeżnicy i skrzydła). W ten sposób powstaje efekt jednolitej, licowanej płaszczyzny, a zawiasy nie są widoczne po żadnej stronie drzwi. Zobaczyć je możemy dopiero po otwarciu skrzydła.

Zawiasy do drzwi ukrytych – co możesz dzięki nim zyskać?

Poza wspomnianym już efektem wizualnym, drzwi zewnętrzne z ukrytymi zawiasami wyróżnia bardzo wysoki poziom niezawodności. Jeśli je zakupisz, możesz liczyć na wiele lat działania bez usterek. Zaletą jest także możliwość pełnego otwarcia drzwi – ukryty zawias pozwala otwierać je do 180 stopni. Ponadto zawiasy tego typu możesz regulować w aż 3 płaszczyznach.

Zawiasy ukryte to świetne rozwiązanie nie tylko do drzwi zewnętrznych. Możesz wybrać także drzwi wewnętrzne z ukrytymi zawiasami: cena na pewno pozytywnie Cię zaskoczy przy tym poziomie niezawodności! A teraz przyszedł czas na to, by przedstawić nasze drzwi: ukryte zawiasy sprawiają, że są jeszcze ciekawszym i bardziej polecanym rozwiązaniem!

Drzwi zewnętrzne bezprzylgowe? A z przylgą!

Drzwi zewnętrzne „bezprzylgowe” dostępne są w standardzie Presenta w kolekcjach CAL: RycerskiejAluTherm, Vintage, Idylla, Kolora i Arbo. Wykonane z dębu, sosny lub ich połączenia, czyli tzw. dębu na sośnie, czyli okleiny dębowej na ramie sosnowej. Ten ostatni wariant to niższa cena przy zachowaniu walorów estetycznych i termicznych najbardziej szlachetnego materiału dostępnego na rynku. Kolekcję Idylla kupisz także jako jedyną w szlachetnym modrzewiu. Takie drzwi zewnętrzne z ukrytymi zawiasami naprawdę robią wrażenie! Przekonasz się sam, kiedy zobaczą je Twoi pierwsi goście.

Konstrukcja drzwi bezprzylgowych CAL jest wyjątkowa. Otrzymujesz produkt o grubości 90 mm (a z okładziną z desek w kolekcji Arbo – nawet 102 mm!). To jedne z najgrubszych drzwi dostępnych na rynku. Co to oznacza dla Ciebie? Że będzie po prostu ciepło. Ten wyjątkowy komfort zimą zwiększą uszczelki: jedna w skrzydle, druga w ościeżnicy.

Aby wzmocnić stabilność modelu, w skrzydło wkleiliśmy profile aluminiowe. Okładzina jest wykonana ze sklejki wodoodpornej pokrytej okleiną drewnianą. Wewnątrz znalazło się wypełnienie termoizolacyjne PIR, która podnosi już i tak wysokie parametry cieplne.

Warto podkreślić jakość wykończenia realizowanego na wydziale lakierniczym. To cztery warstwy materiałów malarsko-lakierniczych, czyli wystarczająca ochrona przed zróżnicowanymi warunkami klimatycznymi, jakie panują w Polsce. Pozwala to nie tylko zapewnić ciepło wewnątrz domu, ale też ograniczyć wydatki na ogrzewanie!

Drzwi z ukrytymi zawiasami

Drzwi wejściowe „zlicowane” w standardzie Presenta są dostępne w wymiarze standardowym: 2120 x 1089 mm. Ale to nie koniec naszych możliwości. Jesteśmy w stanie i lubimy realizować rozwiązania nietypowe:

  • o wysokości skrzydła  2120 do 2500 mm,
  • o szerokości (dla drzwi pojedynczych): 1089 – 1189,
  • o szerokości dla drzwi z jedną dostawką: 1358 – 1966,
  • o szerokości dla drzwi z dwiema dostawkami: 1448 – 2950.

To prawie 3 metry szerokości i wysokości zabudowy otworu w murze! Gigantyczne gabaryty, które bez problemu zamontujesz w swoim domu, jeżeli tylko masz takie życzenie. My z wielką przyjemnością je spełnimy!

Co znajdziesz w tym rozwiązaniu konstrukcyjnym? Trzy zawiasy ukryte, które pozwolą na bezproblemowe otwieranie i zamykanie drzwi, a także wzmocnienie komfort plus i bolce antywyważeniowe – dla większego bezpieczeństwa Twojego domu. Dzięki nim możesz bez obaw wybrać się na urlop czy wyjazd. W standardzie znajdziesz również wyjątkowy zamek automatyczny AV3 Winkhausa (listwowy, trzypunktowy), a dodatkowo certyfikat niezależnego laboratorium na klasę antywłamaniową RC2 dla skrzydła w standardzie, a dla zestawów drzwiowych szerokości 3 m i wysokości 2,5 m za niewielką dopłatą.

A jeżeli chcesz, możesz zyskać jeszcze więcej – serio. Dzięki nam masz szansę wyposażyć swoje wymarzone drzwi z ukrytymi zawiasami w panel aluminiowy (tworząc wyjątkowe drzwi alu-drewniane!), spieki kwarcowe albo przeszklenia z lustra weneckiego. Zamiast klamki możesz zdecydować się na piękną antabę. Limit określa Twoja wyobraźnia. Z przyjemnością dostosujemy wybrany model do Twoich oczekiwań i potrzeb. W naszej firmie możesz znaleźć wymarzone drzwi: ukryte zawiasy to dodatkowa korzyść, którą warto rozważyć w swoim nowym domu. Nie wierzysz na słowo? Sprawdź nasze dotychczasowe realizacje: https://www.drzwi-cal.pl/drzwi-zewnetrzne-realizacje/.

Możliwość komentowania została wyłączona.

UE