drzwi cal Społeczna odpowiedzialność marki CAL - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI

CAL dba o ludzi. CAL dba o las

Firma, która zajmuje się wyłącznie zarabianiem pieniędzy to kiepska firma.

Henry Ford

Świadomi tego jak ważna jest społeczna odpowiedzialność biznesu (ang. Corporate Social Responsibility – CSR) wychodzimy naprzeciw potrzebującym i chronimy środowisko. Od lat niezmiennie działamy na rzecz organizacji – nie tylko lokalnie. Ofiarom powodzi tysiąclecia przekazywaliśmy nieodpłatnie nasze drzwi. Wkładamy serce nie tylko w naszą pracę – mamy również serce dla ludzi.

Kronika społecznej odpowiedzialności CAL

W 2017 roku zainicjowaliśmy politykę produkcji opartą na modelu „Drzewo za drzwi” i rozpoczęliśmy odsadzanie lasu. W miejsce jednego ściętego drzewa sadzimy nawet 2 sadzonki. Robimy to wiosną lub jesienią, przy zaangażowaniu pracowników firmy, którym nie jest obojętny los drzewostanu w Polsce. To inicjatywa, którą kontynuowaliśmy również w kolejnych latach i łącznie posadziliśmy już ponad 70.000 drzew, głównie sosen, świerków otaczanych dębami, brzozami czy jarzębiną.

Poza dbałością o środowisko naturalne poprzez produkowanie drzwi z najbardziej ekologicznego materiału, jakim jest drewno i używaniem wodorozcieńczalnych, przyjaznych środowisku lakierów i olejowosków, pomagamy też organizacjom społecznym.

odpowiedzialna firma zielona energia CAL prawdziwe drzwi

Działania społeczne roku 2022

W 2022 roku po raz piąty sadziliśmy las – łącznie 10 tys. drzew. Rosną pięknie i dostojnie. Patronat nad wydarzeniem objęli: Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i Andrzej Nowak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

8 marca rozpoczęliśmy akcję CALa siła w Was – pomoc dla Obywateli Ukrainy. Łącznie dzięki zakupom drzwi CAL zebraliśmy 10.500 zł, które poprzez Związek Ukraińców w Suwałkach trafiło do ukraińskich kobiet i dzieci budujących w Polsce (na krócej lub dłużej) nowe życie. Dodatkowe 7.500 zł przekazaliśmy do Stowarzyszenia Dobra dla Dobra na rzecz Ukraińców w Toruniu.

Uznaliśmy, że odpowiedzialna firma to również odpowiedzialna energia

Energia zaprzęgnięta do pracy przy tworzeniu prawdziwych drzwi w 2022 roku pochodziła ze źródeł odnawialnych. Podjęliśmy decyzję, że warto dopłacać za elektryczność pochodzącą właśnie z biomasy. Dzięki temu w samym tylko roku 2022 ograniczyliśmy ślad węglowy o ponad 500 ton! Jako firma przyczyniamy się do redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz ochrony środowiska naturalnego Polski i Planety.

Społeczna odpowiedzialność – CALa siła w Tobie

W Polsce, a także na świecie, kobiety zarabiają wyraźnie mniej. Dlatego ONZ ustanowiła Międzynarodowy Dzień Równej Płacy, a my w CAL 19 września zorganizowaliśmy akcję CALa siła w Tobie – wymierzoną w lukę płacową. Marka CAL do współpracy zaprosiła przedsiębiorcze kobiety z całej Polski. Na hasło „CALa siła w Tobie”, kobiety otrzymały rabaty na produkty i usługi – w tym na drzwi marki CAL.

Prawdziwy mecenat

W ramach współpracy z Suwalskim Ośrodkiem Kultury podjęliśmy mecenat nad realizacją XX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK, organizowanego w dniach 13-15 czerwca 2022 r. w Suwałkach oraz XVIII Międzynarodowego Spotkania o Złotą Podkowę Pegaza, które odbyło się w dniach 8-10 grudnia również w naszym mieście. Byliśmy także sponsorem festiwalu literackiego „Patrząc na Wschód” w Budzie Ruskiej.

