drzwi cal Ekologiczna akcja w Suwałkach – zasadzono nowy park miejski - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Ekologiczna akcja w Suwałkach – zasadzono nowy park miejski

6 maja 2019
Udostępnij wpis

Z inicjatywy CAL, na terenie dawnego wysypiska przy ul. Dmowskiego, utworzono nowy park miejski. Pracownicy firmy posadzili łącznie 7 tys. drzew. Bo drzwi CAL to drzwi ekologiczne!

– To doniosłe wydarzenie wynika z naszego głębokiego przekonania, że o przyrodę miejską trzeba dbać, bo to troska o komfort życia naszych wnuków i prawnuków – mówi Zbigniew Cywiński, Prezes CAL. I dodaje: W ten sposób jeszcze bardziej dbamy o to, żeby produkować drzwi ekologiczne!

Drzwi ekologiczne – pracujemy razem!

Pierwsze drzewo posadził Pan Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i honorowy Patron wydarzenia. Jak sadzić las? – Zielonym do góry – żartował Pan Prezydent.

Teren przy ulicy Dmowskiego zostanie ujęty w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jako teren zieleni publicznej.

– Jesteśmy wdzięczni za wsparcie Władz Miasta, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Nadleśnictwom Płaska i Augustów, uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 oraz wszystkim zaangażowanym w wydarzenie pracownikom firmy i mieszkańcom Suwałk, którzy dołączyli do naszej inicjatywy – mówi Pan Zbigniew Cywiński.

W akcji uczestniczył m. in. Piotr Złotorzyński, programista z CAL. Na wydarzenie zabrał ze sobą syna Maćka: – Zieleń w naszym życiu jest bardzo ważna, ale ważne jest też to abyśmy w naszych dzieciach zaszczepili miłość do przyrody – już od młodego wieku – podkreśla Piotr. W akcji pomagały też dwie wnuczki Pana Cywińskiego: Basia i Ula. W pracę w firmie rodzinnej CAL zaangażowane są już trzy pokolenia, bo – jak mówi Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL – firma rodzinna zobowiązuje.

To już trzeci rok, kiedy producent z Suwałk realizuje akcję sadzenia lasu. Mówi o niej: „Drzewo za drzwi”, bo w zamian za jedne wyprodukowane drzwi natura odzyskuje więcej niż jedno drzewo. Łącznie od kwietnia 2017 pracownicy firmy CAL posadzili ponad 40 tys. drzew.

Akcja CAL trwała jeden dzień. – Co by się stało, gdyby wszystkie firmy produkujące chociażby tylko stolarkę włączyły się do inicjatywy? Moglibyśmy przenosić góry – podsumowuje Cywiński.

Organizowana akcja to lekcja edukacji w zakresie prowadzenia działań proekologicznych, a także okazja do integracji społecznej na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz promocji Suwałk jako miasta otwartego na wydarzenia o charakterze społecznym.

Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objął Pan Andrzej Józef Nowak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowało Radio 5.

O akcji napisali:

Suwalki24.pl

Suwalki.info

NiebywaleSuwalki.pl

Radio 5

Dwutygodnik Suwalski

 

Dodaj komentarz

UE