drzwi cal Wybierając drzwi CAL dbasz o Planetę - odpowiedzialna firma
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy aktualności

Wybierając drzwi CAL dbasz o Planetę

20 lipca 2022
Udostępnij wpis

Biomasa posłużyła do wyprodukowania energii, którą codziennie „angażuje do pracy” Zespół CAL prawdziwe drzwi. Poniższy certyfikat poświadcza, że energia zaprzęgnięta do pracy przy tworzeniu prawdziwych drzwi w 2022 roku pochodziła ze źródeł odnawialnych. Odpowiedzialna firma to odpowiedzialna energia.

Odpowiedzialna firma 4.0 – troska o Planetę

Aż 86% młodych uważa, że sukces przedsiębiorstwa należy postrzegać również w kategoriach pozafinansowych. Pogląd podzielany jest przez 83% respondentów z grupy Pokolenia Z. Odpowiedzialna firma postrzegana jest jako organizacja, która stawia cele związane z wpływem na otoczenie poprzez m.in. ochronę środowiska naturalnego (raport firmy Delloite).

– Troska o środowisko towarzyszy nam od pokoleń. Nie tylko dzięki temu, że produkujemy z wykorzystaniem naturalnego kompozytu, jakim jest drewno. Także dlatego, że nasze drzwi można naprawić samodzielnie czy w specjalnej „Klinice Drzwi CAL”. Do produkcji wyrobu wykorzystujemy naturalne oleje i woski, a drewno pochodzi z lasów certyfikowanych zarządzanych wg zasad dobrej gospodarki leśnej – mówi Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL. Jak dodaje: – Rokrocznie, w ramach unikatowej w skali kraju akcji „Drzewo za drzwi”, sadzimy las. Nasze działanie jest już w wieku wczesnoszkolnym. To już siódmy rok, kiedy Zarząd firmy wraz z pracownikami i przyjaciółmi zalesia okoliczne nadleśnictwa. Łącznie posadziliśmy już ponad 60 tys. drzew — w tym utworzyliśmy zręby parku miejskiego przy ul. Dmowskiego w Suwałkach.

 

 

Wybór naturalnego materiału pozwala nam tworzyć prawdziwe drzwi. Jako odpowiedzialna firma idziemy jeszcze krok dalej.

Odpowiedzialna firma – zielona energia

Odpowiedzialność jaką kieruje się CAL w swoich codziennych działaniach to także odpowiedzialne wybieranie nie tylko materiałów czy dostawców. Także energii elektrycznej, która w firmie produkcyjnej stanowi przecież znaczącą pozycję kosztową.

Podjęliśmy jednak decyzję, że warto dopłacać za energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Dzięki temu w samym tylko roku 2022 ograniczyliśmy ślad węglowy o ponad 500 ton! Tym samym przyczyniamy się do redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz ochrony środowiska naturalnego Polski i Planety – podkreśla Sylwia Ciszewska. Są inwestorzy budujący domy, którym leży na sercu dobro naszej planety. Teraz mogą mieć pewność, że wybierając prawdziwe drzwi (drewniane drzwi CAL), otrzymują nie tylko ekologiczny produkt. Otrzymują też drzwi przygotowane z poszanowaniem Matki Natury w zakresie pozyskiwanej energii.

Dodatkowo sprzedawca energii dla CAL, również jako odpowiedzialna firma, przekaże część środków uzyskanych ze sprzedaży Gwarancji Zielonej Energii, do organizacji społecznej walczącej ze skutkami smogu w Polsce (więcej tu)

Wiemy, że dla odpowiedzialnych konsumentów takie informacje mają znaczenie.

Polecane wpisy

UE