PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy aktualności

CAL wspiera młodą konstruktorkę

13 sierpnia 2019
Udostępnij wpis

Zofia Zdancewicz zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy FAI Modeli Swobodnie Latających dla Juniorów, a polska drużyna narodowa pierwsze miejsce (w kat. F1B). Firma CAL wspierała Zofię dofinansowując jej start.

– Zofia ma 17 lat i jest młodą konstruktorką, można powiedzieć, że przyszłą technolożką. Sama skonstruowała swój szybujący model. Jej marzeniem był start w zawodach w Prilep (Macedonia). Zdecydowaliśmy się jej pomóc w realizacji ambitnych planów i całym sercem cieszymy się z jej sukcesów – mówi Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL. I dodaje: – Wspieranie kobiet w dziedzinach technicznych jest szczególnie istotne. Nadal panuje wiele stereotypów na temat „kobiecego rozumowania”, tj. nie-matematycznego i nie-logicznego. Takie przykłady, jak Zosi pokazują, że liczy się człowiek i jego umiejętności, których rozwoju nie powinna determinować płeć.

Zofia odwiedziła zakład, aby spotkać się z kierownictwem firmy i opowiedzieć, o tym jak konstruuje się modele latające. To wyjątkowa historia, która łączy młodych ludzi i firmy odpowiedzialne społecznie.

Zarząd CAL lubi pomagać młodym ludziom. Od czterech lat wspiera Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Wigraszek” organizowany przez Suwalski Ośrodek Kultury. W 2019 roku współfinansował nagrody w ramach Winter Games Festival w Suwałkach, formy e-sportu skierowanej do młodzieży. W minionych latach pomagał też Ludowemu Międzyszkolnemu Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „OLIMPIK”, jak również Fundacji Bullerbyn w organizacji Festiwalu Edukacji Demokratycznej EUDEC 2017.

To nie jedyne działania pomocowe. CAL dba o środowisko. W ciągu minionych trzech lat pracownicy firmy posadzili ponad 40 tys. drzew. W tym roku pod patronatem Prezydenta Suwałk, Pana Czesława Renkiewicza. Miasto przekazało działkę pod nasadzenia. W ten sposób udało się stworzyć podwaliny pod budowę nowego parku miejskiego na terenie byłego wysypiska przy ul. Dmowskiego w Suwałkach.

Polecane wpisy

CAL pomoże Bajce

25 września 2019

Suwalska firma CAL prawdziwe drzwi organizuje koncert na rzecz Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły…

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Zakład Stolarki Budowlanej „CAL” Z. Cywiński i wspólnicy spółka jawna z siedzibą w Suwałkach, ul. Piaskowa 5, wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku XII Wydziału Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000021604, REGON: 790506845, NIP: 8440005098, moich danych osobowych pozyskanych przy użyciu plików "cookie". Wyrażenie zgody jest dobrowolne, przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem. Dane osobowe w postaci adresu IP będą przechowywane przez 90 dni.Akceptuję