drzwi cal Drzwi biometryczne - drzwi wejściowe na odcisk palca | Drzwi-CAL
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
18 października 2017
Udostępnij wpis

Zaawansowane technologie pozwalają obecnie stworzyć z niemal każdego rodzaju budynku obiekt spełniający najwyższe wymagania w zakresie bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. W domach inteligentnych, bo o nich mowa, bardzo istotnym w tej kwestii elementem są drzwi zewnętrzne. Firma CAL oferuje swoim klientom drewniane drzwi zewnętrze wyposażone w dostosowane do indywidualnych potrzeb urządzenia sterujące i zarządzające, takie jak czytnik linii papilarnych identyfikujący cechy biometryczne danej osoby.

Drzwi biometryczne – komfort spersonalizowany

Niewątpliwą zaletą budynków inteligentnych jest możliwość dostosowania działania domowych urządzeń do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Wykorzystanie termostatów regulujących temperaturę w zależności np. od pory dnia czy urządzeń sterujących natężeniem światła to przykłady najprostszych rozwiązań stosowanych w domach inteligentnych. Dzięki idącym krok dalej mechanizmom w wysokozaawansowanych technicznie budynkach istnieje też możliwość kontrolowania obecności osób przebywających w domu czy sterowania filtracją powietrza – zarówno w mieszkaniu, przy pomocy pilota czy zamontowanego na ścianie manipulatora, jak i na odległość, np. przy użyciu telefonu komórkowego. Zachęcamy do zapoznania się z praktycznym wyposażeniem dostępnym w korzystnej cenie – drzwi biometryczne na odcisk palca z wysokiej klasy czytnikiem linii papilarnych to idealne zabezpieczenie pomieszczeń w domu lub siedzibie firmy.

Bezpiecznie już od progu – drzwi wejściowe na odcisk palca

Warunkiem koniecznym stawianym domom inteligentnym jest zapewnienie ich mieszkańcom bezpieczeństwa. Dlatego też w tego rodzaju budynkach wykorzystywane są różne systemy alarmowe, ostrzegające zarówno przed włamaniem, jak i pożarem czy zalaniem. W przypadku zabezpieczeń antywłamaniowych dom inteligentny nie może obyć się bez współpracujących z danym systemem drzwi zewnętrznych. Według opublikowanych przez portal www.mieszkajbezpiecznie.pl danych, zajmują one drugą pozycję na liście miejsc, przez które najczęściej do domu dostają się włamywacze. Dlatego też przekazana domownikom przez inteligentny system informacja o niedomkniętym skrzydle drzwiowym czy nieprzekręconym w zamku kluczu może okazać się na wagę złota.

Aby uniknąć sytuacji, gdy przez przypadek wejście pozostaje otwarte dla potencjalnego włamywacza, warto skorzystać z możliwości, jakie oferują nowoczesne wejściowe drzwi zewnętrzne na linie papilarne. Zaawansowana technologia stanie na straży Twojego bezpieczeństwa i uchroni wnętrza przed wtargnięciem. Zautomatyzowane rozwiązania bez użycia klucza zagwarantują skuteczne zabezpieczenie przed intruzami. Czytnik danych biometrycznych to inwestycja w wygodę i spokój.

Ochrona w każdym CALu – drzwi biometryczne

Drewniane drzwi zewnętrzne z firmy CAL, w zależności od wyposażenia, mogą być montowane zarówno w domach standardowych, jak i inteligentnych.

„W wersji podstawowej drzwi zewnętrzne CAL stanowią skuteczną ochronę przed włamaniem dzięki zastosowaniu stalowych wzmocnień, hakowych zamków antywłamaniowych oraz systemu antywyważeniowego. Warto zaznaczyć, że wszystkie kolekcje Drzwi CAL mają w standardzie klasę antywłamaniowości RC2, potwierdzoną badaniami w niezależnym laboratorium (poza kolekcją Klasyczną), a za dopłatą możesz mieć w klasie RC2 również cały zestaw z naświetlami bocznymi i górnym. Natomiast w wersji dostosowanej do domów inteligentnych mogą być wyposażone w różnego rodzaju elementy przeznaczone do pracy samodzielnej lub takie, które stanowią część większego systemu zabezpieczającego” – mówi Czesław Suski z firmy CAL.

