PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Czy wiesz, że drzwi zewnętrzne mogą mieć ukryte zawiasy?

1 sierpnia 2018
Udostępnij wpis

To nowość w ofercie CAL. Drewniane drzwi zewnętrzne z ukrytą przylgą, niewidocznymi zawiasami i licującą obustronnie ościeżnicą 90 mm. Standard Presenta. Co zyskujesz?

Dobre parametry cieplne. U= nawet 0,8 W/m2K, czyli ciepły wiatrołap zimą – szczelny również latem.
Nowoczesny dizajn – z tych drzwi nie wystaje nic poza klamką lub antabą, w zależności od tego, na jaki wariant się zdecydujesz. To piękno, prostota i użyteczność. Takie są drzwi zewnętrzne z ukrytymi zawiasami!

Drzwi zewnętrzne bezprzylgowe? A z przylgą!

Drzwi zewnętrzne „bezprzylgowe” dostępne są w standardzie Presenta w kolekcjach CAL: Rycerskiej/Arktycznej, AluTherm, Kamiennej, Vintage. Wykonane z dębu lub tzw. „dębu na sośnie”, czyli okleiny dębowej na ramie sosnowej. Ten drugi wariant to oszczędność, przy zachowaniu walorów estetycznych i termicznych najbardziej szlachetnego materiału dostępnego na rynku.

Konstrukcja tych drzwi jest wyjątkowa. Otrzymujesz produkt o grubości 90 mm (a z okładziną z desek w kolekcji Arbo – nawet 102mm!). To jedne z najgrubszych drzwi dostępnych na rynku. Co to oznacza dla Ciebie? Że będzie po prostu ciepło. Ten komfort zimą zwiększą uszczelki: jedna w skrzydle, druga w ościeżnicy.

Aby wzmocnić stabilność w skrzydło wkleiliśmy profile aluminiowe. Okładzina jest wykonana ze sklejki wodoodpornej z okleiną dębową. Wewnątrz znalazło się wypełnienie termoizolacyjne PIR.

 

Warto podkreślić jakość wykończenia realizowanego na wydziale lakierniczym. To cztery warstwy materiałów malarsko-lakierniczych. Wystarczająca ochrona przed zróżnicowanymi warunkami klimatycznymi, jakie panują w Polsce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drzwi zewnętrzne z ukrytymi zawiasami

Drzwi wejściowe „zlicowane” w standardzie Presenta są dostępne w wymiarze standardowym: 2120 x 1089. Ale to nie koniec naszych możliwości. Jesteśmy w stanie i lubimy realizować rozwiązania nietypowe:
– o wysokości skrzydła  2120 do 2500 mm,
– o szerokości (dla drzwi pojedynczych): 1089 – 1189,
– o szerokości dla drzwi z jedną dostawką: 1358 – 1966,
– o szerokości dla drzwi z dwiema dostawkami: 1448 – 2950.

To prawie 3 metry szerokości i wysokości zabudowy otworu w murze! Gigantyczne gabaryty, które bez problemu zamontujesz w swoim domu, jeżeli tylko masz takie życzenie.

Co znajdziesz w tym rozwiązaniu konstrukcyjnym? Trzy zawiasy ukryte, które pozwolą na bezproblemowe otwieranie i zamykanie drzwi, a także wzmocnienie komfort plus i bolce antywyważeniowe – dla większego bezpieczeństwa Twojego domu. W standardzie znajdziesz również próg aluminiowy i wyjątkowy zamek automatyczny AV3 (listwowy, trzypunktowy). Certyfikat niezależnego laboratorium na klasę antywłamaniową RC2 dla zestawów drzwiowych szerokości 3m i wysokości 2,5m.

A jeżeli chcesz, możesz zyskać jeszcze więcej – serio. Dzięki nam masz szansę wyposażyć swoje wymarzone drzwi zewnętrzne z ukrytymi zawiasami w panel aluminiowy (tworząc wyjątkowe drzwi alu-drewniane!), spieki kwarcowe albo przeszklenia z lustra weneckiego. Zamiast klamki możesz zdecydować się na piękną antabę. Limit określa Twoja wyobraźnia.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Zakład Stolarki Budowlanej „CAL” Z. Cywiński i wspólnicy spółka jawna z siedzibą w Suwałkach, ul. Piaskowa 5, wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku XII Wydziału Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000021604, REGON: 790506845, NIP: 8440005098, moich danych osobowych pozyskanych przy użyciu plików "cookie". Wyrażenie zgody jest dobrowolne, przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem. Dane osobowe w postaci adresu IP będą przechowywane przez 90 dni.Akceptuję