drzwi cal Naturalne drzwi drewniane - Drzwi CAL
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI

Drzwi drewniane — jakość prosto z natury

Drzwi drewniane CAL to drzwi zrodzone prosto z natury. A wszystko, co tworzy natura, także w niej pozostaje. Szukasz drzwi ekologicznych? Dobrze trafiłeś, bo u nas znajdziesz ogromny wybór odnawialnych drewnianych wyrobów. Drewno to nasz pasja — Ty też je pokochasz!

drewno do drzwi

Drzwi są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego domu. Pełnią funkcję nie tylko praktyczną, ale i estetyczną. Dlatego też warto stawiać na wyroby spełniające wszystkie te wymogi. Drzwi CAL tworzymy z pasją do natury i wspaniałych wnętrz. Każdy z naszych produktów jest dokładnie dopracowany i prezentuje najwyższą jakość. A to wszystko udaje się nam osiągnąć przy jednoczesnej trosce o środowisko.

Jesteś ciekaw, jak to robimy? Zobacz więc, dlaczego nasze drzwi są w pełni ekologiczne i poznaj inne zalety drewnianych wyrobów.

termoizalacja

Drzwi drewniane najwyższej jakości

Biorąc pod uwagę dostępne na rynku surowce naturalne, nie ma innego, który sprawdzałby się równie świetnie przy tworzeniu bezpiecznych i solidnych drzwi, jak drewno. Od początku wiedzieliśmy, że drzwi CAL będą powstawać właśnie z niego. W końcu jest w pełni odnawialne i biodegradowalne, co czyni nasze drzwi w 100% ekologicznymi. Ich powierzchnię uszlachetniają zaś ekologiczne, wodorozcieńczalne lakiery. One także są przyjazne środowisku. A właśnie na tym zależy zarówno nam, jak i naszym klientom.

Drzwi ekologiczne drewniane to przede wszystkim produkty doskonałej jakości. Są solidne, trwałe, a dzięki odpowiedniemu wykończeniu także odporne na działanie wielu czynników zewnętrznych. Nie musisz martwić się, że po latach stracą te właściwości. Nawet jeśli eksploatacja da im się we znaki, możesz je łatwo odnowić i ponownie cieszyć się nienagannym wyglądem drzwi.

Drzwi ekologiczne o dużej termoizolacyjności

Drzwi ekologiczne to drzwi nie tylko wykonane z naturalnego surowca, ale po prostu ciepłe, które pozwolą Ci zaoszczędzić na ogrzewaniu. Jeśli rachunki za ocieplenie domu w sezonie jesienno-zimowym przyprawiają Cię o zawroty głowy, to musisz wiedzieć, że ekologiczne drzwi wejściowe z drewna to najlepszy sposób na to, by w końcu nie przepłacać. Drewno ma bowiem właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu ogranicza straty ciepła w sezonie grzewczym.

Drzwi drewniane swoimi parametrami cieplnymi gwarantują niskie zużycie energii. Wśród naszych propozycji znajdziesz drzwi o różnych poziomach izolacyjności, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je odpowiednio do swoich potrzeb. Termoizolacyjność niektórych modeli wynosi nawet 0,58 W/M2K – a to zapewnia nie tylko oszczędność, ale właśnie dbałość o środowisko. Przez drzwi i okna ucieka nawet 35% energii cieplnej. Dobra termoizolacja jest więc cechą, jaką muszą posiadać każde ekologiczne drzwi.

budownictwo pasywne

 

Wysokogatunkowe drewno pochodzące z lasu certyfikowanego

Drzwi ekologiczne, z natury doskonałe, wykonane są z wysokogatunkowego drewna dębowego. Pozyskujemy go wyłącznie z lasów certyfikowanych, zarządzanych według zasad Dobrej Gospodarki Leśnej. Zastanawiasz się, czym cechują się takie lasy i czym różnią się od zwykłych? Otóż są one objęte całkowitą ochroną i nadzorem.

Lasy certyfikowane są zarządzane poprawnie na każdym etapie – od wysiania nasion w szkółkach leśnych, poprzez wszelkie zabiegi hodowlane i ochronne prowadzone w drzewostanach, do wycinki i sprzedaży drewna włącznie. Ponadto na ich terenie nie stosuje się pestycydów i chroni się rzadkie gatunki zwierząt oraz roślinność. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad jakością drewna wykorzystywanego do tworzenia naszych wyrobów.

Drzewo za drzewo

Ekologiczne drzwi wejściowe CAL nie powodują żadnych strat w zasobach drzewnych. Jak to możliwe, skoro tworzymy je z drewna? To dlatego, że podjęliśmy decyzję o prowadzeniu polityki ”Drzewo za drzwi’’. Oznacza to, że w miejsce ściętego drzewa odsadzamy nowe. Poza tym, wiosną każdego roku nasi pracownicy uczestniczą w akcji sadzenia lasu. Dziękujemy w ten sposób naturze, której owoce służą naszym Klientom.

Jesteśmy Ambasadorami Budownictwa Pasywnego i oferujemy produkty o doskonałych i sprawdzonych parametrach, a przy tym dokładamy wszelkich starań, aby robić to w zgodzie z naturą. Sprawdź więc naszą ofertę i wybierz ekologiczne drzwi CAL do swojego domu.

Już wiesz, że znalazłeś swoje drzwi? Mamy dla Ciebie więcej powodów!

Skontaktuj się z naszym ekspertem

 

UE