drzwi cal Firma społecznie odpowiedzialna. Sadzimy drzewa! Las 6.0 - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy aktualności

Firma społecznie odpowiedzialna. Sadzimy drzewa! Las 6.0

26 października 2023
Udostępnij wpis

W Nadleśnictwie Suwałki CAL posadził, wraz z Zarządem i przyjaciółmi firmy, kolejne 10 tys. drzew. Patronat nad wydarzeniem objęli: Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk i Andrzej Nowak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. 

Ponad 70 tys. prawdziwych drzew od CAL – firma społecznie odpowiedzialna

Jeśli stoisz właśnie przed wyborem drzwi do domu lub mieszkania – zwróć uwagę nie tylko na parametry techniczne i trwałość (co i tak doprowadzi do marki CAL ;)) Zachęcamy do zwrócenia uwagi na rodzaj materiału, jaki będzie zamykać wejście do Twojego domu czy też wpływać na mikroklimat wewnątrz mieszkania. My oczywiście niezmiennie uważamy, że surowcem najbardziej ekologicznym jest drewno. O tym, że całość drzwi CAL można odzyskać pisaliśmy tu >>>sprawdź recykling drzwi drewnianych<<<. Wiemy także, że warto oddawać Matce Naturze pozyskany od niej surowiec. Dlatego niezmiennie już od 6 lat sadzimy las! Z nawiązką zwracamy drzewa, które będą służyć kolejnym pokoleniom produkując tlen, dając schronienie zwierzętom, stanowiąc miejsca spacerowe, a w swoim czasie – będąc surowcem dla naszych prapraprawnuków. Dajmy im szansę na otaczanie się w domu nie tylko plastikiem i metalem. Niech i oni mają szansę użytkować >>>prawdziwe drzwi zewnętrzne<<<.

W poniedziałek 16 października odbyła się szósta już edycja akcji sadzenia lasu, którą od lat organizuje marka CAL prawdziwe drzwi. W wydarzeniu wzięło udział blisko 100 osób.

CAL, jak każda firma społecznie odpowiedzialna, dba o swoje otoczenie. Z nawiązką zwraca drzewa, które które wykorzystuje do produkcji drzwi drewnianych. Bo jak wiadomo drewno jest najlepszym i naturalnym materiałem kompozytowym.  Corocznie odsadzamy więcej niż wynosi nasze zapotrzebowanie.

Szacuje się, że drewno ma ponad 30 tys. zastosowań. Jego liczne zalety czynią z niego uniwersalny materiał i jeden z najważniejszych surowców organicznych świata. Z drewna mamy nie tylko deski do krojenia, ale też wielopiętrowe budynki biurowe i mieszkalne. A co najważniejsze – drewno, dzięki m.in. takim akcjom jak ta CAL, staje się surowcem odnawialnym. Jego masa przybywa przez kilkadziesiąt lat bez żadnych skutków ujemnych dla środowiska, za to z wieloma pozytywnymi.

Odpowiedzialność za Matkę Naturę

Odpowiedzialność. Cecha, którą kierujemy się od ponad 35 lat, doprowadziła nas także do jeszcze większej dbałości o nasze otoczenie i troski o przyszłe pokolenia. Dlatego już 6. raz sadzimy las. Dzięki współpracy z Miastem Suwałki i uprzejmości Lasów Państwowych, cały Zespół CAL może integrować się „po naszemu” – w naturze i przy pracy – tłumaczy Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL prawdziwe drzwi. I dodaje – Do akcji zapraszamy także dzieci i młodzież. Dzięki pracy nabierają nie tylko szacunku względem pracy fizycznej, ale też sentymentu do lasów, które nas otaczają. Wspólnie sadzimy drzewa, aby następne pokolenia mogły zażywać kąpieli leśnych czy po prostu zadbać o detoks od urządzeń elektronicznych.

W wydarzeniu wzięły udział dzieci i młodzież z suwalskiej grupy edukacji alternatywnej EduEkipa – baza przygody, prowadzonej przez Fundację Społeczność.

Dzięki wspólnej pracy CAL zalesił blisko 2 hektary terenu. Każdego roku będzie sprawdzać jak rośnie – A z doświadczenia wiemy, że lasy sadzone rękoma Zespołu CAL i naszych Przyjaciół mają bardzo wysoki wskaźnik przyjęcia sadzonek i pięknie wzrastają – zaangażowanie w pracę i serce wkładane w małe drzewka po prostu procentują! – dodaje Sylwia Ciszewska.

CAL przypomina w ten sposób, że warto wybierać produkty ekologiczne jak drzwi drewniane. Nasze codzienne wybory nie tylko chronią Matkę Naturę, ale też tworzą dobry, zdrowszy mikroklimat w domu. Dzień Ziemi każdy z nas może świętować cały rok.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął klub Lady Business Club oraz Radio 5.

Galeria zdjęć

Polecane wpisy

UE