drzwi cal Jak powstaje produkt perfekcyjnie użyteczny? - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Jak powstaje produkt perfekcyjnie użyteczny?

25 marca 2018
Udostępnij wpis

7 kroków do produkcji drzwi drewnianych.

  1. Najpierw starannie selekcjonujemy drewno

Produkujemy drzwi dębowe, sosnowe, a także jedną wyjątkową kolekcję modrzewiową. Każdy z wymienionych asortymentów wymaga innego podejścia i innej technologii tworzenia. Jesteśmy w tym ekspertami. Zawsze zaczynamy od surowca, drewna okrągłego, które zostaje dostarczone w 100 proc. z Lasów Państwowych z nadleśnictw posiadających certyfikat FSC. Każda sztuka dłużycy jest oceniana indywidualnie wg kryterium jakościowego – dzielimy ją na kłody. Co ważne – każda kłoda ma swoje przeznaczenie.  Kłody przerabiamy maszynowo na trakach taśmowych warstwa po warstwie, deska po desce.

  1. Suszymy je i poddajemy obróbce maszynowej.

Pozyskana na poprzednim etapie tarcica, czyli deski i obłogi poddawana jest suszeniu i sezonowaniu. Po opuszczeniu komór suszarniczych i odprężeniu drewna koncentrujemy się na pozyskiwaniu fryza, struganiu, klejeniu, okleinowaniu, obłogowaniu. Tak przygotowane półwyroby w postaci ramiaków i płycin starannie dobieramy pod indywidualne zamówienie każdego Klienta.

  1. Szlifujemy tak, aby nadać gładkość formie.

Po skompletowaniu elementów – czopujemy je, wiercimy, szlifujemy. Składamy w ‚zespoły’, czyli w skrzydła i ościeżnice oraz wykonujemy obróbkę na maszynach CNC. Wykonujemy wręgi i nawiercenia pod zamki, klamki, zawiasy i inne niezbędne akcesoria. Każdy złożony wyrób przechodzi ekstremalną ocenę jakości na kolejnych stanowiskach. Tak wykonane zespoły trafiają do lakierni.

  1. Osłaniamy powierzchnię najlepszą warstwą ochronną.

Przed lakierowaniem wstępnie wygładzone na szlifierkach szerokotaśmowych są dokładnie ręcznie szlifowane przez wyspecjalizowanych pracowników. Następnie drzwi zewnętrzne są impregnowane. W dalszej kolejności przystępujemy do barwienia skrzydeł i ościeżnic. Na koniec nadajemy powierzchni „blasku” poprzez lakierowanie (lakierami wodnymi przygotowanymi w naszej „kuchni farb”) lub olejowanie. Obie technologie mają na celu nie tylko zabezpieczenie powierzchni, ale też wydobycie z drewna tego, co najpiękniejsze.

  1. Okuwamy w zbroję, szklimy i dopracowujemy 

Szklimy, okuwamy, silikonujemy. Wkładamy szyby, aplikacje ozdobne, nowoczesną elektronikę. Wydział lakierniczy, to taka nasza „pracownia jubilerska”.

  1. Oznaczamy logo doświadczonego producenta.

Każde drzwi w końcowym etapie produkcji, w momencie kiedy dokonamy oceny jakości i osiągniemy doskonałość, oznaczamy logo CAL, aby Klient miał pewność, że kupił drzwi doświadczonego i odpowiedzialnego producenta.

  1. Pakujemy i wysyłamy w podróż życia – do nowego domu.

To już finał. Gotowy produkt szybuje do naszego Klienta, trwa to chwilę, ale zapewniamy, że warto poczekać – produkujemy prawdziwe drzwi, z natury doskonałe! Warte swojej ceny. Będą służyć przez lata, zapewniając w domu przyjazny mikroklimat – taki, który może dać tylko prawdziwe drewno. (Więcej o zaletach naturalnych drzwi zewnętrznych drewnianych przeczytasz tutaj: https://www.drzwi-cal.pl/blog/drewniane-drzwi-zewnetrzne-natura-w-twoim-domu/ )

 

Możliwość komentowania została wyłączona.

UE