O firmie - Drzwi drewniane zewnętrzne i wewnętrzne najwyższej jakości
PRAWDZIWE DRZWI

Historia o miłości do drewna i spełnionych marzeniach

Zbigniew Cywiński

Zbigniew Cywiński

Właściciel i Prezes CAL

Na pierwszym miejscu stawiamy uczciwość wobec Klienta. Jesteśmy doświadczoną firmą rodzinną, która nosi nazwisko założyciela. To zobowiązuje do przestrzegania wartości uniwersalnych, które nie podlegają modom czy trendom marketingowym. Dlatego mówimy prawdę o naszych wyrobach – ich wiarygodność potwierdzają liczne certyfikaty wydawane przez niezależne instytucje.

Nasz sukces to gwarancja stabilizacji i pewności, że firma przetrwa każdy kryzys. Stawiamy na sprawdzonych, renomowanych dostawców, takich jak m.in. Winkhaus, VBH, Teknos czy 3M. „CAL” to nasze życie. Kochamy drewno, ta pasja pozwala nam spełniać marzenia naszych Klientów – marzenia o pięknym domu.

Sylwia Ciszewska

Dyrektor Zarządzająca CAL

Wywiad na gali Ekskluzywnej Stolarki VIP:

Wywiad na gali Ekskluzywnej Stolarki

Obecnie

CAL to uporządkowana spółka, z systemem zarządzania bazującym na lean management i czerpiącym z Theory of Constraints. Aktualnie firma zatrudnia ponad 100 osób i jest liderem produkcji drzwi zewnętrznych. Posiada bogate portfolio ponadczasowych wzorów drzwi wewnętrznych, które produkuje od lat. Ciągle doskonali swój produkt i wprowadza innowacyjne rozwiązania, takie jak wręg antywyważeniowy, termiczna osłona podproża (TOP®) czy sterowanie zdalne, które później stają się standardem na rynku.

Aby zapewnić ostateczną dbałość o nasz produkt wprowadziliśmy autoryzację grup montażowych (AGM), dając pewność, że drzwi będą zamontowane przez fachowców posiadających odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Łączna powierzchnia hal produkcyjnych firmy to 2800 m2. Markowe produkty od CAL można kupić nie tylko w całej Polsce, ale również za granicą: w Anglii, Niemczech, na Litwie czy w Skandynawii.

Zdjęcie odpowiedzialnej za kontakty zewnętrzne załogi CAL

Zdjęcie odpowiedzialnej za kontakty zewnętrzne załogi CAL

Dawniej

Zaczynaliśmy ponad 30 lat temu w zespole liczącym zaledwie 10 osób. Początki nie były łatwe – mieliśmy olbrzymie problemy z zaopatrzeniem zarówno w materiały, jak i w maszyny. Pracowaliśmy w zakładzie, który miał zaledwie 300 m2 – po dwóch latach dobudowaliśmy kolejne 350 m2.

W 1989 roku połączyliśmy dwie firmy: Zakład Stolarki Budowlanej Cywiński i Antonik z firmą ZSB Lutostański – tak powstał „CAL”
(od pierwszych liter nazwisk założycieli). Wówczas zakupiliśmy tereny, na których firma mieści się do dzisiaj. Do dyspozycji mieliśmy trzy hale po 600 m2.

UE