PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

20 tysięcy drzew. Od CAL!

8 maja 2018
Udostępnij wpis

Pracownicy firmy CAL i partnerzy odnowili las w czynie społecznym. Posadzono blisko 20 tys. sadzonek na terenie Nadleśnictwa Szczebra koło Augustowa.

O 8:00 24 kwietnia autobusy z Napisem „CAL jedzie sadzić las” przejechały przez Suwałki i zbierały z kolejnych przystanków pracowników firmy, aby kilka minut po 9:00 wystartowali z akcją odnawiania lasu. Odpowiednio wcześniej leśnicy z Nadleśnictwa Szczebra przeszkolili zebranych z właściwego sadzenia sosen. Tak przygotowani ruszyli w teren, aby posadzić 20 tys. drzew!

W przerwie gospodarze z nadleśnictwa uraczyli pracujących przepyszną grochówką, a pracę zakończyliśmy na łonie natury na półwyspie Goła Zośka nad jeziorem Rospuda. Podano regionalne specjały – kartacze.

O 14:30 pracownicy CAL wrócili do domów, natomiast goście rozpoczęli podróż po malowniczej Suwalszczyźnie. Wyprawę zakończyli spotkaniem w Siedlisku Wigry w Rosochatym Rogu, gdzie opowieść o Sudowii snuł Hubert Stojanowski. Zwieńczeniem dnia było wspólne ognisko.

Dlaczego CAL odnawia las?

– W miejsce ściętych drzew, które służą do produkcji drzwi odsadzamy nowe, znacznie więcej niż wynosi nasze roczne zapotrzebowanie. To polityka odpowiedzialnego biznesu  firmy – tłumaczy Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL. I dodaje: Dzięki takim akcjom społeczeństwo uświadamia sobie, jak ważną rolę pełni nadleśnictwo, jak ważne jest racjonalne dbanie o przyrodę, a w szczególności lasy – nasze dziedzictwo. To akcja, która na długo pozostanie w naszej pamięci, a z jej efektów czerpać będą przyszłe pokolenia.

O akcji rozpisały się media lokalne i regionalne. Radio 5 oraz Telewizja Białystok. Akcję zapowiedziało Forum Branżowe. W tym roku w akcji uczestniczyli partnerzy CAL z całej Polski – dziękujemy za pomoc i wsparcie naszej akcji prezesom i pracownikom firm: Sokółka Okna i DrzwiBudus z Wrocławia, VOX, PHMB.

Pracownicy CAL pierwszy raz odnawiali las w 2017 roku. To już druga edycja tej inicjatywy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Zakład Stolarki Budowlanej „CAL” Z. Cywiński i wspólnicy spółka jawna z siedzibą w Suwałkach, ul. Piaskowa 5, wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku XII Wydziału Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000021604, REGON: 790506845, NIP: 8440005098, moich danych osobowych pozyskanych przy użyciu plików "cookie". Wyrażenie zgody jest dobrowolne, przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem. Dane osobowe w postaci adresu IP będą przechowywane przez 90 dni.Akceptuję