drzwi cal 20 tysięcy drzew. Od CAL! - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

20 tysięcy drzew. Od CAL!

8 maja 2018
Udostępnij wpis

Pracownicy firmy CAL i partnerzy odnowili las w czynie społecznym. Posadzono blisko 20 tys. sadzonek na terenie Nadleśnictwa Szczebra koło Augustowa.

O 8:00 24 kwietnia autobusy z Napisem „CAL jedzie sadzić las” przejechały przez Suwałki i zbierały z kolejnych przystanków pracowników firmy, aby kilka minut po 9:00 wystartowali z akcją odnawiania lasu. Odpowiednio wcześniej leśnicy z Nadleśnictwa Szczebra przeszkolili zebranych z właściwego sadzenia sosen. Tak przygotowani ruszyli w teren, aby posadzić 20 tys. drzew!

W przerwie gospodarze z nadleśnictwa uraczyli pracujących przepyszną grochówką, a pracę zakończyliśmy na łonie natury na półwyspie Goła Zośka nad jeziorem Rospuda. Podano regionalne specjały – kartacze.

O 14:30 pracownicy CAL wrócili do domów, natomiast goście rozpoczęli podróż po malowniczej Suwalszczyźnie. Wyprawę zakończyli spotkaniem w Siedlisku Wigry w Rosochatym Rogu, gdzie opowieść o Sudowii snuł Hubert Stojanowski. Zwieńczeniem dnia było wspólne ognisko.

Dlaczego CAL odnawia las?

– W miejsce ściętych drzew, które służą do produkcji drzwi odsadzamy nowe, znacznie więcej niż wynosi nasze roczne zapotrzebowanie. To polityka odpowiedzialnego biznesu  firmy – tłumaczy Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL. I dodaje: Dzięki takim akcjom społeczeństwo uświadamia sobie, jak ważną rolę pełni nadleśnictwo, jak ważne jest racjonalne dbanie o przyrodę, a w szczególności lasy – nasze dziedzictwo. To akcja, która na długo pozostanie w naszej pamięci, a z jej efektów czerpać będą przyszłe pokolenia.

O akcji rozpisały się media lokalne i regionalne. Radio 5 oraz Telewizja Białystok. Akcję zapowiedziało Forum Branżowe. W tym roku w akcji uczestniczyli partnerzy CAL z całej Polski – dziękujemy za pomoc i wsparcie naszej akcji prezesom i pracownikom firm: Sokółka Okna i DrzwiBudus z Wrocławia, VOX, PHMB.

Pracownicy CAL pierwszy raz odnawiali las w 2017 roku. To już druga edycja tej inicjatywy.

20 tysięcy drzew 20 tysięcy drzew 20 tysięcy drzew 20 tysięcy drzew 20 tysięcy drzew 20 tysięcy drzew 20 tysięcy drzew 20 tysięcy drzew 20 tysięcy drzew

Możliwość komentowania została wyłączona.

UE