drzwi cal Przeszklone drzwi zewnętrzne Twoim oknem na świat - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Przeszklone drzwi zewnętrzne Twoim oknem na świat

18 lipca 2019
Udostępnij wpis

Nowoczesne budynki mieszkaniowe to już nie tylko miejsca, gdzie wracamy po pracy, spędzamy czas z bliskimi i śpimy. Muszą one odpowiadać rytmowi życia współczesnego pokolenia, które poza domem spędza coraz więcej czasu, a sam dom ma być komfortową przestrzenią, pomagającą zrelaksować się po dniu pełnym wyzwań. Na przyjemną atmosferę w domu oraz dobre samopoczucie domowników wpływ ma między innymi ilość naturalnego światła wpadająca do pomieszczeń. Sprawdź jak możesz wprowadzić więcej komfortu do swojej cichej przystani mając przeszklone drzwi zewnętrzne.

Przeszklenia to obecnie hit nowoczesnego dizajnu w budownictwie – im większe, tym lepsze. Przez szyby wpada do domu naturalne światło, które rozjaśnia pomieszczenia i pozytywnie wpływa na samopoczucie domowników. Potęguje również uczucie otwartości oraz nieograniczonej przestrzeni, zacierając granice między wnętrzem, a otaczającą dom przyrodą. Dają niesamowity panoramiczny widok. Jednak duże szklane powierzchnie w domu to nie tylko okna, ale także przeszklone drzwi zewnętrzne. Czy wiecie, że w CAL wykonamy zestaw z naświetlami o wielkości prawie 3 m na 3 m? To aż 9 m2 powierzchni ściany, która może być prawie całkowicie przeszklona (a na zamówienie indywidualne nawet więcej). Poniżej znajdziecie podstawowe, najważniejsze informacje o stosowanych obecnie w drzwiach zewnętrznych szkleniach. Łapcie wiedzę i odważcie się otworzyć swój dom na piękne widoki!

Szyby pojedyncze a zespolone – czym się różnią?

Szyby pojedyncze to szyby składające się z jednej tafli szkła. Mogą być przezroczyste, matowe, barwione czy fazowane. Nie będziemy poświęcać im czasu, ponieważ nie mają one zastosowania w drzwiach zewnętrznych w których stosuje się tzw. szyby zespolone. Są to zestawy szybowe składające się z kilku tafli szkła oddzielonych ramką dystansową i wypełnionych najczęściej argonem. W CAL stosujemy zestawy trzyszybowe, dwukomorowe z ciepłą ramką. Pierwszą, zewnętrzną szybą w zespoleniu zawsze jest szyba antywłamaniowa P4 (z wyjątkiem lustra weneckiego), a dalej są dwie szyby grubości 4 mm. Główną zaletą szyb zespolonych jest ich bardzo dobra izolacja termiczna, która wpływa na obniżenie wydatków związanych z ogrzewaniem domu.

Przeszklone drzwi zewnętrzne – czy to bezpieczne?

Dobry producent drzwi zewnętrznych ma w swojej ofercie szyby zespolone bezpieczne klasy P4 o zwiększonej odporności na przebicie lub rozbicie tępym lub ostrym narzędziem. Jest ona zbudowana z dwóch tafli szkła grubości 4 mm każda, oddzielonych 4 warstwami wytrzymałej folii PVB. Szyby tej klasy mogą z powodzeniem zastępować kraty o oczku 150 mm z drutu stalowego o średnicy aż 10 mm. Znacząco ograniczają możliwość włamania, dlatego ich zastosowanie wpływa na zmniejszenie składki ubezpieczeniowej. W CAL dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów, dlatego wszystkie oferowane przez nas pakiety szybowe mają szyby klasy P4 w standardzie, bez ukrytych dopłat. Dzięki ich zastosowaniu nasza firma, jako jedyna na rynku posiada certyfikat antywłamaniowości RC2 dla drzwi z naświetlami bocznymi i górnym, zarówno dla konstrukcji przylgowej jak i bezprzylgowej (zlicowanej).

Jakie szyby mogę wybrać do drzwi wejściowych?

