drzwi cal Drzwi do dziecięcych serc. Odpowiedzialna polityka społeczna CAL - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy aktualności

Drzwi do dziecięcych serc. Odpowiedzialna polityka społeczna CAL

13 kwietnia 2021
Udostępnij wpis

CAL wspiera Fundację Virtuosa w zakresie remontu budynku, w którym powstała pierwsza w Polsce Pracownia Symulacji Kardiologicznej - przestrzeń szkoleniowa w Centrum Zdrowia Dziecka.

To pierwszy projekt Fundacji Virtuosa, którą prowadzi dr hab. Patrycja Piekutowska, Prezeska organizacji. CAL wykonał i zamontował 3 szt. prawdziwych drzwi oraz jeden portal drzwiowy, które zamknęły remontowaną przestrzeń, a otworzą ją dla lekarzy. Dzięki temu oni otworzą dla dzieci wymagających opieki kardiologicznej drzwi do życia.

 

Odpowiedzialna polityka społeczna Odpowiedzialna polityka społeczna Odpowiedzialna polityka społeczna Odpowiedzialna polityka społeczna CAL

 

W Polsce co roku rodzi się 4 tys. dzieci z wrodzonymi wadami serca. Około 30 proc. z nich wymaga leczenia zabiegowego w pierwszym miesiącu życia. W Polsce do dzisiaj nie ma pracowni umożliwiającej naukę oraz symulację dziecięcej kardiologii interwencyjnej.

 

Odpowiedzialna polityka społeczna

 

Dr hab. Patrycja Piekutowska to skrzypaczka i filantropka, która była odpowiedzialna za koordynację oraz realizację projektów dla Centrum Zdrowia Dziecka, na które pozyskała w świecie biznesu łącznie 4 mln zł. Wygrała plebiscyt Pulsu Biznesu otrzymując tytuł „Kobieta Biznesu 2020” w kategorii działalność społeczna.

Więcej o projekcie

 

Polecane wpisy

UE