drzwi cal Rekord! 55 407 zł z koncertu charytatywnego na rzecz dzieci z Bajki - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy aktualności

Rekord! 55 407 zł z koncertu charytatywnego na rzecz dzieci z Bajki

15 września 2021
Udostępnij wpis

W piątek (1 października) w Suwalskim Ośrodku Kultury CAL prawdziwe drzwi i Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów zrealizowało koncert charytatywny w mieście Suwałki na rzecz dzieci z NTSP „Bajka” oraz z NTSPdP „Prolog”. Zebrano rekordową kwotę 55 407zł.

Jedyny taki koncert charytatywny w mieście Suwałki

Na scenie wystąpili osobno: Patrycja Piekutowska, Mateusz Wróblewski, Filip Czapla i Radek Nowicki. Wieczór poprowadziła Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL prawdziwe drzwi i dziennikarz Krzysztof Szubzda. Celem tego wyjątkowego koncertu było pozyskanie środków finansowych na stworzenie przestrzeni sportowo – rekreacyjnej, znajdującej się przy szkole przy ul. M. L. Paca 4 w Suwałkach. Zebrano rekordową kwotę 55 407zł. – najwyższą z wszystkich dotychczasowych koncertów z cyklu „CALa pomoc dla Bajki”.

Sylwia Ciszewska Włócznia Jaćwingów koncert charytatywny

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Szukaliśmy działania, które byłoby wspólną pracą Zespołu, ale jednocześnie przyczyniłoby się lokalnej społeczności. Dzięki zaangażowaniu Suwalskiego Ośrodka Kultury i udostępnieniu takiej pięknej sali możemy wykazać się współpracą na rzecz miasta, na rzecz dzieci – zwłaszcza i na rzecz tego co dzieje się w Suwałkach podsumowuje Sylwia Ciszewska i dodaje: – Ujęła mnie swoją osobą Pani Dyrektor Ula Duda, samą sobą, swoim podejściem do dzieci, do młodzieży, tym co robią, tym że przygotowują młodych ludzi do tego, aby mogli samodzielnie funkcjonować w społeczności – mówi Dyrektor CAL.

Takie działanie to nie tylko koncert charytatywny w mieście Suwałki.

Przedsiębiorca, miasto i szkoła razem

Pomoc firmy CAL prawdziwe drzwi jest wsparciem kilkuwymiarowym: przede wszystkim finansowym, ale też świadomościowym. Zależy nam na tym, aby zrozumienie różnorodności autyzmu, a także potrzeb osób z niepełnosprawnościami  było jak największe. Każdego dnia wyjątkowy  zespół nauczycieli, terapeutów i osób zaangażowanych w pracę w Bajce i Prologu sprawia, że naszym dzieciom żyje się lepiej. Akcje takie jak Koncert „CALa pomoc dla Bajki” dodają nam energii i wiary, że robimy dobre i bardzo potrzebne rzeczy – wyjaśnia Urszula Duda, Dyrektor „Bajki”. 

W trakcie koncertu odbyła się licytacja 5 prac dzieci, z których jedną sprzedano za 3,6 tys. złotych. Obraz „Zima” Piotra Szeligi wylicytowano za 5 tys. zł. Sama płyta z autografem Patrycji Piekutowskiej znalazła nabywcę za 2 tys. złotych.

Ty też możesz pomóc!

Nadal potrzeba jeszcze ponad 140 tys. złotych, dlatego cały czas trwają aukcje na Allegro Charytatywni, do których PST zaprasza. Miłośnicy kryptowalut mogą też wylicytować zdigitalizowaną pracę Tosi – każdorazowo 30 proc. ceny odsprzedaży będzie trafiać do wirtualnego portfela dzieciaków.

Organizatorami koncertu były: firma CAL, Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów oraz Suwalski Ośrodek Kultury. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, a patronat medialny Radio 5.

Firma CAL od lat angażuje się i propaguje ideę CSR, czyli biznesu odpowiedzialnego społecznie, np. w tym roku pomagała np. Fundacji Virtuosa w zakresie remontu budynku, w którym powstała pierwsza w Polsce Pracownia Symulacji Kardiologicznej – przestrzeń szkoleniowa w Centrum Zdrowia Dziecka.

 

****

Więcej o PST

Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów jest organizacją pożytku publicznego prowadzącą dwie szkoły specjalne: Niepubliczną Terapeutyczną Szkołę Podstawową „Bajka” oraz Niepubliczną Terapeutyczną Szkołę Przysposabiającą do Pracy „Prolog” w Suwałkach. Podopiecznymi są przede wszystkim, dzieci oraz osoby dorosłe w spektrum autyzmu. Od ponad 10 lat Stowarzyszenie zapewnia edukację, terapię i opiekę dzieciom i młodzieży z północno-wschodniej Polski. Obecnie do szkół uczęszcza ponad 80 uczniów.

Więcej o marce CAL 

CAL tworzy doświadczony zespół specjalistów i pasjonatów, którzy znają się na drewnie. Na polskim rynku istnieje od 1985 roku jako firma rodzinna, spółka jawna z polskim kapitałem. Niedawno obchodziła 35-lecie działalności. Produkuje klasyczne i nowoczesne drzwi drewniane oraz alu-drewniane (drewniano-aluminiowe). W swojej ofercie proponuje rozwiązania standardowe, jak i modele realizowane w oparciu o indywidualne projekty. W działaniach krzewi rodzinność, ducha równych praw, wolność i odpowiedzialność.

Polecane wpisy

UE