drzwi cal Drzwi dwukolorowe zewnętrzne do domu | Drzwi-Cal.pl
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Drzwi dwukolorowe zewnętrzne do domu

24 maja 2022
Udostępnij wpis

„Więc chodź, pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko...”. A co gdyby tak zamiast cały swój świat pomalować w tych lub innych dwóch kolorach tylko jego część, np. drzwi zewnętrzne do domu?  Dziś opowiem Ci na czym polega dwukolor drzwi i jakie są jego zalety i możliwości.

Kolorowe drzwi zewnętrzne – trendy 2022

Z całą pewnością kojarzycie (z telewizji lub podróży) klasyczne, kolorowe drzwi w stylu angielskim. Drewno, ozdobne ramki, łuki, przeszklenia i obłędne kolory – od pasteli po intensywne odcienie czerwieni, niebieskiego czy zieleni. Trend kolorowych drzwi zewnętrznych od kilku lat rozwija się także w Polsce i na świecie, a obecnie jest jednym z wiodących w budownictwie. Drzwi zewnętrzne nie są już tylko wejściem do domu, są także ozdobą elewacji, której zadaniem jest przyciągać wzrok, intrygować i zapraszać do wnętrza.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i architektów, w Drzwi CAL stworzyliśmy kolekcję nowoczesnych, frezowanych drzwi zewnętrznych Kolora, w której pomalujemy je na Wasz wymarzony kolor z palety RAL bez dopłaty! Sprawdź tutaj: https://www.drzwi-cal.pl/drzwi-zewnetrzne-kolekcje/kolora/.

Architekci poszli nawet o krok dalej i rozwinęli trend kolorowych drzwi o tzw. dwukolor. Czym jest i w jakim celu się go stosuje?

 

 

Modne drzwi zewnętrzne dwukolorowe

Problem ze stolarką w nietypowym czy intensywnym kolorze jest taki, że to, co pasuje nam do elewacji, wcale nie musi pasować do wnętrza domu i na odwrót. Jego rozwiązaniem są między innymi właśnie  dwukolorowe drzwi zewnętrzne. Od zewnątrz możemy pomalować je w pasującym do dachu i bram antracycie, a od wewnątrz dopasować kolor do mebli, ścian czy podłogi. Jest to rozwiązanie uniwersalne, pozwalające łączyć ze sobą praktycznie wszystkie rodzaje wykończenia – lazury, oleje, kryjące RALe i NCSy. Wszystkie te rodzaje powłok możemy ze sobą połączyć w dwukolorze, tworząc drzwi dopasowane do naszych potrzeb i wizji.

 

drzwi minimalistyczne drewniane drzwi zewnętrzne

 

Drzwi dwukolorowe inaczej

Pomysłów na wielobarwne drzwi jest znacznie więcej niż tylko pomalowanie ich obu stron na inne kolory. Rozwijającym się obecnie trendem jest dwukolor skrzydło-ościeżnica, polegający na tym, że ościeżnica (lub ościeżnica i zestaw z naświetlami) jest w innym kolorze niż skrzydło. Szczególnie ciekawy efekt wizualny powstaje, gdy łączymy klasyczne kolory takie jak biel lub czerń z kontrastującymi barwami. Jest to również świetne rozwiązanie, gdy chcemy, by drzwi od zewnątrz nawiązywały kolorem do bramy wjazdowej, garażowej czy dachu, a jednocześnie marzy nam się, by przykuwały wzrok nietypowym kolorem.

Kolejnym, bardzo oryginalnym pomysłem na dwukolor w drzwiach zewnętrznych jest pomalowanie na inny kolor samych aplikacji ozdobnych na skrzydle (ramki, kasetony, szprosy).

 

 

Drzwi wejściowe dwukolorowe z okładzinami

Ekskluzywną alternatywą dla stolarki malowanej w dwukolorze są okładziny zewnętrzne. W rozwiązaniu tym drzwi pomalowane są na jeden kolor, a od strony zewnętrznej dodatkowo obłożone są okładziną  aluminiową lub kamienną.

