drzwi cal Historia spełnionych marzeń o wyjątkowych drzwiach zewnętrznych - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Historia spełnionych marzeń o wyjątkowych drzwiach zewnętrznych

12 czerwca 2019
Udostępnij wpis

Wybór drzwi wejściowych to niełatwa i bardzo ważna decyzja. Na rynku możemy wybierać wśród wielu materiałów, wzorów, kolorów czy okładzin. Jednak zdarza się, że nie podobają nam się sztampowe wzory pokazywane przez firmy w katalogach, a nasz wybór determinuje marzenie. Marzenie? Tak, dobrze przeczytaliście. Jeśli szukasz nieszablonowych, wyróżniających się drzwi zewnętrznych według własnego projektu, ten tekst jest zdecydowanie dla Ciebie!

A może drzwi nietypowe?

Każdy z nas jako dziecko wyobrażał sobie swój przyszły dom. Malowaliśmy go w zeszytach w szkole oraz na laurkach i kartkach okolicznościowych dla mamy i babci. Dwuspadowy dach z poszyciem z dachówki, okna z podziałem na cztery pola i zwykły prostokąt między nimi jako drzwi.

Gdy dorośliśmy i dojrzeliśmy do kupna domu nasze postrzeganie zmieniło się o 180 stopni. Dzięki magazynom wnętrzarskim, architektom i Internetowi wiemy, że drzwi to coś więcej niż tylko płaski, pojedynczy prostokąt. Drzwi łukowe? Drzwi w stylu anglosaskim? A może cały zestaw z naświetlami? Dla producentów drzwi drewnianych takich jak CAL to nie problem. Z chęcią opowiem Ci jak realizujemy marzenia o wyjątkowych, nieszablonowych drzwiach wejściowych.

Poznaj naturalne właściwości drewna – drzwi na wymiar

Drewno to specyficzny materiał konstrukcyjny. W porównaniu do innych surowców da się je łatwo obrabiać i kształtować. Oprócz maszyn i narzędzi stolarskich oraz doświadczenia pracowników nie wymaga do produkcji drzwi nietypowych specjalnej obróbki cieplnej, plastycznej czy chemicznej ani specjalnych, skomplikowanych form do odwzorowania kształtów. Dlatego idealnie nadaje się do projektów nietypowych. Dodatkowo drewno to materiał o bardzo dobrych, naturalnych parametrach termoizolacyjnych i akustycznych, a także jedyny dostępny na rynku stolarki otworowej materiał w pełni ekologiczny i  biodegradowalny.

Na stronach z inspiracjami w Internecie, jak również w magazynach wnętrzarskich możemy obejrzeć wiele nietypowych rozwiązań drzwi zewnętrznych. Drzwi pojedyncze czy podwójne, zwykłe prostokątne czy łukowe, a może z dostawkami stałymi? Wszystkie te pomysły i marzenia da się zrealizować przy wykorzystaniu drewna jako materiału konstrukcyjnego. Łuki, okręgi, nietypowego kształtu szklenia, ozdobne ramki, kasetony, frezowania – dla drewna to nie przeszkoda abyś miał swoje drzwi nietypowe.

Stolarz czy producent drzwi drewnianych nietypowych?

Drzwi zewnętrzne według indywidualnego projektu możesz zamówić u stolarza lub u producenta drzwi drewnianych. Które rozwiązanie wybrać? Stolarz to często rozwiązanie droższe, ze względu na brak konkretnej technologii dla drzwi zewnętrznych, a często także dużo większy nakład czasu i pracy ze względu na prostszy park maszynowy, co przekłada się na dłuższy czas oczekiwania na wymarzone drzwi. Producent zewnętrznych drzwi drewnianych ma opracowaną technologię, przeszkoloną kadrę oraz dostosowany do produkcji drzwi park maszynowy, co skutkuje krótszym czasem realizacji oraz konkurencyjną ceną.

Jak kupić drzwi według indywidualnego projektu? Drzwi na wymiar

Jeśli masz w głowię wizję swoich wymarzonych drzwi i nie możesz w katalogach producentów znaleźć odpowiadającego Ci wzoru to znak, że pora udać się do dobrego salonu sprzedaży. Listę salonów sprzedaży Drzwi CAL znajdziesz tutaj. Sprzedawca zbierze dokładne informacje i prześle Twoje zapytanie do producenta.

W firmie CAL od początku nad Twoimi przyszłymi drzwiami czuwa sztab specjalistów. Twoje zapytanie obrabiane jest przez technologa, który od początku opracowuje projekt Twoich wymarzonych drzwi i przygotowuje wycenę.

Zdarza się, że dokonuje niezbędnych poprawek, aby zwiększyć funkcjonalność i poprawność ich działania. Po otrzymaniu projektu i wyceny można w nim oczywiście wprowadzać poprawki – w CAL nieodpłatnie! Po akceptacji projektu i złożeniu zamówienia jest ono opracowywane przez technologów i trafia na produkcję w doświadczone ręce specjalistów i stolarzy z pasją, którzy dbają o najmniejsze detale i wysoką jakość produktu.

Zespół CAL to specjaliści od nietypowych rozwiązań. Niestandardowe naświetla łukowe, duże zestawy, bogato zdobione skrzydła, nietypowego kształtu szklenia, a nawet drzwi z zastosowaniem złotego podziału – jednym słowem uwielbiamy wyzwania.

A czy Ty masz już wizję swoich wymarzonych drzwi wejściowych? Jeśli nie, zapraszamy po inspiracje na naszą stronę internetową.

Autor: Natalia Kiler, technolog CAL.

Dodaj komentarz

UE