PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

To jest eko! Natura we własnym domu

1 sierpnia 2018
Udostępnij wpis

Moda na elektryczne samochody, moda na ekoubrania, domy szyte na miarę – to wybrane trendy na 2018 rok – wśród nich są ekodrzwi. A wszystko z miłości do życia – zdrowie psychiczne i fizyczne, Twoje i Twoich, bliskich wymaga dziś świadomego działania.

Życie zgodne z natura to nie tylko segregacja śmieci. To również umiejętność dokonywania właściwych wyborów. Wybór drewna, jako surowca z którego wykonane są portale drzwiowe, to rewolucja w myśleniu o ekologii. Myślenie eko jest myśleniem globalnym. Zdrowie zaczyna się już na etapie wytworzenia produktu – bo wszystko trafia do atmosfery albo eksploatuje zasoby naturalne.

Podstawową zasadą jest założenie zużywania jak najmniejszej ilości zasobów, w tym energii – zasada minimum energii znana jest nie tylko leniwcom.

Po czym poznać, że drzwi są naprawdę ekologiczne?

Wytworzenie drewna i jego przygotowanie do produkcji pochłania znacznie mniej energii niż wytworzenie PCV, stali czy aluminium co oznacza mniejsza emisje zanieczyszczeń oraz mniejsze zużycie paliw. Drzwi drewniane można przetworzyć w niemal 100 proc. Nawet, jeżeli nie zostaną ponownie wykorzystane, ulegną naturalnej biodegradacji.

Ciepło, cieplej, gorąco

Drewno, jak mało który materiał, nadaje się do wytwarzania ciepłych i wytrzymałych portali drzwiowych. Jest materiałem dostępnym na miejscu, wiec ogranicza negatywny wpływ transportu na środowisko. Bardzo często producenci drzwi z innych materiałów stosują drewno jako uzupełnienie, żeby polepszyć parametry cieplne w najsłabszych elementach swoich wyrobów.

Nie bez przyczyny drewno stosowane jest, jako podstawowy materiał, w coraz modniejszym tzw. budownictwie pasywnym, które nastawione jest na minimalizacje kosztów energetycznych eksploatacji. Koszty użytkowania domu pasywnego są kilkakrotnie mniejsze niż w przypadku budownictwa tradycyjnego. UWAGA: różnica ta będzie się jeszcze bardziej pogłębiać wraz z prognozowanymi wzrostami cen energii.

Zatwierdzone przez naturę

Drzwi ekologiczne, z natury doskonałe, wykonane są z wysokogatunkowego drewna dębowego i sosnowego pozyskiwanego zgodnie z zasadami Dobrej Gospodarki Leśnej. Warto wiedzieć, ze jest to drewno pochodzące z lasu certyfikowanego według norm międzynarodowych FSC – oznacza to, że na jego terenie nie stosuje się pestycydów i chroni się rzadkie gatunki zwierząt oraz roślinność. Takie lasy są zarządzane poprawnie na każdym etapie – od wysiania nasion w szkółkach leśnych, poprzez wszelkie zabiegi hodowlane i ochronne prowadzone w drzewostanach, do wycinki i sprzedaży drewna włącznie.

Drzwi ekologiczne to drzwi nie tylko wykonane z naturalnego surowca i w naturalny sposób, ale po prostu ciepłe, które pozwolą Ci zaoszczędzić na ogrzewaniu. Wiedza o tym Ambasadorzy Budownictwa Pasywnego oferując produkty o doskonałych i sprawdzonych parametrach.

Kocham – nie truje!

Czy lubisz jeść z plastikowych talerzy i plastikowymi sztućcami? Pijąc z metalowego kubka? Siedząc na metalowym krześle? Czy chciałbyś nosić plastikowe buty? Foliowe ubrania? Prawdziwe drzwi ekologiczne to wyłącznie drzwi drewniane wykańczane olejami lub farbami wodorozcieńczalnymi, które – w przeciwieństwie do lakierów poliuretanowych, nie wydzielają szkodliwych dla Ciebie i Twoich bliskich oparów.

Przyjazne dla alergików! Pozyskane z poszanowaniem środowiska, energooszczędne, służące przez lata, biodegradowalne. A dodatkowo tworzące przyjazny mikroklimat wewnątrz Twojego domu.

Masz wybór! Otaczaj się naturalnymi surowcami ze względu na zdrowie – swoje, swoich najbliższych i swojego otoczenia. Zdrowie zaczyna się w domu, a świadome podejście ekologiczne w dzisiejszych czasach to nie tylko moda, ale po prostu nasz obowiązek.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Zakład Stolarki Budowlanej „CAL” Z. Cywiński i wspólnicy spółka jawna z siedzibą w Suwałkach, ul. Piaskowa 5, wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku XII Wydziału Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000021604, REGON: 790506845, NIP: 8440005098, moich danych osobowych pozyskanych przy użyciu plików "cookie". Wyrażenie zgody jest dobrowolne, przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem. Dane osobowe w postaci adresu IP będą przechowywane przez 90 dni.Rozumiem