drzwi cal LAS 5.0 | „Drzewo za drzwi” - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy aktualności

LAS 5.0 | „Drzewo za drzwi”

12 kwietnia 2022
Udostępnij wpis

Ponad 60 tys. prawdziwych drzew od CAL. Znów sadzimy las!

Wybierając drzwi poza dizajnem, parametrami technicznymi i trwałością, zachęcamy do zwrócenia uwagi na rodzaj materiału, jaki będzie zamykać wejście do naszego domu czy też wpływać na mikroklimat wewnątrz mieszkania. My oczywiście niezmiennie uważamy, że surowcem najbardziej ekologicznym jest drewno. O tym, że całość drzwi CAL można odzyskać pisaliśmy tu >>>sprawdź recykling drzwi drewnianych<<<. Wiemy także, że warto oddawać Matce Naturze pozyskany od niej surowiec. Dlatego niezmiennie od 5 lat sadzimy las! Z nawiązką zwracamy drzewa, które będą służyć kolejnym pokoleniom produkując tlen, dając schronienie zwierzętom, stanowiąc miejsca spacerowe, a w swoim czasie – będąc surowcem dla naszych prapraprawnuków. Dajmy im szansę na otaczanie się w domu nie tylko plastikiem i metalem.

Sadzimy las! Kolejne 10.000 sadzonek

W Nadleśnictwie Suwałki (Leśnictwo Płociczno) posadzimy wraz z Zarządem i przyjaciółmi firmy kolejne ponad 10 tys. drzew. Patronat nad wydarzeniem objęli: Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i Andrzej Nowak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

W poniedziałek (25 kwietnia) o godz. 8:00 rozpocznie się już piąta edycja akcji sadzenia lasu, którą od pięciu lat organizujemy. W wydarzeniu weźmie udział ponad 80 osób.

– Odpowiedzialność. Cecha, którą kierujemy się od 35 lat, doprowadziła nas także do jeszcze większej dbałości o nasze otoczenie i troski o przyszłe pokolenia. Dlatego już 5. raz sadzimy las. Dzięki współpracy z Miastem Suwałki i uprzejmości Lasów Państwowych, cały Zespół CAL może integrować się „po naszemu” – w naturze i przy pracy – tłumaczy Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL prawdziwe drzwi. I dodaje – Do akcji zapraszamy także dzieci i młodzież. Dzięki pracy nabierają nie tylko szacunku względem pracy fizycznej, ale też sentymentu do lasów, które nas otaczają. Wspólnie sadzimy drzewa, aby następne pokolenia mogły zażywać kąpieli leśnych czy po prostu zadbać o detoks od urządzeń elektronicznych.

Jak będzie wyglądał dzień?

  • 8:00 Wyjazd autobusu
  • 9:00 Instruktaż
  • 9:10 Sadzenie lasu
  • 10:30 Poczęstunek
  • 10:50 Sadzenie lasu
  • 14:00 Ognisko
  • 14:45 Powrót do miasta

Patronat medialny: Radio 5

Dzięki wspólnej pracy zalesimy około 2 ha lasu. Każdego roku będziemy sprawdzać jak rośnie – a z doświadczenia wiemy, że lasy sadzone rękoma Zespołu CAL mają bardzo wysoki wskaźnik przyjęcia sadzonek i pięknie wzrastają – zaangażowanie w pracę i serce wkładane w sadzonki po prostu procentują!

Polecane wpisy

UE