drzwi cal Drzwi do domu zeroenergetycznego | CAL prawdziwe drzwi
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy aktualności

Dom od Pasywny M2 nagrodzony przez Ministerstwo. W projekcie marka CAL

9 listopada 2022
Udostępnij wpis

Drzwi do domu zeroeneregtycznego. Ministerstwo Środowiska w konkursie „Dom z klimatem” uznało „Dom kontrastowy” pracowni Pasywny M2 za najlepszy zrealizowany projekt ?
W projekcie dwie (również kontrastowe!) sztuki drzwi zewnętrznych CAL - modele Dekasuw

Jak podaje Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Dom Kontrastowy to nowoczesny budynek zaprojektowany z troską o środowisko. Zarówno jego niepowtarzalna forma i styl, jak i jakość wykonania związana z ekologią, zasługują na szczególną uwagę. Zastosowane w obiekcie rozwiązania pozwalają na osiągniecie standardu zeroenergetycznego, co oznacza, że całe zapotrzebowanie domu na energię pokrywają instalacje zaprojektowane w budynku lub w obrębie jego działki.

Pasywne rozwiązania przegród zapewniające znacznie niższe niż wymagane współczynniki przenikania ciepła, strefowanie pomieszczeń, dostosowanie rozmieszczenia przeszkleń do stron świata, wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła i zapewnienie przesłonięcia przeszkleń latem, w znacznej mierze obniżają zapotrzebowanie na energię do ogrzewania i chłodzenia.

Zastosowanie jako źródła ciepła wysokoefektywnej gruntowej pompy ciepła, zasilanej w pełni z instalacji fotowoltaicznej, pozwala na osiągniecie zerowego bilansu energetycznego. Nadmiar energii produkowanej z instalacji fotowoltaicznej wykorzystywany jest w stacji ładowania pojazdu elektrycznego. Budynek zrealizowano w technologii prefabrykowanego szkieletu drewnianego, co pozwoliło na ograniczenie jego śladu węglowego wbudowanego i zmniejszenie ilość odpadów budowlanych.

 

drzwi pasywne nagroda

 

Drzwi do domu zeroenergetycznego

 

Budynek zdobią drzwi do domu zeroenergetycznego, pasywnego i energooszczędnego marki CAL prawdziwe drzwi

To modele  Dekasuw w okładzinie aluminiowej o parametrach referencyjnych drzwi sosnowych 0,76 W/m2K. Drzwi mają szkło P4, tak ważną klasę antywłamaniową RC2, 4 zawiasy, które pozwalają nawet na 20 lat otwierania i zamykania, zamek listwowy jeszcze bardziej doszczelniający skrzydło, przyjazny dla domowników i osób z niepełnosprawnością ruchową – ciepły próg (spełniający wymagania z Darmstadt i nieprzemarzający) oraz wręg antywyważeniowy. Są idealne do domów pasywnych i zeroenergetycznych.

 

drzwi do domu zeroenergetycznego

 

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

 

 

Polecane wpisy

UE