„CALa siła w Tobie” - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy aktualności

„CALa siła w Tobie”

19 września 2022
Udostępnij wpis

19 września dla Jagienki i jej córek! Zlikwidujmy lukę płacową

W Polsce, a także na świecie, kobiety zarabiają wyraźnie mniej. Dlatego ONZ ustanowiła Międzynarodowy Dzień Równej Płacy. Ty też masz na to wpływ – CALa siła w Tobie!

 

Jak podaje firma Sedlak & Sedlak w raporcie z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń (2021 r.) luka płacowa rośnie w zasadzie wraz z poziomem wykształcenia. Z pułapu 20 proc. w przypadku wykształcenia policealnego do poziomu prawie 27 proc. w przypadku wykształcenia wyższego zawodowego. Fakty są jasne – kobiety zarabiają zdecydowanie mniej! Szczególnie jest to widoczne w firmach zatrudniających powyżej tysiąca pracowników. Różnica wynagrodzeń wynosi wówczas 23 proc.

Luka płacowa oznacza zróżnicowanie w wynagradzaniu kobiet i mężczyzn piastujących te same stanowiska i wykonujących te same obowiązki. Badania zatem uwzględniają fakt, że są zawody bardziej i mniej sfeminizowane oraz różnice w obsadzeniu różnych stanowisk.

 

CALa siła w Tobie

 

Dobre praktyki

 

Firma etyczna powinna prowadzić tzw. rekrutację bez uprzedzeń, dążyć do likwidacji luki płacowej (nie tylko deklaratywnie), pamiętać że rodzicielstwo nie wyklucza, a dziecko ma mamę i tatę. Taka firma powinna też uczestniczyć w edukowaniu (co najmniej społeczności pracowników) i przeciwdziałać nadużyciom.

 

Wskazane praktyki stosuje firma CAL prawdziwe drzwi, która otwarcie komunikuje problem. – Nie jest sztuką robić akcje marketingowe przyciągające klientów promocją czy wpadającym w ucho hasłem. Marketing, który i tak robi większość firm, można wykorzystać w wyższych celach. Tym razem chcę zwiększyć świadomość, że luka płacowa wciąż jest realnym problemem. Dlatego akcja „CALa siła w Tobie”. Każda kobieta, która złoży zamówienie na prawdziwe drzwi zewnętrzne 19 września (poniedziałek), tuż po ustanowionym przez ONZ Międzynarodowym Dniu Równej Płacy, otrzyma 15 proc. rabatu. Jagienka to nazwa naszego podstawowego modelu drzwi zewnętrznych, stąd prezent dla Jagienki i jej córek (oraz ich córek…) – zapowiada Sylwia Ciszewska, Prokurentka marki CAL prawdziwe drzwi. – Jest to jeden z elementów mojego zobowiązania wobec innych kobiet – dodaje. Zobowiązania do tego, aby wspierać, nie oceniać. Aby rozumieć potrzeby młodych rodziców. Aby poza byciem szefową być zawsze człowiekiem.

 

>> Regulamin promocji <<

 

Marka CAL do akcji zaprosiła przedsiębiorcze kobiety z całej Polski. 19 września zatem na hasło „CALa siła w Tobie” kobiety otrzymają rabaty na produkty i usługi: polskiej marki odzieżowej KayBi by Kasia Byler, miody marki Słodki Słoik, zegarki Christine Granville, GiftBoxy marki CalmShop, konsultacje biznesowe AgileBiznes, mentoring The Power to Empower, elementy wyposażenia domu w Sklepie Piękny Dom oraz produkty marki Props.

 

Komentarz Sylwii Ciszewskiej, Prokurentki i Dyrektor Zarządzającej CAL prawdziwe drzwi

 

Sylwia Ciszewska CAL prawdziwe drzwi

 

Mam świadomość, że poruszanie tematów równościowych jest, niestety nadal, ryzykowne. Zawsze znajdzie się ktoś, kto przerzuca odpowiedzialność za niższe płace na kobietę (“widać za tyle się zgodziła pracować”) albo podkreśla istnienie wyjątków jako standardu możliwości (nadal typowe jest stawianie za przykład Marii Skłodowskiej-Curie, jako potwierdzenia, że “w jej czasach, gdyby kobiety chciały się zajmować nauką, to by to robiły”). Dzień Kobiet obchodzimy na świecie od ponad 100 lat, a wciąż mało kto wie, że skala Apgar, zmywarka, piła tarczowa czy kewlar w kamizelkach kuloodpornych to wynalazki kobiet.

 

>> Pełna wypowiedź na łamach Lady Business PL << 

 

– “CALa siła w Tobie” jest zaproszeniem do zrozumienia nie tylko faktów, skąd bierze się obecna luka płacowa. Jest przede wszystkim zaproszeniem do zrozumienia sytuacji kobiet w Polsce, w Europie, na świecie. I do zrozumienia każdej kobiety, indywidualnie. Każdego człowieka. Do odrzucenia nawyków pouczania, doradzania, oceniania, osądzania. Do empatii. Po prostu – tłumaczy Sylwia Ciszewska.

 

Zobacz ulotkę

 

#PrawdziweDrzwi #RównePłace #doceniamnieoceniam #jestemdość #IamEnough

Polecane wpisy

UE