Suwalski producent drzwi drewnianych (marka CAL) uczy o ekologii . Prawdziwa ekologia w CAL
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy aktualności

Suwalski producent drzwi drewnianych (marka CAL) uczy o ekologii

19 kwietnia 2021
Udostępnij wpis

Pracownicy firmy CAL prawdziwe drzwi w trzy lata posadzili ponad 40 tys. drzew w ramach akcji drzewo za drzwi. Stworzyli też podwaliny parku miejskiego. Poza tym marka edukuje o ekologii – na blogu i w podcaście.

– Jesteśmy eco friendly. Produkujemy drzwi do domów energooszczędnych, a nawet tzw. zerooenrgetycznych, w których roczne zapotrzebowanie energetyczne wynosi zero! Poza tym realizujemy politykę „drzewo za drzwi”, gdzie w miejsce jednego ściętego drzewa odsadzamy nawet dwie sadzonki. Robimy to przy udziale lokalnej społeczności, której nie obca jest problematyka zrównoważonego podejścia do rozwoju przedsiębiorstwa i miasta – tłumaczy Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL prawdziwe drzwi, producenta drzwi drewnianych, które po dekadach użytkowania ulegają naturalnej biodegradacji.

O czym można przeczytać na blogu prawdziwedrzwi.pl?

Między innymi o sposobach na ekożycie:

„Segregujemy śmieci, nosimy wielorazowe torby na zakupy, wymieniamy stare sprzęty na nowe, energooszczędne. Jak jeszcze w prosty sposób wprowadzić styl eco i zero waste (lub chociaż less waste) do naszego codziennego życia i jakie drzwi zewnętrzne wybrać do eco domu?” – o to pytamy na naszym blogu i nie pozostawiamy pytania bez odpowiedzi.

Podobnie w „Podcaście Budującym”, który prowadzi rzemieślnik słowa – Krzysztof Szubzda, były dziennikarz Radiowej Trójki. W audycji opowiada najprawdziwszą historię:

„Zaledwie dwadzieścia kilka lat temu kapitan Charles Moore płynąc przez Pacyfik odkrył nieznaną ludzkości wyspę. I to nie jakąś maciupeńką, ale większą niż Wolin. Większą niż Uznam, Cypr, Kreta i Madagaskar – razem wzięte. Co ciekawe wyspa nie była dziełem Bożym, czy jak kto woli przejawem kreacji Matki Natury, to my, ludzie stworzyliśmy ją sumiennie i konsekwentnie wyrzucając do oceanów ogromne masy plastiku.”

Zachęcamy do przeczytania wpisu blogowego i przesłuchania odcinka audycji dostępnego na wszystkich platformach podcastowych: Spotify, Apple, Google Podcasts, EmpikGO, a nawet w serwisie YouTube.

 

Polecane wpisy

UE