drzwi cal Drewniane drzwi zewnętrzne wyznaczają trendy - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Drewniane drzwi zewnętrzne wyznaczają trendy!

20 września 2019
Udostępnij wpis

Drewniane drzwi zewnętrzne to drzwi niedoścignione pod każdym względem. Mercedes wśród stolarki budowlanej. A jeśli pochodzą z firmy z wieloletnią tradycją, doświadczoną kadrą pracowniczą, dbającej o jakość na każdym etapie: od doboru wysokiej klasy materiału, po perfekcyjne wykończenie, otrzymujemy produkt klasy premium, który będziemy wzbudzał zachwyt - nasz i naszych gości - przez wiele długich lat.

Mówimy to stanowczo i z pełną odpowiedzialnością za nasze słowa. Drewniane drzwi zewnętrzne wyznaczają trendy. Skąd ta pewność? Poznaj kilka niepodważalnych dowodów przemawiających za drewnianymi drzwiami zewnętrznymi.

Drewniane drzwi zewnętrzne ekologiczne? Tak! Go ECO!

Pierwszym i dziś najważniejszym dowodem, aby kupić drewniane drzwi zewnętrzne jest ich ekologiczność. Chyba każdy już zdaje sobie sprawę z tego w jakim stanie jest środowisko i Matka Ziemia. Z roku na rok Dzień Długu Ekologicznego (czyli dzień w którym wykorzystaliśmy zasoby naturalne przypadające na dany rok, przekraczając zdolność Ziemi do ich odnawiania) wypada coraz wcześniej. W tym roku był to już 29 lipiec! Drzwi drewniane jako jedyne na rynku wykonane są z w pełni odnawialnego i biodegradowalnego surowca, jakim jest drewno. Dodatkowo takie drzwi mogą być ponownie przetworzone (upcykling) i zamienione w coś kreatywnego i wartościowego, np. blat stołu bądź elegancką ściankę działową/parawan. A jeśli ktoś nieroztropnie wyrzuci je do lasu? Nie ma obaw, natura sama sobie z nimi poradzi i to w kilkanaście, a nie kilka tysięcy lat i nie wyrządzą one jej żadnej szkody, podobnie jak przewrócone drzewo w lesie (jeśli tylko wykończone są bezpiecznymi lakierami wodnymi tak jak w CAL). Odpowiedzialne firmy dodatkowo kupują surowiec tylko ze źródeł potwierdzonych i posiadających stosowne certyfikaty (np. FSC), a także angażują się w akcje ekologiczne. Taką firmą jest właśnie CAL, która co roku sadzi razem z pracownikami kilka tysięcy drzew, aby oddać naturze to, co z niej pozyskała.

Drewniane drzwi zewnętrzne antywłamaniowe? Oczywiście!

Jednak ekologia to nie wszystko dzięki czemu drewniane drzwi wejściowe mają przewagę nad metalowymi i z PVC. Przy odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu pracowników mogą posiadać również cechy, które zazwyczaj nie są im przypisywane, np. bezpieczeństwo. Na pewno szukając w Internecie porównań dotyczących różnych surowców stosowanych do produkcji drzwi przeczytacie, że najbezpieczniejsze są te metalowe. Nie jest to prawdą, gdyż bezpieczeństwo weryfikuje się tylko w jeden sposób – pytając o certyfikat niezależnej jednostki badawczej. Drewniane drzwi zewnętrzne mogą być bezpieczne, a nawet super bezpieczne. W tym roku CAL jako jedyna firma na rynku uzyskała certyfikat bezpieczeństwa RC2 dla prawie wszystkich konstrukcji płytowych – pojedynczych pełnych i szklonych, a także z naświetlami bocznymi. Ponadto już od kilku lat posiadamy certyfikat RC3 dla drzwi pełnych, co oznacza, że drzwi antywłamaniowe będą stawiały opór dobrze wyposażonemu włamywaczowi aż 5 minut.

Nietypowe wzory drzwi? Tylko drzwi drewniane!

Ich trzecią największą zaletą jest prawie nieograniczona możliwość kształtowania. Przy odpowiednim parku maszynowym i doświadczeniu wieloletnich pracowników z drewna mogą powstać naprawdę wyjątkowe drzwi, spełniające oczekiwania najbardziej wyrafinowanych klientów. Mogą to być zarówno wzory nowoczesne, jak i klasyczne czy wręcz renesansowe. Nie jest to absolutnie możliwe dla metalu i PVC. Drewno ma tutaj niepodważalną przewagę. Jeśli chcesz to sprawdzić, wyślij do nas projekt swoich wymarzonych drzwi i sprawdź co jesteśmy w stanie ci zaproponować. Uwielbiamy wyzwania, a indywidualne projekty to nasz konik od wielu lat.

Co jeszcze dają Ci drewniane drzwi zewnętrzne?

Szczelność i ciepło zimą, ponieważ mają doskonałe właściwości izolacji termicznej (w CAL już od 0,58 W/m2K).

Spokój i ciszę w domu, dzięki doskonałej izolacji termicznej (w CAL już od 34 dB).

Nadzwyczajne piękno drewna – niepowtarzalne usłojenie i faktura drewna . Sprawdź również oryginalną i naturalną okleinę sękatą.

Możliwość designerskiego „ubrania” swoich drzwi. Naszemu sztandarowemu modelowi drzwi – Jagience możecie dodać klasy i elegancji dzięki zastosowaniu okładzin zewnętrznych, m.in. aluminium, stali kortenowskiej, łupka kwarcytowego czy spieku kwarcowego.

Drzwi na wymiar – niskie i szerokie, a może wysokie i wąskie? W CAL wykonamy dla Ciebie drzwi na wymiar indywidualny. Maksymalna wysokość skrzydła pojedynczego to aż 2,5 m (z blendą górną nawet 4 m!). Pamiętaj o szerokim wachlarzu nadstawek górnych i bocznych oraz naświetli.

Okucia drzwiowe? Lakiery? Tylko najlepszych!

A to oczywiście nie wszystko! Drewniane drzwi zewnętrzne to także dobrane okucia renomowanych producentów czy szeroki wachlarz wykończenia drzwi (od lazurów – w tym wyjątkowych na rynku lazurów pastelowych!, przez olejowoski, po wszystkie istniejące kolory z palety RAL i NCS), a także wiele innych zalet. Myślę, że teraz Ty również przyznasz rację, że drewniane drzwi wejściowe to drzwi klasy premium, w które po prostu warto zainwestować zamiast wydawać pieniądze na tańsze odpowiedniki z PVC czy drzwi metalowe na podobnej półce cenowej. Drewniane drzwi wejściowe to nie tylko design, to także ciepło, bezpieczeństwo i spokój na lata.

Autor: Natalia Kiler, technolożka CAL

Dodaj komentarz

UE