PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Jak powstaje produkt perfekcyjnie użyteczny?

25 marca 2018
Udostępnij wpis

7 kroków do produkcji drzwi drewnianych.

  1. Najpierw starannie selekcjonujemy drewno

Produkujemy drzwi dębowe i sosnowe. Każdy z wymienionych asortymentów wymaga innego podejścia i innej technologii tworzenia. Jesteśmy w tym ekspertami. Zawsze zaczynamy od surowca, drewna okrągłego, które zostaje dostarczone w 100 proc. z Lasów Państwowych z nadleśnictw posiadających certyfikat FSC. Każda sztuka dłużycy jest oceniana indywidualnie wg kryterium jakościowego – dzielimy ją na kłody. Co ważne – każda kłoda ma swoje przeznaczenie.  Kłody przerabiamy maszynowo na trakach taśmowych liść po liściu, deska po desce.

  1. Osuszamy je i poddajemy obróbce maszynowej.

Tak przygotowane asortymenty składowe wyrobu w postaci tarcicy i obłogów są poddawane suszeniu i sezonowaniu.

Dalszym etapem jest pozyskiwanie fryza, struganie, klejenie, okleinowanie, obłogowanie. Tak przygotowane półwyroby starannie dobieramy pod indywidualne zamówienie każdego Klienta.

  1. Szlifujemy tak, aby nadać gładkość formie.

Po skompletowaniu elementów – czopujemy je, wiercimy, szlifujemy. Składamy w ‚zespoły’, czyli w skrzydła i ościeżnice oraz wykonujemy obróbkę na maszynach CNC. Wykonujemy wręgi i wszystkie nawiercenia. Każdy złożony wyrób przechodzi ekstremalną ocenę jakości na każdym stanowisku. Tak wykonane zespoły trafiają do lakierni.

  1. Osłaniamy powierzchnię najlepszą warstwą ochronną.

W lakierni odbywa się impregnacja wyrobu i ręczne szlifowanie. Na tym etapie troszczymy się o to, aby drewno było właściwej jakości. W dalszej kolejności przystępujemy do barwienia skrzydeł i ościeżnic. Na koniec nadajemy powierzchni „blasku” poprzez lakierowanie (lakierami wodnymi przygotowanymi w naszej „kuchni farb”) lub olejowanie. Obie technologie mają na celu nie tylko zabezpieczenie powierzchni, ale też wydobycie z drewna tego, co najpiękniejsze.

  1. Okuwamy w zbroję, szklimy i dopracowujemy 

Szklimy, okuwamy, silikonujemy. Wkładamy szyby i aplikacje ozdobne. Taka „pracownia jubilerska” :)

  1. Oznaczamy logiem doświadczonego producenta.

Każde drzwi w końcowym etapie produkcji, w momencie kiedy dokonamy oceny jakości i osiągniemy doskonałość, oznaczamy logotypem CAL, aby Klient miał pewność, że kupił drzwi doświadczonego i odpowiedzialnego producenta.

  1. Pakujemy i wysyłamy w podróż życia – do nowego domu.

To już finał. Gotowy produkt szybuje do naszego Klienta, trwa to chwilę, ale zapewniamy że warto poczekać – produkujemy prawdziwe drzwi, z natury doskonałe! Warte swojej ceny. Będą służyć przez lata, zapewniając w domu przyjazny mikroklimat – taki, który może dać tylko prawdziwe drewno.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Zakład Stolarki Budowlanej „CAL” Z. Cywiński i wspólnicy spółka jawna z siedzibą w Suwałkach, ul. Piaskowa 5, wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Białymstoku XII Wydziału Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000021604, REGON: 790506845, NIP: 8440005098, moich danych osobowych pozyskanych przy użyciu plików "cookie". Wyrażenie zgody jest dobrowolne, przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem. Dane osobowe w postaci adresu IP będą przechowywane przez 90 dni.Rozumiem