drzwi cal Drzwi w stylu francuskim – jak wyglądają? | Drzwi-Cal.pl
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Drzwi w stylu francuskim – jak wyglądają?

14 czerwca 2022
Udostępnij wpis

Prostota i naturalność emanujące niewymuszoną elegancją. Ponadczasowa klasyka okraszona nowoczesnością w finezyjnym wydaniu. Brzmi jak opis francuskiego wybiegu mody? Owszem, bo o Francji będzie dzisiaj mowa, a ja zabiorę Was na wyjątkowy pokaz stylowych drzwi w stylu francuskim. 

Drzwi francuskie – cechy charakterystyczne

Jeśli byliście kiedyś w Paryżu, czyli francuskiej stolicy mody, to z pewnością zauważyliście, że nie podąża ona ślepo za trendami. Eleganckie płaszcze, uniwersalne biele, beże i szarości, zwiewne, dziewczęce lub dzianinowe  sukienki – to podstawa ubioru Francuzek. Do tego odrobina wyrazistości w postaci kolorowej torebki czy nietuzinkowego beretu. A to wszystko oczywiście z naturalnych materiałów wysokiej jakości. Podobnie opisać możemy drzwi w stylu francuskim. Tradycyjna, stolarska ramowo – płycinowa konstrukcja z naturalnego drewna, pomalowanego na uniwersalną biel. Duże przeszklenia podzielone szprosami, otwierające przestrzeń i naturalnie ją doświetlające. Drzwi francuskie zewnętrzne i wewnętrzne charakteryzują się przede wszystkim prostotą, harmonią i symetrią. Nie lubią szaleństwa i wyrazistości, a sznytu możemy dodać im, np. finezyjną klamką lub delikatnie zdobionymi listwami ościeżnicy.

 

Drzwi francuskie zewnętrzne

Mieszkańcy kraju nad Sekwaną nie lubią bylejakości i banalności. I mimo, że zarówno w modzie, jak i stolarce od lat stawiają na klasykę i stonowane barwy to nie można zarzucić im przeciętności. Wyróżnikiem zarówno francuskiej mody, jak i drzwi jest wysoka jakość i precyzja wykonania. Nie ma tam miejsca na niedoróbki i niedociągnięcia, ale także zbytnią ekstrawagancję. Wyróżniające się elementy są dokładnie przemyślane i nie zaburzają pierwotnej koncepcji prostoty i elegancji.

Koniecznym elementem w drzwiach w stylu francuskim jest duże przeszklenie (zazwyczaj przezierne), podzielone symetrycznie naklejanymi szprosami wiedeńskimi. Podziały mogą być dowolne, jednak powinny być symetryczne, pionowe i horyzontalne. Najpopularniejszy podział to na 6, 8 lub 10 identycznych pól. Dozwolona jest dolna płycina płaska lub w postaci ozdobnej ramki lub kasetonu. Okucia powinny być raczej proste i niezbyt nowoczesne, ale jednocześnie nie koniecznie retro. Odpuśćmy sobie awangardowe pochwyty i zdobione, mocno fikuśne klamki. Możemy za to pobawić się kolorem i zamiast standardowych okuć srebrnych wybrać eleganckie złoto.

Sztandarowym przykładem drzwi w stylu francuskim jest nasz model Wiktoria z kolekcji Vintage (https://www.drzwi-cal.pl/drzwi-zewnetrzne/klasyczna-wiktoria/).

 

 

Klasyka w nowoczesnym wydaniu

Tak jak wspominałam styl francuski to przede wszystkim wysoka jakość, która w stolarce oznacza nie tylko perfekcyjne wykonanie, ale także przemyślane rozwiązania konstrukcyjne i spełnianie restrykcyjnych budowlanych norm europejskich. Wybierając drzwi zewnętrzne zwróćmy uwagę na ich certyfikację. Jakie parametry były badane? Czy laboratorium posiadało akredytację? Czy certyfikowane są same drzwi czy również zestawy z naświetlami?

W CAL możecie kupić drzwi zewnętrzne przeszklone o jednym z najniższych współczynników izolacyjności termicznej na rynku (Ud od 0,76 W/m2K), a także certyfikowane zestawy z naświetlami (Ud od 0,78 W/m2K). A do tego klasa antywłamaniowa RC2 w standardzie dla drzwi lub za dopłatą dla całych zestawów z naświetlami. Więcej o standardach jakie powinny spełniać nowoczesne drzwi zewnętrznej przeczytasz tutaj: https://www.drzwi-cal.pl/blog/jakie-standardy-powinny-spelniac-drzwi-zewnetrzne-w-twoim-domu/.

Gdzie kupisz prawdziwe drzwi CAL?

Drzwi francuskie wewnętrzne

W designie drzwi wewnętrznych francuskich panują takie same zasady jak w stolarce zewnętrznej. Naturalne materiały, biele, harmonia, symetria, prostota i obowiązkowe podziały szprosami. Tutaj można pokusić się o odrobinę ekstrawagancji w postaci fazowanych szyb lub opasek ościeżnicy z listwą ozdobną lub cokołami.

Poszukując drzwi wewnętrznych w stylu francuskim sprawdź kolekcje Klasyczną (https://www.drzwi-cal.pl/drzwi-wewnetrzne-kolekcje/klasyczna/) i Luksusową (https://www.drzwi-cal.pl/drzwi-wewnetrzne-kolekcje/luksusowa/) Drzwi CAL. Szczególnie polecamy modele Hańcza 10s i Opera 15s.

 

Klasyczne drzwi drewniane wewnętrzne Drzwi CAL

 

Drzwi francuskie dwuskrzydłowe

Z francuską stolarką kojarzą się przede wszystkim drzwi podwójne symetryczne, a także większe konstrukcje z szklonymi dostawkami bocznymi i/lub górną. Są to drzwi, które mimo swojego tradycyjnego wyglądu i względnej prostoty przyciągają wzrok symetrią i precyzją wykonania, a czasami również monumentalnymi wymiarami. Dwuskrzydłowe drzwi w stylu francuskim ze względu na duże szklenia mogą być Twoim oknem na świat. Więcej o zaletach szklonych drzwi, a więc także drzwi francuskich przeczytasz na naszym blogu: https://www.drzwi-cal.pl/blog/przeszklone-drzwi-zewnetrzne-oknem-na-swiat/.

Na koniec w poszukiwaniu inspiracji zapraszam Cię na wybieg Drzwi CAL, gdzie wśród naszych nietypowych gwiazd znajdziesz również te prosto znad Sekwany -> https://www.drzwi-cal.pl/drzwi-zewnetrzne-zdjecia-produktowe/.

 

Natalia Kiler, Technolożka prawdziwych drzwi marki CAL

 

Możliwość komentowania została wyłączona.

UE