Wsparcie doraźne

Sponsorowaliśmy występ pracownika CAL prawdziwe drzwi, na Piątym Ogólnopolskim Turnieju Strongman Skórzec 2022. Dotowaliśmy również akcję „Lekarstwo na nudę”, która polegała na wyposażaniu oddziałów pediatrycznych w paczki z drobnymi upominkami dla pacjentów. Działania dotyczyły Szpitala Wojewódzkiego im. Dra L. Rydygiera w Suwałkach. Byliśmy też partnerem wspierającym Festiwal Ekowizja II w Suwałkach.

Zobacz jak sadzimy las:

Działania społeczne roku 2021

 

W kwietniu 2021 CAL wspierał Fundację Virtuosa w zakresie remontu budynku, w którym powstała pierwsza w Polsce Pracownia Symulacji Kardiologicznej – przestrzeń szkoleniowa w Centrum Zdrowia Dziecka.

To pierwszy projekt Fundacji Virtuosa, którą prowadzi dr hab. Patrycja Piekutowska, Prezeska organizacji. CAL wykonał i zamontował 3 szt. prawdziwych drzwi oraz jeden portal drzwiowy, które zamknęły remontowaną przestrzeń, a otworzą ją dla lekarzy. Dzięki temu oni otworzą dla dzieci wymagających opieki kardiologicznej drzwi do życia.

Wspieraliśmy firmę Prekursor Artystyczny w ramach akcji „Rzeżuchowy Skarb – Paczka od Wielkanocnego Zajączka”. To czwarta edycja akcji polegającej na wyposażaniu oddziałów pediatrycznych w zestawy upominkowe dla małych pacjentów. Pomoc trafiła do Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.

Byliśmy sponsorem XIX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży WIGRASZEK 2021.

W Nadleśnictwie Suwałki (Leśnictwo Płociczno) pracownicy firmy CAL prawdziwe drzwi wraz z Zarządem i przyjaciółmi firmy posadzili 10 tys. drzew. Patronat nad wydarzeniem objął Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

CALa pomoc dla Bajki

W piątek (1 października) w Suwalskim Ośrodku Kultury CAL prawdziwe drzwi i Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów zrealizowały koncert charytatywny na rzecz dzieci z NTSP „Bajka” oraz z NTSPdP „Prolog”. Zebrano rekordową kwotę 55 407zł. Na scenie wystąpiła Patrycja Piekutowska. To kolejny koncert charytatywny CAL na rzecz dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu.

17 grudnia firma CAL prawdziwe drzwi otrzymała medal Pracodawca z Sercem. Nagrodę przekazano za: odpowiedzialność społeczną i zaangażowanie społeczne biznesu. Zwiększanie szans osób z niepełnosprawnością na rynku pracy. Burzenie stereotypów i barier społecznych związanych z dyskryminacją osób z niepełnosprawnością oraz sztucznymi podziałami.

W 2020 roku przekazaliśmy…

bon na rzecz zbiórki dla Hani Poczobut na walkę z SMA.

Nasz zespół podjął wyzwanie i dołączył do akcji Gaszyn Challenge ponownie wpierając Hanię (z nominacji szkoły Bajka Suwałki) oraz Piotrusia (z nominacji Winkhaus Polska).

Współfinansowaliśmy wydanie książki „50 wpływowych kobiet biznesu” na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach wydarzenia związanego z wydaniem publikacji przekazaliśmy również na licytację bon rabatowy na drzwi zewnętrzne.

Poprzez działania firmy Prekursor Artystyczny pomogliśmy przekazać chorym dzieciom ze Szpitala Wojewódzkiego dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach 50 zestawów upominkowych skompletowanych tak, żeby mały Pacjent mógł zająć czymś swoją uwagę podczas leczenia.

W listopadzie 2020 roku Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL wręczyła Urszuli Dudzie obraz autorstwa Magdaleny Lenartowicz (link do obrazu) na aukcję charytatywną na rzecz podopiecznych Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły „Bajka” i zakomunikowała akcję szerzej poprzez wsparcie mediowe udzielone przez markę CAL.

