drzwi cal Zima nadchodzi - wybierz ciepłe drzwi wejściowe - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Zima nadchodzi – wybierz ciepłe drzwi wejściowe

27 listopada 2018
Udostępnij wpis

Wciąż odkładasz zakup drzwi zewnętrznych na później? Pamiętaj - najlepiej zrobić to jeszcze przed zimą. Wybierając ciepłe drzwi wejściowe upewnij się, że ich producent realizuje dostawy terminowo. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twój dom będzie przygotowany na zimę.

drzwi zewnętrzne cal

Każdemu z nas zdarza się odkładać różne rzeczy na później, jednak kupna drzwi zewnętrznych lepiej nie odkładać do wiosny. Niezależnie od tego, czy dopiero budujesz dom, czy też planujesz wymianę drzwi na nowe, będzie to opłacalna inwestycja, szczególnie przed okresem grzewczym. Wstawienie nowych, ciepłych drzwi pozwoli Ci zaoszczędzić na ogrzewaniu, na które zimą jest ogromne zapotrzebowanie, szczególnie w surowym polskim klimacie. Dziś radzimy, o czym warto pamiętać kupując ciepłe drzwi wejściowe do domu.

Ciepłe drzwi wejściowe do nowo wybudowanego domu

Każdy inwestor stara się uwinąć z budową domu możliwie jak najszybciej, aby zyskał on stan surowy zamknięty jeszcze przed grudniem. Choć zimy w Polsce są coraz cieplejsze, podczas każdego sezonu zdarza się kilka lub nawet kilkanaście dni, kiedy dokucza nam siarczysty mróz. Zabezpieczenie budowy przed chłodem jest ogromnie istotne, ponieważ budynek wystawiony na przemarzanie bez odpowiednich zabezpieczeń może zostać uszkodzony, co przyniesie dodatkowe, nadprogramowe koszty.

Poza termoizolacją ścian, dachu i zabezpieczeniem fundamentów należy zdążyć także ze wstawieniem stolarki okiennej oraz drzwi zewnętrznych. Nie możemy dopuścić, aby mróz i mroźny wiatr przenikały do domu przez nieszczelne elementy.

Powłoka lakiernicza i regulacja drzwi – na to zwróć uwagę

Przeglądając ofertę nowych drzwi zewnętrznych musimy mieć na uwadze klasę ciepła, stan powłoki lakierniczej, dodatkowe uszczelki oraz klasę antywłamaniowości. Dobre, nowoczesne ciepłe drzwi wejściowe cechują się znakomitymi parametrami termoizolacyjnymi, a co za tym idzie – zapobiegają dużym utratom ciepła i pozwalają zredukować opłaty za ogrzewanie.

Stan powłoki lakierniczej warto sprawdzić w momencie, kiedy drzwi wejściowe zostały nam dostarczone. Mikropęknięcia i uszkodzenia wpływają negatywnie na izolację cieplną. Ponadto warto dopilnować by zawiasy były dobrze wyregulowane, a drzwi – stabilnie i mocno osadzone w futrynie. Poprawnie osadzone drzwi nie dopuszczają do żadnych przewiewów. Pamiętajmy także, by regulację przeprowadzać co zimę, ponieważ podczas mrozów, zgodnie z prawem fizyki, metalowe elementy nieco się kurczą.

Ciepłe drzwi wejściowe – wymiana drzwi na nowe

Jeśli mieszkasz w domu, który wymaga pewnych prac remontowych lub renowacyjnych, warto pomyśleć o wymianie drzwi zewnętrznych przed zimą. Starsze modele drzwi cechuje dużo niższa termoizolacyjność niż nowoczesne drzwi zewnętrzne. Przykładowo wymieniając drzwi zewnętrzne na ciepłe drzwi wejściowe energooszczędne CAL osiągniesz znakomitą klasę przenikalności cieplnej 0,58 W/M2K – jedną z najlepszych na polskim rynku. Pamiętaj, że ciepłe drzwi wejściowe to ciepłe wiatrołapy zimą oraz niewychłodzone ubrania.

termiczna osłona podproża w drzwiach cal

Dla osób, które planują wymianę drzwi zewnętrznych polecamy drewniane drzwi CAL z podwójnym lub potrójnym obwiedniowym systemem uszczelek, które zapobiegają niekontrolowanej wymianie powietrza. Chcielibyśmy także się pochwalić, że CAL to jedyny polski producent drzwi drewnianych będący Ambasadorem Budownictwa Pasywnego, który spełnia najwyższe standardy opracowane przez niemiecki Passivhaus Institut Darmstadt. Ponadto w drzwaich zewnętrznych CAL montujemy termiczną osłonę podproża, która która eliminuje mostki termiczne poniżej poziomu posadzki.

Drzwi CAL to stabilne dostawy przed zimą

Na koniec chcielibyśmy zwrócić Waszą uwagę na kwestię terminowych dostaw. Ważne jest, aby przed zamówieniem drzwi u konkretnego producenta sprawdzić ile czeka się na ciepłe drzwi wejściowe, spytać czy dostawy w zimie odbywają się tak samo jak w innych sezonach oraz upewnić się, że oczekiwanie na drzwi nie przedłuży się.

Nasza firma może zagwarantować terminowe dostawy – przykładamy do nich ogromną wagę. Wiemy jak istotne jest to, aby móc zaufać producentowi drzwi, że dotrzyma terminu, szczególnie kiedy zakupu dokonuje się przed okresem grzewczym. W firmie Drzwi CAL dbamy o to, aby Klienci kupując drzwi zawsze otrzymywali je zgodnie z ustalonym wspólnie terminem.

Możliwość komentowania została wyłączona.

UE