Społeczna odpowiedzialność - Drzwi drewniane zewnętrzne i wewnętrzne najwyższej jakości
PRAWDZIWE DRZWI

CAL dba o ludzi. CAL dba o las

Firma, która zajmuje się wyłącznie zarabianiem pieniędzy to kiepska firma.

Henry Ford

Świadomi tego jak ważna jest społeczna odpowiedzialność biznesu (ang. Corporate Social Responsibility – CSR) wychodzimy naprzeciw potrzebującym i chronimy środowisko. Od lat niezmiennie działamy na rzecz organizacji – nie tylko lokalnie. Ofiarom powodzi tysiąclecia przekazywaliśmy nieodpłatnie nasze drzwi. Wkładamy serce nie tylko w naszą pracę – mamy również serce dla ludzi.

Kronika społecznej odpowiedzialności CAL

W 2017 roku zainicjowaliśmy politykę produkcji opartą na modelu „Drzewo za drzwi” i rozpoczęliśmy odsadzanie lasu. W miejsce jednego ściętego drzewa sadzimy nawet 2 sadzonki. Robimy to wiosną, przy zaangażowaniu pracowników firmy, którym nie jest obojętny los drzewostanu w Polsce. To inicjatywa, którą kontynuowaliśmy również w kolejnych latach. Poza dbałością o środowisko naturalne poprzez produkowanie drzwi z najbardziej ekologicznego materiału, jakim jest drewno i używaniem wodorozcieńczalnych, przyjaznych środowisku lakierów i wosków, pomagamy też organizacjom społecznym.

Zobacz jak sadzimy las:

Działania społeczne roku 2021

 

W kwietniu 2021 CAL wspierał Fundację Virtuosa w zakresie remontu budynku, w którym powstała pierwsza w Polsce Pracownia Symulacji Kardiologicznej – przestrzeń szkoleniowa w Centrum Zdrowia Dziecka.

To pierwszy projekt Fundacji Virtuosa, którą prowadzi dr hab. Patrycja Piekutowska, Prezeska organizacji. CAL wykonał i zamontował 3 szt. prawdziwych drzwi oraz jeden portal drzwiowy, które zamknęły remontowaną przestrzeń, a otworzą ją dla lekarzy. Dzięki temu oni otworzą dla dzieci wymagających opieki kardiologicznej drzwi do życia.

Wspieraliśmy firmę Prekursor Artystyczny w ramach akcji „Rzeżuchowy Skarb – Paczka od Wielkanocnego Zajączka”. To czwarta edycja akcji polegającej na wyposażaniu oddziałów pediatrycznych w zestawy upominkowe dla małych pacjentów. Pomoc trafiła do Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.

Byliśmy sponsorem XIX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK 2021.

W Nadleśnictwie Suwałki (Leśnictwo Płociczno) pracownicy firmy CAL prawdziwe drzwi wraz z Zarządem i przyjaciółmi firmy posadzili 10 tys. drzew. Patronat nad wydarzeniem objął Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

 

W piątek (1 października) w Suwalskim Ośrodku Kultury CAL prawdziwe drzwi i Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów zrealizowało koncert charytatywny na rzecz dzieci z NTSP „Bajka” oraz z NTSPdP „Prolog”. Zebrano rekordową kwotę 55 407zł. Na scenie wystąpiła Patrycja Piekutowska.

17 grudnia firma CAL prawdziwe drzwi otrzymała medal Pracodawca z Sercem. Nagrodę przekazano za: odpowiedzialność społeczną i zaangażowanie społeczne biznesu. Zwiększanie szans osób z niepełnosprawnością na rynku pracy. Burzenie stereotypów i barier społecznych związanych z dyskryminacją osób z niepełnosprawnością oraz sztucznymi podziałami.

17 grudnia firma CAL prawdziwe drzwi otrzymała medal Pracodawca z Sercem. Nagrodę przekazano za: odpowiedzialność społeczną i zaangażowanie społeczne biznesu. Zwiększanie szans osób z niepełnosprawnością na rynku pracy. Burzenie stereotypów i barier społecznych związanych z dyskryminacją osób z niepełnosprawnością oraz sztucznymi podziałami.

W 2020 roku przekazaliśmy…

bon na rzecz zbiórki dla Hani Poczobut na walkę z SMA.

Nasz zespół podjął wyzwanie i dołączył do akcji Gaszyn Challenge ponownie wpierając Hanię (z nominacji szkoły Bajka Suwałki) oraz Piotrusia (z nominacji Winkhaus Polska).

Współfinansowaliśmy wydanie książki „50 wpływowych kobiet biznesu” na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach wydarzenia związanego z wydaniem publikacji przekazaliśmy również na licytację bon rabatowy na drzwi zewnętrzne.