W 2019 roku wspieraliśmy…

takie inicjatywy jak Winter Games Festival w Suwałkach, formę e-sportu skierowaną do młodzieży. Poza tym, Ochotniczej Straży Pożarnej w Biernej przekazaliśmy drzwi naszej produkcji. Pomogliśmy również Stowarzyszeniu Kibiców Wigier Suwałki „Forza Wigry” wyremontować Świetlicę Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci „Przystań” – na ten cel przekazaliśmy również nasze podwoje.

Kontynuowaliśmy akcję „Drzewo za drzwi” sadząc 7 tys. drzew na terenie byłego wysypiska przy ul. Dmowskiego w Suwałkach. Tak powstał zręb nowego parku miejskiego.

Przyłączyliśmy się do inicjatywy „26 jezior” Huberta Stojanowskiego, który postanowił opłynąć suwalskie jeziora kajakiem grenlandzkim – w tym celu wyprodukowaliśmy m. in. wiosło wg przekazanego projektu.

Przekazaliśmy również datek na rzecz młodej konstruktorki – Zofii, która znalazła się w Kadrze Narodowej reprezentacji Polski w modelarstwie lotniczym (zawody w Mistrzostwach Europy FAI Modeli Swobodnie Latających dla Juniorów). Jak co roku wspieraliśmy również Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek”.

Projekt „26 Jezior!”

Drugiego października 2019 r. ponad pół tysiąca osób wzięło udział w wyjątkowym wydarzeniu – koncercie charytatywnym na rzecz dzieci ze specjalnymi potrzebami, który odbył się w Sali im. Andrzeja Wajdy SOK, przy ul. Papieża Jana Pawła II. W ramach koncertu charytatywnego, który zorganizowały: firma CAL prawdziwe drzwi i Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa „Bajka” zebrano 37.573,18 złotych. Na scenie wystąpiła Maria Sadowska wraz z zespołem NO LOGO.

W grudniu 2019 przekazaliśmy wsparcie dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy Parafii Świętego Kazimierz Królewicza w Suwałkach na organizację „Choinki dla dzieci z rodzin potrzebujących”.

W 2018 roku wsparliśmy datkiem Ludowy Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „OLIMPIK” oraz dofinansowaliśmy koszt spektaklu „Kapitan Plusk na Wyspach Przyjaznych”  dla chorych dzieci przebywających w  Wojewódzkim Szpitalu mieszczącym się przy ul. Szpitalnej w Suwałkach. Jak w minionych latach udzieliliśmy wsparcia Suwalskiemu Ośrodkowi Kultury przy organizacji festiwalu „Wigraszek”. Poza tym, odsadzaliśmy las – posadziliśmy ponad 20 tys. sadzonek. Akcję zapowiedziało Forum Branżowe, a o wydarzeniu rozpisały się media lokalne i regionalne: Radio 5 oraz Telewizja Białystok.

Końcówka roku była nie mniej udana. W listopadzie zrealizowaliśmy koncert charytatywny na rzecz dzieci ze specjalnymi potrzebami – podopiecznych Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka”. Wydarzenie poprowadziła Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL. W trakcie koncertu udało się zebrać prawie 10 tys. zł na rzecz placówki, a całość uświetniła Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego oraz uczeń „Bajki” – Filip i jego mistrz Radek Nowicki.

Skrót koncertu charytatywnego

Skrót koncertu charytatywnego

 

W 2017 roku przekazaliśmy nieodpłatnie nasze drzwi ​​Stowarzyszeniu Pomocy Bliźniemu „Mar-Kot” oraz Fundacji Samotnych Matek z Dziećmi i Rodzin. Finansowo pomogliśmy Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci „Jesteśmy Razem” oraz wsparliśmy akcję pomocy chorej na raka Blanki. Poza wyżej wymienionymi działaniami stricte pomocowymi zadbaliśmy także o inwestycję w przyszłość, jaką są dzieci i ich rozwój – wsparliśmy Fundację Bullerbyn w organizacji Festiwalu Edukacji Demokratycznej EUDEC 2017 oraz ufundowaliśmy nagrodę na XVI Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek”.

UE