Dużą zaletą rozwiązań proponowanych przez Zakład Stolarki Budowlanej CAL jest to, że mogą być zastosowane w każdym modelu drzwi wejściowych. Pozwala to na większą swobodę w doborze skrzydeł tak, aby odpowiadały naszym upodobaniom estetycznym. Prawidłowo przeprowadzony montaż czytnika linii papilarnych sprawia ponadto, że systemy współpracujące z domem inteligentnym pozostają w całkowitym ukryciu i nie wprowadzają dysharmonii w aranżowanym wnętrzu i elewacji. W ten sposób zyskujemy rozwiązanie kompleksowe – zewnętrzne drzwi drewniane najwyższej jakości idealnie dostosowane do naszego domu inteligentnego.

Drzwi wejściowe na odcisk palca w wersji podstawowej

Podstawowym wyposażeniem, które może współpracować z domami inteligentnymi, są m.in. elementy sterujące tj. czytnik linii papilarnych, czytnik RFID i klawiatura kodowa renomowanej firmy IDENCOM, elementy wykonawcze w postaci zamków elektrycznych i elektrozaczepów.

Wielopunktowe zamki elektryczne mogą posiadać szereg właściwości zabezpieczających przed włamaniem: informować system o pozycji rygli, naciśnięciu klamki czy użyciu klucza. Montowane bezpośrednio w skrzydle drzwiowym wymagają doprowadzenia wiązki przewodów poprzez przepust od ościeżnicy aż do zamka w skrzydle.

Elektrozaczepy, w odróżnieniu od zamków elektrycznych, montowane są bezpośrednio w ościeżnicy. Ich właściwości zabezpieczające dom przed włamaniem są jednak ograniczone, gdyż przekazują wyłącznie informacje o otwarciu lub zatrzaśnięciu drzwi wejściowych.

Kompleksowe rozwiązanie

Najbardziej zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem stosowanym w Drzwiach CAL jest aplikacja na smartfon CALconnect współpracująca z czytnikiem linii papilarnych IDENCOM oraz możliwa do sparowania z najpopularniejszymi systemami zarządzania inteligentnym domem. Dzięki czytnikowi IDENCOM oraz aplikacji CALconnect możesz nie tylko kontrolować w czasie rzeczywistym strefę wejścia do domu, a więc mieć pełną wiedzę o tym kto i kiedy wszedł do twojego domu, ale także udzielać zdalnego dostępu określonym osobom i na określony czas, a także sterować innymi sprzętami w domu tj. rolety, brama wjazdowa czy oświetlenie. Sam czytnik posiada także dodatkowe funkcje tj. m.in. zawiadamianie policji o próbie wymuszenia dostępu do domu, poprzez przyłożenie do czytnika specjalnie zakodowanego w tym celu palca.

Dodatkowe zabezpieczenia zwiększają bezpieczeństwo oraz sprawiają, że nawet jeżeli wszystkie przeszkody zostaną pokonane przez włamywacza, to zajmie to dostatecznie wiele czasu, by zaalarmować sąsiadów lub uchwycić intruza na kamerach i wezwać policję czy ochroniarzy. Drzwi wejściowe z czytnikiem linii papilarnych skutecznie zastępują klasyczne modele z zamkami i wkładkami, które można otworzyć, używając siły czy wytrycha. Cena montażu systemów do identyfikacji danych biometrycznych to nieznaczna inwestycja, w porównaniu z jakością ochrony, którą gwarantuje.

Produkowane przez nas drzwi zewnętrzne na odcisk palca zapewniają użytkownikom wygodę podczas otwierania oraz spokój podczas pracy i wypoczynku. Automatyczne systemy dopilnują dokładnego zamknięcia i uchronią przed intruzami wykorzystującymi okazję, by przedostać się do środka w wyniku nieuwagi pracownika lub właściciela nieruchomości. Czytnik linii papilarnych dostępny w korzystnej cenie można z łatwością skonfigurować i przystosować zarówno do wykorzystania w domu, jak i placówce firmy.

Drzwi wejściowe z czytnikiem linii papilarnych – cena bezpieczeństwa

Doskonała jakość wykonania, nowoczesne rozwiązania oraz wieloletnie doświadczenie w branży – to wszystko sprawia, że produkowane przez nas drzwi wejściowe na odcisk palca to idealny sposób na zabezpieczenie swojego domu, biura, siedziby firmy czy lokalu usługowego.

W CAL oferujemy szeroką gamę urządzeń sterujących drzwiami – od prostych elektrozaczepów, przez różnorodne czytniki, po kompletne rozwiązania dla domów inteligentnych. Jeśli więc chcesz, by Twój dom był bezpieczny i komfortowy w użytkowaniu, wybierz swój model drzwi CAL i dobierz do nich elektronikę dopasowaną do Ciebie i Twojego stylu życia: https://www.drzwi-cal.pl/drzwi-zewnetrzne/.

Możliwość komentowania została wyłączona.

UE