Drzwi zewnętrzne alu-drewniane – synergia materiałów! - Drzwi drewniane wewnętrzne i zewnętrzne najwyższej jakości
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Drzwi zewnętrzne alu-drewniane – synergia materiałów!

13 listopada 2018
Udostępnij wpis

Smartfon to nie tylko telefon, prawda? Także wybór drzwi zewnętrznych uzależniamy od bardzo wielu czynników. Dzisiaj, kiedy technologie wykorzystywane do ich produkcji są tak rozwinięte, nie wystarczy, by były jedynie ładne i pasujące do elewacji domu, ale chcemy od nich czegoś więcej. Drzwi mają nam zapewnić również ciepło i poczucie bezpieczeństwa, zdrowie domowników, a nawet pomagać w realizacji codziennych zajęć.

Drewno i aluminium to dwa materiały najczęściej wykorzystywane do produkcji drzwi zewnętrznych. Firma CAL postanowiła je ze sobą połączyć i stworzyć drzwi zewnętrzne alu-drewniane, które tworzą mariaż najlepszych cech obu tworzyw. To ciepło i natura połączone z bezpieczeństwem i niezawodnością. Drzwi klasy premium od dziś mogą chronić również Twój dom.

Zalety drewna

Drewno jest od lat niezawodnym materiałem do produkcji drzwi. Wykorzystuje się je zarówno w budownictwie klasycznym, jak również nowoczesnym, ponieważ odznacza się nieprzemijającym pięknem i wyjątkową estetyką. Drzwi wykonane z tego materiału podkreślą piękno Twojego domu.

To nie koniec jego zalet, bowiem drewno to także gwarancja skutecznej ochrony przed hałasem z zewnątrz. Drzwi CAL posiadają współczynnik Rw, który wynosi nawet 42 dB. Dzięki takiej izolacji akustycznej głośne dźwięki z otoczenia nie będą odczuwalne nawet w domu usytuowanym przy ruchliwej ulicy.

Istotnym aspektem, o którym warto wspomnieć, jest także izolacyjność termiczna. Drzwi CAL posiadają bardzo niski współczynnik przenikania ciepła, czyli Ud nawet 0,58 W/m2K, dzięki czemu z powodzeniem nadają się do domów energooszczędnych i pasywnych, ponieważ pozwolą znacznie ograniczyć straty ciepła w budynku, co w efekcie pozwoli Ci zaoszczędzić na ogrzewaniu domu.

Zalety aluminium

Pierwszą zaletą aluminium jest jego niezwykła trwałość i łatwość w konserwacji. Są także wysoce odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych i odkształcenia, co z pewnością zwróci uwagę osób, które szukają rozwiązań funkcjonalnych i bezpiecznych.

Drzwi klasy premium

Teraz możesz mieć to wszystko w jednych drzwiach. Drzwi zewnętrzne alu-drewniane to drzwi drewniane z okładziną aluminiową z zewnątrz. To szczyt technologicznych możliwości stolarki drzwiowej. Dzięki temu połączeniu zyskujesz piękno i ponadczasowość drewna połączoną z odpornością aluminium. Ciepłe, naturalne, a do tego antywłamaniowe – z klasą RC2. Sprawdź Kolekcję Alutherm i wybierz swoje wymarzone drzwi zewnętrzne alu-drewniane.

Możliwość komentowania została wyłączona.

UE