Dofinansowanie na wymianę drzwi zewnętrznych - sprawdź warunki!
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Program Czyste Powietrze – dofinansowanie na wymianę drzwi zewnętrznych

27 maja 2021
Udostępnij wpis

Duszący smog zimą, nieznośny upał latem, susze, powodzie – zmiany klimatyczne są widoczne dla każdego i nie da się im zaprzeczyć. Dlatego coraz większa cześć z nas, myśląc o naszych dzieciach i wnukach, wdraża ekologiczne nawyki w codziennym życiu. Sprawdź jak sprawić by Twój dom stał się bardziej przyjazny środowisku, oszczędny, a przy okazji skorzystać z rządowego dofinansowania na termomodernizację.

Program Czyste Powietrze – TAK dla ekologii

Instrukcja korzystania z programu „Czyste Powietrze” znajduje się pod linkiem:

https://czystepowietrze.gov.pl/wfosigw/

Czyste Powietrze to program, który ruszył w 2018 roku, a jego głównym założeniem jest poprawa jakości powietrza poprzez przeciwdziałanie i walkę ze smogiem. W ramach programu można uzyskać dofinansowanie między innymi na wymianę starego pieca na paliwo stałe na nowoczesny i ekologiczny, wentylację mechaniczną, instalację fotowoltaiczną czy docieplenie domu poprzez wymianę drzwi (drzwi zewnętrznych; czyste powietrze) i okien na energooszczędne. Można również skorzystać z tak zwanej ulgi termomodernizacyjnej, czyli odliczenia od podatku. Kto może skorzystać z programu? Każdy kto jest właścicielem lub współwłaścicielem domu jednorodzinnego lub mieszka w wydzielonym lokalu w domu i ma odrębną księgę wieczystą. Składnie wniosku jest proste i przyjemne, ponieważ możemy to zrobić nie wychodząc z domu, przy pomocy profilu zaufanego.

ekologiczne drzwi

Wymiana drzwi zewnętrznych, a dofinansowanie

W ramach programu Czyste Powietrze możemy uzyskać dofinansowanie na wymianę drzwi zewnętrznych na nowe, energooszczędne. Warto z niej skorzystać, bo maksymalna kwota dofinansowania dla samej wymiany drzwi wejściowych (dofinansowanie do wymiany drzwi) to nawet 10 000 zł. Jeśli natomiast wymiana drzwi zewnętrznych będzie łączyła się z zastąpieniem nieefektywnego źródła ciepła oraz montażem mikroinstalacji fotowoltaicznej to kwota rośnie do 37 000 zł. Dodatkowo dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze łączy się z ulgą termomodernizacyjną, która może wynosić maksymalnie 53 000 zł.

Kiedy wymienić drzwi zewnętrzne na nowe?

Drzwi wejściowe to produkt o długim cyklu życia – nie wymieniamy ich co roku. Skąd jednak wiedzieć, że to już pora na ich wymianę? Podstawową przesłanką do wymiany drzwi zewnętrznych jest nieprzyjemnie zimny przedsionek, w którym czujemy przeciągi i hulający wiatr. Oznacza to, że nasze drzwi są już nieszczelne i wpuszczają do wnętrza zimno, podnosząc nam przy okazji rachunki za ogrzewanie. Warto wymienić również drzwi, które mają ponad 10 lat, ponieważ nie spełniają już aktualnych, europejskich wymogów technicznych – mają dwukrotnie gorszy współczynnik przenikania ciepła niż nowoczesne, energooszczędne drzwi. Więcej informacji odnośnie przesłanek do wymiany drzwi zewnętrznych na nowe znajdziesz na naszym blogu.

drzwi z antabą

Dofinansowanie na wymianę drzwi zewnętrznych – na jakie drzwi zewnętrzne można dostać dofinansowanie?

Program Czyste Powietrze ma na celu poprawę jakości powietrza między innymi dzięki dociepleniu budynków, które spowoduje zmniejszenie zapotrzebowania na energię cieplną. W związku z tym nowe drzwi muszą spełniać pewne wymogi techniczne. Jakie? Przede wszystkim muszą być energooszczędne, czyli ich współczynnik przenikania ciepła nie może być wyższy niż 1,3 W/m²K. Sam wyrób musi posiadać deklarację zgodności, potwierdzającą zgodność wyrobu z wymaganiami dyrektyw Unii Europejskiej. Ponadto drzwi powinny być zamontowane z wykorzystaniem ciepłego montażu (o ile istnieje możliwość), poprzez osadzenie w warstwie ocieplenia, z izolacją spoiny – paroszczelną od wewnątrz i paroprzepuszczalną od zewnątrz

Pewne dofinansowanie z drzwiami od CAL

Dlaczego warto wybrać Drzwi CAL? Ponieważ produkujemy drewniane drzwi klasy premium już od 35 lat i od 35 lat dbamy o wysoką jakość naszych wyrobów. Kupisz u nas drzwi zewnętrzne o współczynniku przenikania ciepła dużo lepszym niż wymagany normami – bo nawet 0,58 W/m²K, a klasę antywłamaniowości RC2 dostaniesz w standardzie. Wszystko to oczywiście potwierdzone certyfikatami niezależnych laboratoriów. Na drzwi zewnętrzne od CAL powinien również postawić każdy, komu marzą się ciepłe drzwi wejściowe według własnego projektu – możemy pochwalić się długą historią spełnionych marzeń o niekonwencjonalnych drzwiach – zobacz nasze realizacje i zamów piękne, ciepłe, bezpieczne, drewniane drzwi zewnętrzne na lata.

Autorka: Natalia Kiler, technolożka CAL prawdziwe drzwi

Dodaj komentarz

UE