Nakładki aluminiowe dostępne są w kolorach z palety RAL, ale także w wykończeniach strukturalnych czy drewnopodobnych (sprawdź kolekcję Drzwi CAL Alutherm: https://www.drzwi-cal.pl/drzwi-zewnetrzne-kolekcje/alutherm/).

Okładziny kamienne wykonywane są z naturalnego, odłupanego od skały łupka kwarcytowego (dzięki czemu każda okładzina jest wyjątkowa i niepowtarzalna) lub spieku kwarcowego.

Okładziny zewnętrzne z aluminium i kamienia nie tylko świetnie pasują do nowoczesnych i modernistycznych budynków, nadając drzwiom wejściowym niesamowitego efektu wizualnego, ale także zwiększają ich trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Drzwi drewniane w okładzinie aluminiowej nie wymagają zadaszenia!

Więcej o drzwiach aludrewnianych i ich zaletach przeczytasz tutaj: https://www.drzwi-cal.pl/blog/drzwi-aluminiowo-drewniane-alutherm-czyli-idealna-wizytowka-twojego-domu/.

 

Kiedy montować drzwi zewnętrzne w nowym domu

 

Drzwi dwukolorowe? Tylko drewniane!

Drewno to jeden z najstarszych materiałów konstrukcyjnych na świecie, który mimo upływu czasu nadal utrzymuje się na podium najczęściej wykorzystywanych materiałów w przemyśle budowlanym. Jego zastosowanie jest wszechstronne, co świadczy o jego doskonałych właściwościach wytrzymałościowych, izolacyjnych czy akustycznych. Za jego wykorzystaniem przemawia także łatwość obróbki oraz aspekty ekologiczne.

Jest również najlepszym i najbardziej elastycznym materiałem, jeśli myślimy o zakupie drzwi wejściowych dwukolorowych. Każdy element drzwi drewnianych (skrzydło, ościeżnicę, naświetla, szprosy, kasetony, ramki ozdobne) możemy wykończyć innym kolorem. Dodatkowo możemy prawie bez ograniczeń łączyć ze sobą kolory nawet w najbardziej zaskakujący sposób (czarna ościeżnica od zewnątrz i zielone skrzydło, a całość od wewnątrz w transparentnym wykończeniu pasującym do parkietu – to już nawet trzykolor!).

Duża część z przedstawionych powyżej rozwiązań nie jest możliwa dla drzwi wykonanych z innych materiałów, tj. PVC czy stal. Przykładowo w drzwiach metalowych elementy ozdobne typu kasetony zazwyczaj są wytłoczone w blasze, więc nie ma możliwości ich pomalowania w innym kolorze, a sam dwukolor jest oferowany tylko dla konkretnych połączeń kolorystycznych (bez możliwości wybrania własnego połączenia). Tego typu i inne ograniczenia nie istnieją w przypadku drzwi drewnianych. Więcej o ich zaletach usłyszysz w naszym Podcaście Budującym: https://www.drzwi-cal.pl/podcast/drewniane-drzwi-zewnetrzne-dlaczego-warto-je-wybrac/.

 

Jakie lakierowanie drzwi wybrać?

Myśląc o wykończeniu drzwi zewnętrznych, warto wiedzieć, czym je polakierować i jaki efekt się uzyska, a tego dowiecie się z kolei z naszego wpisu blogowego: https://www.drzwi-cal.pl/blog/wykonczenie-drzwi-wejsciowych/. Posiadając tę wiedzę, możecie spokojnie pomalować Wasze wymarzone drzwi na dowolne kolory, nawet na żółto i na niebiesko, jak w piosence 2 plus 1.

 

Autor: Natalia Kiler, technolożka CAL prawdziwe drzwi

Dodaj komentarz

UE