PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy aktualności

CAL wspiera młodą konstruktorkę

13 sierpnia 2019
Udostępnij wpis

Zofia Zdancewicz zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy FAI Modeli Swobodnie Latających dla Juniorów, a polska drużyna narodowa pierwsze miejsce (w kat. F1B). Firma CAL wspierała Zofię dofinansowując jej start.

– Zofia ma 17 lat i jest młodą konstruktorką, można powiedzieć, że przyszłą technolożką. Sama skonstruowała swój szybujący model. Jej marzeniem był start w zawodach w Prilep (Macedonia). Zdecydowaliśmy się jej pomóc w realizacji ambitnych planów i całym sercem cieszymy się z jej sukcesów – mówi Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL. I dodaje: – Wspieranie kobiet w dziedzinach technicznych jest szczególnie istotne. Nadal panuje wiele stereotypów na temat „kobiecego rozumowania”, tj. nie-matematycznego i nie-logicznego. Takie przykłady, jak Zosi pokazują, że liczy się człowiek i jego umiejętności, których rozwoju nie powinna determinować płeć.

Zofia odwiedziła zakład, aby spotkać się z kierownictwem firmy i opowiedzieć, o tym jak konstruuje się modele latające. To wyjątkowa historia, która łączy młodych ludzi i firmy odpowiedzialne społecznie.

Zarząd CAL lubi pomagać młodym ludziom. Od czterech lat wspiera Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek” organizowany przez Suwalski Ośrodek Kultury. W 2019 roku współfinansował nagrody w ramach Winter Games Festival w Suwałkach, formy e-sportu skierowanej do młodzieży. W minionych latach pomagał też Ludowemu Międzyszkolnemu Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „OLIMPIK”, jak również Fundacji Bullerbyn w organizacji Festiwalu Edukacji Demokratycznej EUDEC 2017.

To nie jedyne działania pomocowe. CAL dba o środowisko. W ciągu minionych trzech lat pracownicy firmy posadzili ponad 40 tys. drzew. W tym roku pod patronatem Prezydenta Suwałk, Pana Czesława Renkiewicza. Miasto przekazało działkę pod nasadzenia. W ten sposób udało się stworzyć podwaliny pod budowę nowego parku miejskiego na terenie byłego wysypiska przy ul. Dmowskiego w Suwałkach.

Polecane wpisy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Zakład Stolarki Budowlanej „CAL” Z. Cywiński i wspólnicy spółka jawna z siedzibą w Suwałkach, ul. Piaskowa 5, wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku XII Wydziału Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000021604, REGON: 790506845, NIP: 8440005098, moich danych osobowych pozyskanych przy użyciu plików "cookie". Wyrażenie zgody jest dobrowolne, przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem. Dane osobowe w postaci adresu IP będą przechowywane przez 90 dni.Rozumiem