PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy aktualności

CAL zakłada leśny park miejski!

19 kwietnia 2019
Udostępnij wpis

Posadzimy 7 tys. sadzonek. W tym roku nie w nadleśnictwach, a przy ul. Dmowskiego w Suwałkach, gdzie powstanie zrąb pięknego parku miejskiego.

Wydarzenie odbędzie się 26. kwietnia. To kolejna edycja naszej proekologicznej akcji, kiedy to pracownicy firmy CAL wraz z Zarządem jadą sadzić drzewa. Tym razem nie opuszczamy jednak naszego kochanego miasta. Chcemy zasilić naturę. To więcej niż jedno drzewo za jedne wyprodukowane przez CAL drzwi.

– Wszystko dzięki dobrej woli miasta, którego prezydent, Pan Czesław Renkiewicz, objął honorowy patronat nad wydarzeniem. Poprzez takie działania dbamy nie tylko o środowisko, ale również o przyszłość naszych dzieci – następnych pokoleń, którym pozostawimy ten wspólny dorobek – mówi Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL.

19 kwietnia podpisaliśmy z miastem list intencyjny o nawiązaniu współpracy w zakresie przeprowadzenia akcji zazielenienia, polegającego na nasadzaniu parku leśnego. Teren przy ulicy Dmowskiego zostanie ujęty w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako teren zieleni publicznej. Za kilkanaście lat będą się tam bawić dzieci i wnuki Suwalczan!

Pracownicy CAL przygotują teren pod nasadzenia. Firma otrzymała kilka tys. młodych drzewek od Nadleśnictwa Płaska i Nadleśnictwa Augustów. Rekultywować będziemy teren dawnego wysypiska. W trakcie pracy będzie też chwila na integrację na łonie natury, podczas wspólnego posiłku.

– Mieszkamy tu, zatem troska o naszą małą Ojczyznę jest naturalna. Zielone miasta są nie tylko zdrowsze, ale radośniejsze – kontakt z przyrodą zwiększa poczucie szczęścia. Dzięki inicjatywie mieszkańców dla mieszkańców – będziemy żyć lepiej! – dodaje Sylwia Ciszewska.

Patronat nad wydarzeniem objął Pan Andrzej Józef Nowak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Zachęcamy do śledzenia naszej inicjatywy w serwisie Facebook. Relację z wydarzenia opublikuje Radio 5, patron medialny akcji.

Galeria zdjęć

Polecane wpisy

CAL pomoże Bajce

25 września 2019

Suwalska firma CAL prawdziwe drzwi organizuje koncert na rzecz Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły…

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Zakład Stolarki Budowlanej „CAL” Z. Cywiński i wspólnicy spółka jawna z siedzibą w Suwałkach, ul. Piaskowa 5, wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku XII Wydziału Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000021604, REGON: 790506845, NIP: 8440005098, moich danych osobowych pozyskanych przy użyciu plików "cookie". Wyrażenie zgody jest dobrowolne, przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem. Dane osobowe w postaci adresu IP będą przechowywane przez 90 dni.Akceptuję