drzwi cal Nietypowa ekspozycja drzwi wewnętrznych - scena teatralna! Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy aktualności

Prawdziwa sztuka! Wyjątkowa (nie)ekspozycja drzwi wewnętrznych CAL

27 listopada 2023
Udostępnij wpis

Do współpracy zaprosił nas... teatr! Teatr 6. piętro Michała Żebrowskiego przygotował premierę sztuki "[...]LOVE". Nietypowa ekspozycja drzwi wewnętrznych pojawiła się na scenie. Klasyczne drzwi Soplica 2p uświetniły wyjątkową scenografię spektaklu, którego akcja rozgrywa się na trzech poziomach niedużej wiktoriańskiej kamienicy.

Ekspozycja drzwi wewnętrznych CAL w teatrze!

Tego jeszcze nie grali! Drzwi wewnętrzne CAL model Soplica 2p (sprawdzisz tu) wystąpił na scenie Teatru 6. piętro w sztuce o… miłości.

Spektakl [Things We Do for] LOVE jest sceniczną wersją sztuki wybitnego angielskiego dramatopisarza Alana Ayckbourna Things We Do for Love, którą angielscy krytycy uznali za „arcydzieło tragicznej komedii i komicznej tragedii”.

Sam Alan Ayckbourn mówi o niej tak: „To sztuka, w której namiętny romans między dwojgiem ludzi niszczy wszystko wokół nich. W imię miłości można robić rzeczy, których nigdy nie zrobiłoby się w imię niczego innego; w tym zdradzać przyjaciół, kłamać i oszukiwać. Zadziwia mnie fakt, że niektóre z najgorszych ludzkich zachowań są udziałem właśnie zakochanych.”

Przesłanie spektaklu można streścić jednym zdaniem: „Uwaga! MIŁOŚĆ!”, jednak odnajdujemy tu właściwie wszelkie jej przejawy.

Zobacz drzwi CAL na scenie

Akcja sztuki rozgrywa się na trzech poziomach niedużej wiktoriańskiej kamienicy. Jej mieszkańcy zrządzeniem losu łączą się w zaskakujące związki, które na stałe zmieniają ich dotychczasowe życie. A drzwi do kamienicy przygotowała marka CAL prawdziwe drzwi. Ta ekspozycja drzwi wewnętrznych okazała się bardzo ważnym rekwizytem. Wszystkie trzy sztuki drzwi wypadły okazale i nie zawiodły, a monolog Hamisha z drzwiami w głównej roli przejdzie do historii jak monolog Hamleta. Przynajmniej do historii branży stolarki budowlanej. 

W sztuce ważną rolę odgrywa nie tylko scenografia, ale też rzadko spotykane w teatrach projekcje animacji i muzyka zespołu Muse. Spektakl „[Things We Do for] LOVE” jest przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych. Jest intensywny, wciągający, prawie trzygodzinny, jednak tak dynamiczny że do ostatniej minuty trzyma w napięciu.

Sztukę reżyseruje Eugeniusz Korin, a występują w niej Anna Dereszowska, Joanna Liszowska, Marek Kalita i Lesław Żurek. Za scenografię odpowiada Dariusz Walaszczyk.

Premiera galowa odbyła się 25 listopada 2023 r.

W gali uczestniczyli nie tylko znani artyści i dziennikarze, jak również warszawscy politycy. Mogli oni obejrzeć dodatkową ekspozycję drzwi wewnętrznych CAL z najnowszej kolekcji Op-art (sprawdź tu). Wystawa zachęcała do zajrzenia za drzwi zamontowane na systemie przesuwno-obrotowym, a także… odnalezienia w lustrze swojej miłości do końca życia.

Fot. Paulina Pander, Bartłomiej Karczmarek

Galeria zdjęć

Polecane wpisy

UE