W CAL do wyboru jest aż 6 rodzajów różnych szyb plus oczywiście eleganckie, klasyczne witraże. Czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje szklenia i jakie mają właściwości? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej!

Jednymi z najczęściej wybieranych szyb są szyby refleksyjne, czyli tzw. przeciwsłoneczne. Są pokryte tlenkami metali, dzięki czemu odbijają część światła słonecznego, zapobiegając przegrzewaniu się pomieszczeń. Dodatkowo tworzą od zewnątrz powłokę o właściwościach lustrzanych, co daje domownikom większą intymność. W CAL szyby refleksyjne dostępne są w standardzie w dwóch wybarwieniach: popularny na rynku reflex brąz oraz reflex grafit pięknie uzupełniający przeszklone drzwi zewnętrzne antracytowe.

Drugimi najczęściej wybieranymi zestawami szybowymi w drzwiach zewnętrznych są zestawy z szybami okiennymi, czyli całkowicie przeziernymi. Jest to najlepszy wybór dla osób, które chcą mieć klasyczne drzwi z zastosowaniem szprosów ozdobnych, wewnątrzszybowych bądź zewnętrznych naklejanych, tzw. wiedeńskich. Nie powodują one niepożądanego, nieestetycznego efektu odbicia szprosu w szybie, co ma miejsce przy szybach refleksyjnych oraz lustrach weneckich.

Najnowszym hitem w przeszkleniach jest lustro weneckie, dające piękny efekt odbicia otoczenia domu. Jest bardzo pożądane zwłaszcza na posesjach posiadających bujny ogród, który odbijając się w lustrze weneckim stwarza fantastyczne wrażenie wizualne i upiększa ganek. Na pewno każdy kojarzy lustro weneckie ze scen przesłuchań w filmach kryminalnych. Jest to odmiana szklenia, które odbija większość padającego na nie światła. Dzięki temu, a także różnicy natężenia światła między rozdzielonymi lustrem pomieszczeniami, można “podglądać nie będąc widzianym”. Będąc w domu jesteśmy w pomieszczeniu ciemniejszym, dzięki czemu nie jesteśmy widoczni, za to doskonale widzimy stojących na oświetlonym podwórku gości. Pamiętaj, że wieczorem gdy na dworze jest ciemno, a Ty zapalisz w domu światło sytuacja ulegnie odwróceniu!

Dla osób lubiących zarówno duże szklenia jak i intymność polecamy szyby nieprzezierne, czyli piaskowane bądź mleczne. Są to szyby o kolorze popielato – białym, które dzięki swej bardzo niskiej przezierności zapewniają domownikom prywatność nawet przy dużych oszklonych powierzchniach.

Oprócz wszystkich wyżej wymienionych standardowych rodzajów szyb, CAL ma w swojej ofercie również cieszące się niezmienną popularnością szyby czarny step, dla których powstała Kolekcja Filmowa. Zajrzyj na naszą stronę, pozwól sobie na odrobinę ekstrawagancji i wyróżnij swój dom oryginalnym szkleniem.

Wprowadź harmonię do swojego domu – przeszklone drzwi zewnętrzne

Jeśli przeczytałeś nasz tekst wiesz już, że szklenia oferują wiele możliwości, a przede wszystkim są bezpieczne. Wprowadzają do wnętrz naturalne światło, harmonię i swobodę. Doświetlenie pomieszczeń za pomocą dużych przeszkleń wpływa nie tylko na komfort mentalny mieszkańców, ale pozwala również zaoszczędzić na rachunkach za prąd oraz ogrzewanie. Dobrej jakości zestawy szybowe gwarantują doskonałe parametry izolacji termicznej i zapobiegają uciekaniu ciepła z domu, a dzięki większej ilości światła naturalnego później włączamy oświetlenie elektryczne, oszczędzając prąd. Wybierz przeszklone drzwi zewnętrzne z naświetlami i pozwól, by Twój dom zapewniał Ci harmonię wewnętrzną, spokój ducha oraz pozytywne nastawienie do życia.

Autor: Natalia Kiler, technolożka CAL

Dodaj komentarz

UE