PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy aktualności

Rekord! Ponad 37 tysięcy złotych dla Bajki

3 października 2019
Udostępnij wpis

We środę wieczorem mieszkańcy Suwałk otworzyli drzwi do serc. W ramach koncertu charytatywnego, który zorganizowały: firma CAL prawdziwe drzwi i Niepubliczna Terapeutyczna Szkoła Podstawowa „Bajka” zebrano 37.573,18 złotych.

Drugiego października, o godz. 19:00 ponad pół tysiąca osób wzięło udział w wyjątkowym wydarzeniu – koncercie charytatywnym na rzecz dzieci ze specjalnymi potrzebami, który odbył się w Sali im. Andrzeja Wajdy SOK, przy ul. Papieża Jana Pawła II.

– Warto pomagać i trzeba pomagać. Organizujemy tę akcję drugi rok z rzędu. Do tej pory pomagaliśmy indywidualnie przekazując nasze produkty – drzwi drewniane, bądź wspierając finansowo, ale chcieliśmy zorganizować wydarzenie, które spowoduje, że cała społeczność lokalna, przedsiębiorcy, mieszkańcy, osoby zaangażowane artystycznie będą mogły spotkać się razem, po to aby wspomóc naszych potrzebujących obywateli. I tak było – tłumaczy Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL.

Na scenie wystąpiła Maria Sadowska wraz z zespołem NO LOGO. Partnerem Wydarzenia był Suwalski Ośrodek Kultury. Koncert poprowadzili: Sylwia Ciszewska i Krzysztof Szubzda, polski aktor kabaretowy, satyryk, konferansjer, prawnik, pisarz i dziennikarz. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Poza artystami z topowej muzycznej sceny wystąpiły dzieci z „Bajki”: Aleksandra Kozłowska oraz Filip Czapla (i jego mistrz Radek Nowicki).

W trakcie wydarzenia odbyła się licytacja charytatywna obrazów namalowanych przez podopiecznych placówki wykonanych pod okiem Pana Mieczysława Iwaszko, artysty plastyka z Suwałk, instruktora SOK i zaangażowanego pedagoga. Swoje dwa rysunki wraz z książkami przekazał na licytację profesor Andrzej Strumiłło. Zlicytowano je za niebagatelną kwotę 12 tys. złotych.

Na co były zbierane pieniądze?

Celem wydarzenia było zebranie środków na dalszy remont budynku przy ul. Paca 4. Znajdzie się tam, oprócz szkół  dla osób z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami, również Dzielnia Wiedzy – miejsce dla każdego, a szczególnie osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin. Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów zamierza prowadzić w nim terapie, zajęcia umiejętności społecznych, animacje oraz punkt konsultacyjny.

kamera & montaż: Joanna Rafalska
fot., red.: Paweł Krzemiński

 

Polecane wpisy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Zakład Stolarki Budowlanej „CAL” Z. Cywiński i wspólnicy spółka jawna z siedzibą w Suwałkach, ul. Piaskowa 5, wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku XII Wydziału Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000021604, REGON: 790506845, NIP: 8440005098, moich danych osobowych pozyskanych przy użyciu plików "cookie". Wyrażenie zgody jest dobrowolne, przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem. Dane osobowe w postaci adresu IP będą przechowywane przez 90 dni.Rozumiem