PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy aktualności

CAL zakłada leśny park miejski!

19 kwietnia 2019
Udostępnij wpis

Posadzimy 7 tys. sadzonek. W tym roku nie w nadleśnictwach, a przy ul. Dmowskiego w Suwałkach, gdzie powstanie zrąb pięknego parku miejskiego.

Wydarzenie odbędzie się 26. kwietnia. To kolejna edycja naszej proekologicznej akcji, kiedy to pracownicy firmy CAL wraz z Zarządem jadą sadzić drzewa. Tym razem nie opuszczamy jednak naszego kochanego miasta. Chcemy zasilić naturę. To więcej niż jedno drzewo za jedne wyprodukowane przez CAL drzwi.

– Wszystko dzięki dobrej woli miasta, którego prezydent, Pan Czesław Renkiewicz, objął honorowy patronat nad wydarzeniem. Poprzez takie działania dbamy nie tylko o środowisko, ale również o przyszłość naszych dzieci – następnych pokoleń, którym pozostawimy ten wspólny dorobek – mówi Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL.

19 kwietnia podpisaliśmy z miastem list intencyjny o nawiązaniu współpracy w zakresie przeprowadzenia akcji zazielenienia, polegającego na nasadzaniu parku leśnego. Teren przy ulicy Dmowskiego zostanie ujęty w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako teren zieleni publicznej. Za kilkanaście lat będą się tam bawić dzieci i wnuki Suwalczan!

Pracownicy CAL przygotują teren pod nasadzenia. Firma otrzymała kilka tys. młodych drzewek od Nadleśnictwa Płaska i Nadleśnictwa Augustów. Rekultywować będziemy teren dawnego wysypiska. W trakcie pracy będzie też chwila na integrację na łonie natury, podczas wspólnego posiłku.

– Mieszkamy tu, zatem troska o naszą małą Ojczyznę jest naturalna. Zielone miasta są nie tylko zdrowsze, ale radośniejsze – kontakt z przyrodą zwiększa poczucie szczęścia. Dzięki inicjatywie mieszkańców dla mieszkańców – będziemy żyć lepiej! – dodaje Sylwia Ciszewska.

Patronat nad wydarzeniem objął Pan Andrzej Józef Nowak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Zachęcamy do śledzenia naszej inicjatywy w serwisie Facebook. Relację z wydarzenia opublikuje Radio 5, patron medialny akcji.

Galeria zdjęć

Polecane wpisy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Zakład Stolarki Budowlanej „CAL” Z. Cywiński i wspólnicy spółka jawna z siedzibą w Suwałkach, ul. Piaskowa 5, wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku XII Wydziału Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000021604, REGON: 790506845, NIP: 8440005098, moich danych osobowych pozyskanych przy użyciu plików "cookie". Wyrażenie zgody jest dobrowolne, przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem. Dane osobowe w postaci adresu IP będą przechowywane przez 90 dni.Akceptuję