Poprzez działania firmy Prekursor Artystyczny pomogliśmy przekazać chorym dzieciom ze Szpitala Wojewódzkiego dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach 50 zestawów upominkowych skompletowanych tak, żeby mały Pacjent mógł zająć czymś swoją uwagę podczas leczenia.

W listopadzie 2020 roku Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL wręczyła Urszuli Dudzie obraz autorstwa Magdaleny Lenartowicz (link do obrazu) na aukcję charytatywną na rzecz podopiecznych Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły „Bajka” i zakomunikowała akcję szerzej poprzez wsparcie mediowe udzielone przez markę CAL.

W 2019 roku wspieraliśmy…

takie inicjatywy jak Winter Games Festival w Suwałkach, formę e-sportu skierowaną do młodzieży. Poza tym, Ochotniczej Straży Pożarnej w Biernej przekazaliśmy drzwi naszej produkcji. Pomogliśmy również Stowarzyszeniu Kibiców Wigier Suwałki „Forza Wigry” wyremontować Świetlicę Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci „Przystań” – na ten cel przekazaliśmy również nasze podwoje.

Kontynuowaliśmy akcję „Drzewo za drzwi” sadząc 7 tys. drzew na terenie byłego wysypiska przy ul. Dmowskiego w Suwałkach. Tak powstał zręb nowego parku miejskiego.

Przyłączyliśmy się do inicjatywy „26 jezior” Huberta Stojanowskiego, który postanowił opłynąć suwalskie jeziora kajakiem grenlandzkim – w tym celu wyprodukowaliśmy m. in. wiosło wg przekazanego projektu.

Przekazaliśmy również datek na rzecz młodej konstruktorki – Zofii, która znalazła się w Kadrze Narodowej reprezentacji Polski w modelarstwie lotniczym (zawody w Mistrzostwach Europy FAI Modeli Swobodnie Latających dla Juniorów). Jak co roku wspieraliśmy również Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek”.

Projekt „26 Jezior!”

Drugiego października 2019 r. ponad pół tysiąca osób wzięło udział w wyjątkowym wydarzeniu – koncercie charytatywnym na rzecz dzieci ze specjalnymi potrzebami, który odbył się w Sali im. Andrzeja Wajdy SOK, przy ul. Papieża Jana Pawła II. W ramach koncertu charytatywnego, który zorganizowały: firma CAL prawdziwe drzwi i Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa „Bajka” zebrano 37.573,18 złotych. Na scenie wystąpiła Maria Sadowska wraz z zespołem NO LOGO.

W grudniu 2019 przekazaliśmy wsparcie dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy Parafii Świętego Kazimierz Królewicza w Suwałkach na organizację „Choinki dla dzieci z rodzin potrzebujących”.

W 2018 roku wsparliśmy datkiem Ludowy Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „OLIMPIK” oraz dofinansowaliśmy koszt spektaklu „Kapitan Plusk na Wyspach Przyjaznych”  dla chorych dzieci przebywających w  Wojewódzkim Szpitalu mieszczącym się przy ul. Szpitalnej w Suwałkach. Jak w minionych latach udzieliliśmy wsparcia Suwalskiemu Ośrodkowi Kultury przy organizacji festiwalu „Wigraszek”. Poza tym, odsadzaliśmy las – posadziliśmy ponad 20 tys. sadzonek. Akcję zapowiedziało Forum Branżowe, a o wydarzeniu rozpisały się media lokalne i regionalne: Radio 5 oraz Telewizja Białystok.

Końcówka roku była nie mniej udana. W listopadzie zrealizowaliśmy koncert charytatywny na rzecz dzieci ze specjalnymi potrzebami – podopiecznych Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka”. Wydarzenie poprowadziła Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL. W trakcie koncertu udało się zebrać prawie 10 tys. zł na rzecz placówki, a całość uświetniła Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego oraz uczeń „Bajki” – Filip i jego mistrz Radek Nowicki.

Skrót koncertu charytatywnego

Skrót koncertu charytatywnego

 

W 2017 roku przekazaliśmy nieodpłatnie nasze drzwi ​​Stowarzyszeniu Pomocy Bliźniemu „Mar-Kot” oraz Fundacji Samotnych Matek z Dziećmi i Rodzin. Finansowo pomogliśmy Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci „Jesteśmy Razem” oraz wsparliśmy akcję pomocy chorej na raka Blanki. Poza wyżej wymienionymi działaniami stricte pomocowymi zadbaliśmy także o inwestycję w przyszłość, jaką są dzieci i ich rozwój – wsparliśmy Fundację Bullerbyn w organizacji Festiwalu Edukacji Demokratycznej EUDEC 2017 oraz ufundowaliśmy nagrodę na XVI Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek”.

UE