Odpowiedzialna stolarka i promocja - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Odpowiedzialna stolarka i promocja

21 października 2022
Udostępnij wpis

Ciepło, cieplej, coraz cieplej… A jednak, mimo postępujących zmian klimatu, zima wciąż potrafi zaskoczyć siarczystymi mrozami. Dlatego wybierając komponenty do budowy domu, w tym drzwi zewnętrzne, trzeba być szczególnie uważnym - muszą być odporne na każdą pogodę. Dodatkowo obecnie na równi z produktem ważny jest wybór odpowiedzialnego producenta, wytwarzającego w zgodzie z naturą. Czy da się połączyć obie te rzeczy?

Stolarka zewnętrzna jest bez wątpienia jednym z najważniejszych komponentów, mających wpływ na bilans cieplny domu. Dobrej jakości drzwi zewnętrzne muszą zatrzymywać na zewnątrz zarówno letni upał, jak i zimowe mrozy i porywiste wiatry. Jednak dokonując wyborów zakupowych nie możemy kierować się tylko technikaliami czy ceną. Warto sprawdzić czy producent jest realnie odpowiedzialny za środowisko czy to tylko słowa w zakładce „CSR” na firmowej stronie internetowej. Skąd wiedzieć jak odpowiedzialnie wybrać drzwi i ich producenta?

 

Odpowiedzialna stolarka drzwi zewnętrzne

 

Jak wybrać drzwi na lata?

Dobrej jakości drzwi zewnętrzne muszą być przede wszystkim ciepłe i szczelne. Jednym z najważniejszych współczynników na które musisz zwrócić uwagę poszukując drzwi wejściowych jest współczynnik przenikania ciepła Ud. Według obowiązujących norm budowlanych nie może być on wyższy niż 1,3 W/m2K, a im jest niższy tym drzwi są cieplejsze. Firma CAL produkuje drzwi o współczynniku od 0,76 W/m2K oraz jako jedyna w Polsce posiada certyfikowane drzwi do domów pasywnych (CPH Component). Jest to termika na najlepszym poziomie, potwierdzona badaniami w niezależnych laboratoriach. Dodając do tego czwartą, czyli najwyższą klasę szczelności, otrzymujemy produkt który poradzi sobie z każdymi warunkami pogodowymi – zarówno mrozem, jak i upałem. Ponadto zatrzyma ciepło we wnętrzu Twojego domu, zmniejszając rachunki za ogrzewanie i tym samym emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

 

Odpowiedzialna stolarka

 

Realna odpowiedzialność producenta za środowisko

Produkcja drzwi wejściowych, podobnie jak każda inna działalność wytwórcza, ma wpływ na otaczający nas świat i środowisko naturalne. Zużywa dużo prądu, który w naszym kraju produkowany jest w przeważającej części z węgla, przyczynia się do powstawania różnorodnych odpadów, generuje CO2 i dokłada cegiełkę do globalnego ocieplenia. Biomasa posłużyła do wyprodukowania energii, którą codziennie „angażuje do pracy” Zespół CAL prawdziwe drzwi. Certyfikat, który otrzymaliśmy poświadcza, że energia zaprzęgnięta do pracy przy tworzeniu prawdziwych drzwi w 2022 roku pochodziła ze źródeł odnawialnych. Odpowiedzialna firma to odpowiedzialna energia.

Dodatkowo produkcja wyrobów z drewna kojarzy się z wycinaniem lasów, nie zawsze w legalny sposób, a przecież walczymy o każde drzewo, które produkuje nam tlen i zapewnia pożądany cień latem. Czy budując lub remontując dom musimy się do tych wszystkich negatywnych zjawisk pośrednio przyczyniać? Odpowiedź brzmi nie, ale wymaga to od nas poświęcenia, by oprócz sprawdzania produktu samego w sobie, „prześwietlić” też jego producenta.

Skąd wiedzieć czy działania CSR wypisane na stronie internetowej producenta są prawdziwe i wnoszą realny wkład w poprawę warunków na Ziemi? Drzwi CAL to przykład firmy, której działania można zweryfikować z łatwością. Jako firma wytwarzająca z drewna co roku oddaje naturze to co jej „zabrała”, czyli sadzi las. Akcja odbywa się pod nadzorem leśnictwa i została przeprowadzona już pięć razy, dzięki czemu zasadzonych zostało ponad 60 tysięcy nowych, realnych sadzonek z których wyrosną pełnowartościowe drzewa dla przyszłych pokoleń. Ponadto jako jedyny producent oferuje możliwość całkowitej renowacji drzwi po latach, dzięki czemu nie musisz wymieniać ich na nowe, a więc nie generujesz odpadów, oszczędzasz pieniądze i otrzymujesz stare drzwi o wyglądzie i funkcjonalności  zupełnie nowych. Drzwi CAL to przykład firmy prowadzącej prawdziwe działania CSR w zgodzie z naturą.

 

Termoodpowiedzialność dostępna dla każdego

 

Odpowiedzialna stolarka

 

Jeśli chcesz wymienić drzwi zewnętrzne na nowe, termiczne i przy okazji nie zapłacić za nie majątku, masz teraz wyjątkową okazję skorzystać z promocji Drzwi CAL Termoodpowiedzialni. Zamawiając drzwi do 15. listopada otrzymasz 500 zł rabatu od CAL. Dzięki temu jeszcze przed zimą możesz mieć ciepłe drzwi w swoim domu. Razem z CAL możesz dbać o matkę Ziemię montując w swoim domu termiczne drzwi zewnętrzne od odpowiedzialnego producenta.

Autorka: Natalia Kiler, technolożka prawdziwych drzwi CAL.

Tekst z dnia: 21.10.2022 roku.

Dodaj komentarz

UE