drzwi cal Nowości w ofercie – designerskie okładziny drzwi Jagienka - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Nowości w ofercie – designerskie okładziny drzwi Jagienka

23 maja 2019
Udostępnij wpis

Czy drzwi zewnętrzne mogą mieć kobiecą duszę? Jeśli tak, to z pewnością ma ją Jagienka, czyli jeden z modeli drzwi drewnianych z Kolekcji Rycerskiej CAL. W tym roku ubiera się w zupełnie nowe okładziny i szturmem zdobywa serca miłośników niebanalnego wykańczania wnętrz.

Drewniane drzwi zewnętrzne Jagienka – ciepłe, dźwiękoszczelne i piękne

Jagienka to cieszący się ogromną popularnością model drzwi zewnętrznych CAL z Kolekcji Rycerskiej. Tę serię charakteryzuje połączenie ciepłego drewna i chłodnego metalu, obecnego w formie elementów ozdobnych wykonanych z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Jagienka ma doskonałe parametry akustyczne i termiczne. To między innymi dźwiękoszczelność na poziomie Rw=34dB, chroniąca przed hałasami z zewnątrz. To także współczynnik przenikania ciepła Ud=0,9 W/m2K, zgodny z normą NF40 dla domów energooszczędnych oraz próg termoizolacyjny podnoszący standard cieplny produktu. Drzwi dobre i sprawdzone, mogą zaistnieć także jako drzwi nietypowe!

Wybierając Jagienkę jako drzwi wejściowe otrzymujecie ciepłe skrzydło grubości 78 mm oraz ościeżnicę z drewna klejonego warstwowo w trzech wariantach grubości: 50, 65 lub 88 mm. Jest to ościeżnica wykonana w 100% z drewna dębowego lub sosnowego. Dodatkowo Jagienka wyposażona jest w 4 zawiasy z możliwością regulacji w trzech płaszczyznach.

Drzwi nietypowe drewniane a „zardzewiałe”? Sprawdź okładzinę ze stali kortenowskiej

Poza okleiną sosnową lub dębową od 2019 roku drzwi zewnętrzne Jagienka oferujemy także w czterech dodatkowych okładzinach będących emanacją nowoczesnego stylu. To stal kortenowska, łupek kwarcytowy, spiek kwarcowy oraz aluminium. Część z nich zaprezentowaliśmy podczas tegorocznych targów Budma, gdzie takie drzwi nietypowe przyciągnęły uwagę zarówno uczestników eventu, jak i branżowych dziennikarzy.

Stal kortenowska jako materiał stosowany w budownictwie jest coraz chętniej wykorzystywana w projektach nowoczesnych domów, zwłaszcza jako okładzina elewacji. To specjalny rodzaj antykorozyjnej blachy o podwyższonej odporności na warunki atmosferyczne. Charakteryzuje się ona rdzawym kolorem, stopniowo uwidaczniającym się pod wpływem wody i powietrza. Choć stal kortenowska wygląda jak autentycznie zardzewiała, w rzeczywistości pokryta jest patyną, która nadaje jej designerski szyk tak lubiany przez projektantów domów. Ponadto jest również dodatkową warstwą chroniącą drzwi przed wpływem warunków atmosferycznych i uszkodzeniami mechanicznymi.

 

Ciepło drewna spowite naturalnym kamieniem

Kolejną innowacją, w którą ubraliśmy Jagienkę jest łupek kwarcytowy pozyskany wprost z Brazylii. Okładzina z tego pięknego, naturalnego kamienia pokrywa skrzydło oraz ościeżnicę (w standardzie z ukrytymi zawiasami). Dzięki zastosowaniu technologii odspajania mechanicznego wydobyliśmy całą urodę łupka kwarcytowego i ozdobiliśmy nim nasze najlepsze drzwi – Jagienkę.

Wspomniany model drzwi możecie kupić także w okładzinie ze spieku kwarcowego wyprodukowanego ze zmielonych skał granitowych z dodatkiem barwników. Pokrycie drzwi kwarcem zapewnia im znakomity współczynnik twardości, dzięki czemu nie musicie obawiać się śladów pazurów Waszych pupili na drzwiach i konieczności ich szybkiej renowacji – to jedyne na rynku drzwi „pet friendly”.

Jagienka dostępna jest także z okładziną aluminiową (zmieniając się w kolekcję AluTherm!). Dzięki temu połączeniu drzwi zachowują najlepsze właściwości drewna (trzymają ciepło), a przy tym są jeszcze bardziej odporne na czynniki zewnętrzne. Warto także zwrócić uwagę na ultranowoczesny wygląd drzwi z okładziną aluminiową, idealnie pasujący do modernistycznej architektury.

A Wy w jaką „sukienkę” chcielibyście ubrać swoją Jagienkę? Nowoczesne aluminium, trwały spiek kwarcowy, naturalny kamień, a może niecodzienną, rdzewiejącą stal? Podzielcie się z nami swoją opinią.

Autor: Natalia Kiler, technolog CAL.

Dodaj komentarz

UE