drzwi cal Drzwi wewnętrzne do domu urządzonego w stylu skandynawskim - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Drzwi wewnętrzne do domu urządzonego w stylu skandynawskim

3 września 2020
Udostępnij wpis

Styl skandynawski jest jednym z najchętniej wybieranych stylów aranżacji wnętrz. Można śmiało stwierdzić, że na dobre zadomowił się w naszych domach. Wynika to przede wszystkim z jego prostoty oraz niewymuszonej naturalności. Chcesz, by w Twoich wnętrzach zagościł właśnie styl skandynawski? Pamiętaj, że jednym z jego kluczowych elementów są drzwi wewnętrzne. Jak dopasować je do tej estetyki? Podpowiadamy!

Kilka słów o stylu skandynawskim

Styl skandynawski jest oszczędny w swojej formie. Stawia na naturalność – zarówno jeśli chodzi o materiały, jak i kolory. Właśnie dlatego we wnętrzach skandynawskich króluje drewno, wiklina, juta czy len, a pożądane barwy to biel, beże oraz szarości. Prostota odgrywa tu kluczową rolę, dlatego w tego typu aranżacjach nie znajdziesz wielu ozdób oraz bibelotów. Rezygnuje się z nich na rzecz funkcjonalnych, przestronnych wnętrz. Jedynie delikatne i subtelne dekoracje mają za zadanie dopełnić charakter przestrzeni. Najważniejszy przy aranżacji domu w stylu skandynawskim będzie więc umiar, który pozwoli utrzymać balans i stworzyć harmonijną przestrzeń w zgodzie z naturą.

Proste i eleganckie drzwi wewnętrzne

„Mniej znaczy więcej” – to stwierdzenie dobrze opisuje styl skandynawski. Proste formy, ponadczasowe rozwiązania i klasyczne kolory świetnie wpisują się w charakter tych wnętrz. Właśnie dlatego wybierając drzwi do naszego zestawienia, po pierwsze zwróciliśmy uwagę na model drzwi wewnętrznych Boksze z Kolekcji Nova 3.1. To klasyk, który nigdy nie wychodzi z mody. Proste skrzydła bez zdobień czy przeszkleń doskonale wpisują się w estetykę skandynawską. Wykonane z wysokogatunkowego drewna dębowego drzwi będą świetnie komponowały się z wystrojem wnętrz. Szczególnie pięknie będzie wyglądał tu model bezprzylgowy, którzy tworzy gładką taflę bez widocznych zawiasów.

Drzwi wewnętrzne do jasnych i przestronnych wnętrz

Drzwi wewnętrzne do jasnych i przestronnych wnętrz

Jak wspominaliśmy powyżej, jasne i przestronne wnętrze to coś co wyróżnia styl skandynawski. Z tego powodu chętnie wybieranym rozwiązaniem do domów urządzonych w tym stylu są drzwi z przeszkleniami. Dzięki nim promienie słońca mogą docierać do kolejnych pomieszczeń, pięknie je rozświecając. W tym miejscu nie moglibyśmy nie przedstawić więc naszych drzwi wewnętrznych Gremzdy z Kolekcji Nova 3.0. Wyróżnia je duże, prostokątne przeszklenie, które obejmuje znaczną część skrzydła. Pamiętaj, że szyba to bezpieczne i trwałe rozwiązanie. Dodatkowo licuje się z powierzchnią płyciny, co dodaje drzwiom wewnętrznym wyjątkowego uroku.

Prawdziwy charakter drzwi wewnętrznych

Na koniec pozostawiliśmy coś wyjątkowego. To proste, a jednak niepowtarzalne drzwi w naturalnym odcieniu drewna, który będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o aranżację przestrzeni w stylu skandynawskim. Mowa o prostych, eleganckich, funkcjonalnych, a do tego wyjątkowo efektownych drzwiach wewnętrznych Siena z Kolekcji La Linea, na których widnieje naturalny rysunek prawdziwego drewna dębowego. Jednak bez obaw, nie musisz martwić się o ich trwałość, bowiem nasze drzwi pokryte są naturalnymi, bezpiecznymi dla zdrowia olejowoskami, które chronią drewno od środka, jak również na zewnątrz.

Drzwi wewnętrzne w stylu skandynawskim – podsumowanie

Jesteś na etapie wykańczania swojego domu lub mieszkania? Już teraz pomyśl o zakupie drzwi wewnętrznych, które będą dopełnieniem wnętrz w stylu skandynawskim. Klasyczna biel, subtelne przeszklenia, a może prawdziwe drewno? Jak widać, rozwiązań jest wiele. Dzięki temu każdy miłośnik estetyki skandynawskiej będzie w stanie wybrać coś dla siebie.

Autorka: Natalia Kiler, technolożka CAL prawdziwe drzwi

Dodaj komentarz

UE