drzwi cal CAL pomoże Bajce - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
25 września 2019
Udostępnij wpis

Suwalska firma CAL prawdziwe drzwi organizuje koncert na rzecz Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka”. Na scenie wystąpi Maria Sadowska wraz z zespołem NO LOGO. Partnerem Wydarzenia jest Suwalski Ośrodek Kultury.

Drugiego października (środa) o godz. 19:00 ponad 620 osób weźmie udział w wyjątkowym wydarzeniu – koncercie charytatywnym na rzecz dzieci ze specjalnymi potrzebami, który odbędzie w Sali im. Andrzeja Wajdy SOK, przy ul. Papieża Jana Pawła II 5.

– Organizujemy ten koncert aby pomagać i dzielić się dobrem. Skupić lokalne środowisko na pomocy potrzebującym. To już kolejny raz działamy na rzecz „Bajki”. Liczymy, że i tym razem uda się CAL wraz z mieszkańcami Suwałk skutecznie wesprzeć tę placówkę. W ubiegłym roku było to prawie 10 tys. zł – opowiada Sylwia Ciszewska, dyrektor zarządzająca CAL.

– Firma CAL pomaga nam stworzyć bardzo ważne miejsce dla dzieci z autyzmem. To pomoc, która uskrzydla, dodaje energii do dalszych działań i utwierdza nas w przekonaniu, że warto mieć marzenia, ponieważ są dobrzy ludzie, którzy pomagają  je spełniać – tłumaczy Pani Urszula Duda, Dyrektor „Bajki” i Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Przysposabiającej Do Pracy „Prolog”.

– Jesteśmy dumni, że po raz drugi zaproszono SOK do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy. Organizacja takiego wydarzenia to duże wyzwanie, dlatego chętnie pomagamy w miarę naszych możliwości – dodaje Pani Alicja Andrulewicz, Dyrektor SOK.

Poza artystami z topowej muzycznej sceny w wydarzeniu uczestniczą dzieci z „Bajki”: Filip Czapla (i jego mistrz Radek Nowicki) oraz Aleksandra Kozłowska. W trakcie wydarzenia odbędzie się licytacja charytatywna obrazów namalowanych przez podopiecznych placówki wykonanych pod okiem Pana Mieczysława Iwaszko, artysty plastyka z Suwałk, instruktora SOK i zaangażowanego pedagoga.

Na co będą zbierane pieniądze?

Celem wydarzenia jest zebranie środków na dalszy remont budynku przy ul. Paca 4. Znajdzie się tam, oprócz szkół  dla osób z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami, również Dzielnia Wiedzy – miejsce dla każdego, a szczególnie osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin. Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów zamierza prowadzić w nim terapie, zajęcia umiejętności społecznych, animacje oraz punkt konsultacyjny. Co to znaczy? 600 m2 do wyremontowania praktycznie od zera.

Wydarzenie poprowadzą: Sylwia Ciszewska i Krzysztof Szubzda, polski aktor kabaretowy, satyryk, konferansjer, prawnik, pisarz i dziennikarz. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk.

Wejściówki na wydarzenie są dostępne w „Bajce” przy ul. Marii Skłodowskiej Curie 5. O ich dostępność można pytać pod numerem tel. 508 418 688.

CAL pomoże Bajce

Polecane wpisy

UE