drzwi cal 50 tys. drzew na Suwalszczyźnie – od CAL prawdziwe drzwi! - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy aktualności

50 tys. drzew na Suwalszczyźnie – od CAL prawdziwe drzwi!

15 września 2021
Udostępnij wpis

W Nadleśnictwie Suwałki (Leśnictwo Płociczno) pracownicy firmy CAL prawdziwe drzwi wraz z Zarządem i przyjaciółmi firmy posadzili 10 tys. drzew. Patronat nad wydarzeniem objął Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

W poniedziałek (27 września) o godz. 8:45 rozpoczęła się już czwarta edycja akcji sadzenia lasu, którą od pięciu lat organizuje lokalny producent prawdziwych drzwi – firma CAL. W akcji wzięło udział ponad 70 osób. Pracownicy firmy, sympatycy, a nawet najmłodsi, na powierzchni ponad 2 hektarów wspólnie posadzili sosny oraz świerki.

50 tys. drzew na Suwalszczyźnie

 

– Mogłabym mówić, że to ze względu na patriotyzm lokalny, ze względu na obowiązek obywatelski, że zależy nam na wsparciu przyszłych pokoleń i to wszystko jest oczywiście prawda.  Chcemy zatroszczyć się o nasze miejsce do życia w najbliższym otoczeniu po to, żeby było nam po prostu lepiej – tłumaczy Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL prawdziwe drzwi, i dodaje: – żebyśmy mogli, kiedyś przyjść tutaj, zbierać grzyby, cieszyć się śpiewem ptaków… żeby mogła powstać kultura dbania również o nasze wspólne otoczenie. Bo jeśli lasy są zarządzane przez Lasy Państwowe, czy że coś jest wspólne, nie oznacza, że jest niczyje. Powinniśmy po prostu o to wspólnie dbać.

 

 

Symboliczne pięćdziesięciotysięczne drzewo (i kolejne) posadził Łukasz Kurzyna, Zastępca Prezydenta Suwałk oraz Pan Zdzisław Przełomiec, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach. Wydarzenie rozpoczęło się od profesjonalnego instruktażu przeprowadzonego przez pracowników Nadleśnictwa, którzy podjęli się opieki nad wydarzeniem „Drzewo za drzwi”.

Polecane wpisy

UE