drzwi cal CALa pomoc dla Bajki - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy aktualności

CALa pomoc dla Bajki

5 listopada 2018
Udostępnij wpis

24. listopada (w sobotę), o godz. 19:00 rozpocznie się wyjątkowy koncert charytatywny na rzecz podopiecznych Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka”. Organizatorem wydarzenia jest firma CAL.

Całe wydarzenie odbędzie się w Suwalskim Ośrodku Kultury, który jest partnerem wydarzenia. Honorowy patronat nad koncertem objął Pan Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Jaki jest program wydarzenia?

  1. Licytacja prac plastycznych wykonanych przez dzieci
  2. Występ Filipa Czapli i Radka Nowickiego
  3. Koncert Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego
  4. Zbiórka datków na rzecz podopiecznych „Bajki”.

Skąd pomysł na koncert dla Bajki?

– Trzeba korzystać z okazji do pomagania i należy je tworzyć. Tak robimy już od 35 lat. Tym razem chcemy w pomoc zaangażować nie tylko Zespół CAL, ale również środowisko lokalne. Robimy to razem! Dzieciaki z Bajki, SOK, CAL, mieszkańcy Suwałk. To lokalny patriotyzm w najlepszym, bo jednoczącym wydaniu. Każdy z nas może komuś pomóc… Zapraszamy do wspólnego działania. Jeżeli my możemy to zrobić, możesz to zrobić i Ty! – zachęca do udziału w inicjatywie Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL.

Więcej o dzieciach z „naszej Bajki”

Nowo remontowana szkoła na Paca ma mieć 400 m2 i wciąż potrzebuje pomocy, aby można było dokończyć prace. To kolejny krok dla zapewnienia dzieciom z Bajki lepszego jutra. W budynku znajduje się Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy „Prolog”, a od przyszłego roku będzie tam też „Bajka”. W tej chwili placówki utrzymują się przede wszystkim z dotacji oświatowej, którą w całości przeznaczono na opłacanie nauczycieli i terapeutów oraz utrzymanie obecnego budynku. Warto podkreślić, że nie są pobierane żadne opłaty od rodziców dzieci. Szkoły są placówkami bezpłatnymi. Wszystkie zadania szkoła realizuje z dotacji, projektów, darowizn i pracy wolontariuszy.

CALa pomoc dla Bajki

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie. Bilety do odebrania w kasie Suwalskiego Ośrodka Kultury od 15.11.2018.

 

Polecane wpisy

UE