Regeneracja i pielegnacja drzwi zewnętrznych! - Drzwi-Cal
PRAWDZIWE DRZWI

Pielęgnacja i regeneracja drzwi drewnianych

Jeśli chcesz, aby Twoje drzwi prezentowały się świetnie niezależnie od upływu lat, musisz o nie właściwie dbać. Regularne czyszczenie i pielęgnacja przy pomocy odpowiednich preparatów to gwarancja na zachowanie naturalnego piękna naszych drzwi. Zobacz jakie to proste!

Drzwi to jeden z najmocniej eksploatowanych elementów wyposażenia domu. Są używane codziennie i to wielokrotnie. Na domiar złego ich powierzchnia nieustannie narażona jest na działanie czynników pogodowych i uszkodzenia mechaniczne. Z tego powodu zachowanie ich w dobrym stanie w dużym stopniu zależy od podjętych działań konserwacyjnych. Jak powinna wyglądać pielęgnacja drzwi? Podpowiemy Ci, jak skutecznie o nie zadbać.

Pielęgnacja drzwi w stylu CAL

Konserwacja drzwi tuż po ich zakupie to zabieg, który polecają wykonać niemal wszyscy specjaliści. To pozwala bowiem zabezpieczyć i wzmocnić ich powierzchnię przed ewentualnymi uszkodzeniami. Jednak jeśli zdecydujesz się na drzwi CAL, nie musisz o tym pamiętać.

Kupując drzwi drewniane marki CAL, dostajesz naturalny produkt zabezpieczony wysokiej jakości systemem powłok ochronnych. Zapewniają one skuteczną ochronę przed działaniem czynników pogodowych takich jak: słońce, wilgoć, zmiany temperatur, a także zapobiegają próchnieniu drewna i niszczeniu przez owady.

Lakiery i farby stosowane przez naszą firmę zapewniają paroprzepuszczalność, co umożliwia oddychanie drewna, ochronę przed promieniami UV,  także wysoką elastyczność powłoki. Dzięki temu jest ona odporna na pęcznienie i kurczenie się drewna pod wpływem zmiennych warunków pogodowych.

Jak chronić drzwi w czasie remontu?

Czasem niepotrzebna jest pielęgnacja, a po prostu skuteczne działanie zapobiegające zniszczeniu. Dlatego też podczas prac wykończeniowych, remontowych czy renowacyjnych domu należy pamiętać o wcześniejszym zabezpieczeniu drzwi przed zabrudzeniem. Najbezpieczniejszym sposobem jest dostępna w handlu folia z suwakiem, którą montuje się w otworze, w którym osadzone są drzwi.

Przy zabezpieczaniu drzwi taśmami klejącymi i foliami należy pamiętać, żeby taśmy były odpowiednie do lakierów akrylowych i nie pozostawiały śladów na powłoce lakierniczej. Przy tym sposobie zabezpieczania drzwi drewnianych należy codziennie po zakończeniu prac zdejmować folię i taśmy klejowe, aby taśma nie zwulkanizowała się z powłoką lakierniczą.

Podczas przenoszenia skrzydła drzwiowego do osadzenia w ościeżnicy należy pamiętać, o tym, żeby nie przesuwać po podłodze, posadzce w mieszkaniu czy na tarasie. Przesuwanie skrzydła powoduje zerwanie powłoki lakierniczej w dolnej przyldze skrzydła i utratę zabezpieczenia przeciw wilgoci. W późniejszym użytkowaniu może to spowodować sinienie okleiny w dolnej części skrzydła.

 

ottimo door care

Codzienna pielęgnacja drzwi drewnianych

Odpowiednia pielęgnacja oraz konserwacja drzwi są niezbędne, aby spełniały one właściwe swoją funkcję i były wizytówką domu przez długie lata. Przeprowadzanie okresowej pielęgnacji zaleca się wykonywać około 2-3 razy w ciągu roku. Najlepiej tuż przed okresem letnim oraz zimowym.

Drzwi należy delikatnie przetrzeć miękką zwilżoną w wodzie szmatką, aby usunąć kurz i osady, które są na płaszczyźnie drzwi. Następnie powierzchnię malarską należy zabezpieczyć środkiem pielęgnacyjnym do powierzchni drewnianych. Warto stosować zestawy do pielęgnacji dostępnego w katalogu drzwi zewnętrznych CAL.

Do codziennej pielęgnacji drzwi doskonale sprawdzą się płyny do czyszczenia w sprayu. Zapewniają łatwą aplikację i szybki efekty. Wybierając takie preparaty, koniecznie zwróć uwagę na ich skład. Drewno uwielbia naturalne oleje, które skutecznie odżywiają jego strukturę. Dlatego zawsze szukaj ich w spisie składników.

osmo płyn do czyszczenia w sprayu

 

Jak wybrać odpowiedni preparat do konserwacji drzwi?

Drzwi drewniane CAL zabezpieczane są systemem powłok ochronnych. Wykończenia te wykonywane są przy pomocy rozmaitych technik. W związku z tym podczas doboru preparatów do pielęgnacji drewna należy zwrócić uwagę, aby były odpowiednio dopasowane do właściwości danego materiału.

Konserwacja drzwi pokrytych olejowoskami

Do regeneracji drzwi zewnętrznych CAL pokrytych Woskami Olejnymi OSMO należy stosować rekomendowany preparat. W tym przypadku doskonale sprawdzi się Lazura Olejna do Ochrony Drewna. Jest to dekoracyjna, gładka matowa powłoka na bazie naturalnych olejów, przeznaczona do zabezpieczania wszelkiego drewna na zewnątrz.

Środek do konserwacji drzwi drewnianych tworzy mikroporowatą powłokę pozwalającą drewnu  swobodnie oddychać. Ponadto zawiera aktywne składniki chroniące je przed atakiem pleśni, alg i grzybów. Powierzchnia przed nałożeniem musi być czysta, sucha, bez śladów zmrożenia (max 20% wilgotności).

Przed użyciem lazury należy dokładnie ją wymieszać. Powinno nakładać się ją cienką warstwą, zgodnie z kierunkiem słojów drewna przy pomocy pędzla lub wałka z mikrofazy i pozostawić do wyschnięcia na 4-6 godzin. W razie potrzeby możesz nałożyć po tym czasie drugą warstwę preparatu.

 

osmo lazura olejna do ochrony drewna

 

 

Pielęgnacja drzwi z łupkiem kwarcytowym

Do drzwi z okładziną z łupka kwarcytowego polecamy użyć impregatu marki TENAX – Hydrex wather and oil – proof. Impregnowany materiał musi być suchy, czysty i odtłuszczony. Ewentualna obecność wody lub kurzu może dać niejednorodny efekt. Preparat nanieś najlepiej na kamień pędzlem, a nadmiar ścieraj bawełnianą szmatką. Dla uzyskania dobrego efektu czynność możesz wykonać dwa razy w odstępie około 30 minut.

Twoje drzwi mogą wyglądać doskonale. Po co je wymieniać, skoro można po prostu o nie zadbać? Wystarczy tylko, że kilka razy do roku zastosujesz jedno z tych działań pielęgnacyjnych.

 

tenax do pielęgnacji drzwi

 

Jesteś zainteresowany zakupem? Skontaktuj sie z nami!
lub skorzystaj z oferty remark-sklep.pl 

 

UE