drzwi cal Klucz do drzwi - czy ma szansę z zamkiem inteligentnym? - Drzwi-Cal
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Klucz do drzwi – standard czy relikt przeszłości?

23 września 2020
Udostępnij wpis

Świat pędzi do przodu w szaleńczym tempie. Niedawno mogliśmy obserwować na niebie przelot satelitów firmy SpaceX, które zrewolucjonizują dostęp do Internetu na całym świecie, natomiast panująca pandemia doprowadziła do otwarcia pierwszych w Polsce sklepów w pełni samoobsługowych. Można powiedzieć, że jesteśmy świadkami rewolucji technologicznej w służbie człowiekowi. Także branża stolarki budowlanej nie pozostaje w tyle i wdraża coraz nowsze i bardziej wymagające rozwiązania, które mają ułatwić nam życie, a nasz dom uczynić bezpieczniejszym. Jak to zrobić? Między innymi zastępując standardowy klucz do drzwi rozwiązaniami smart.

Klucz do drzwi – po co go zastępować?

Na pewno każdemu z Was zdarzyło się zgubić klucz i spędzić kilkadziesiąt minut na jego poszukiwaniu i to w momencie, kiedy spieszyliście się do pracy lub na spotkanie. Jeśli znaleźliście klucz lub macie zapasowy – to sukces. Jeśli nie znaleźliście, a była to ostatnia sztuka, to macie większy problem, który wiąże się z wymianą zamka… Z pewnością zdarzyło się Wam również, że zostawialiście klucz koleżance lub sąsiadce pod wycieraczką, zastanawiając się czy nikt tego nie widział i pod Waszą nieobecność nie okradnie domu z wartościowych przedmiotów. Właśnie te i inne problemy rozwiązuje zastąpienia klucza nowoczesnymi rozwiązaniami smart jak inteligentny zamek. Zdecydowanie jest to przyszłość stolarki drzwiowej, która już w ciągu najbliższej dekady spowoduje, iż standardowy sposób otwierania drzwi kluczem przejdzie do lamusa. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie jeszcze niedoskonałości klucza można wyeliminować za pomocą inteligentnych rozwiązań, koniecznie posłuchajcie rewelacyjnego Krzysztofa Szubzdy, który opowiada o rewolucji w zamykaniu drzwi w naszym najnowszym podcaście budującym.

Rozwiązania smart zamiast klucza do drzwi

Od kilku lat popularnymi na rynku rozwiązaniami zastępującymi klucz są czytniki odcisków palców, klawiatury kodowe, technologia bluetooth lub RFID (otwieranie drzwi za pomocą breloków lub kart). Firma CAL ma w ofercie je wszystkie i nawet poszła o krok dalej – wspólnie z firmą iCOMFORT stworzyła autorską aplikację na smartfona, dzięki której możemy sterować strefą wejścia do domu nawet będąc na drugim końcu świata. Pupil, któremu zapomnieliśmy napełnić miskę przed wyjazdem nie będzie nam już spędzał snu z powiek, bowiem otworzymy sąsiadce drzwi kilkoma kliknięciami w smartfonie. Więcej o zaletach i funkcjach, jakie daje aplikacja CALConnect dowiecie się również z naszego ostatniego podcastu.

Rozwiązania smart zamiast klucza do drzwi

Inteligentny zamek do drzwi, czyli nie tylko palec otworzy nam drzwi

Czytniki odcisków palców czy klawiatury kodowe to rozwiązania, które powoli stają się standardem na rynku. Czy branża stolarki drzwiowej może jeszcze czymś zaskoczyć swoich klientów? Owszem, może i to nawet bardzo. W ofercie CAL znajdziecie teraz ultranowoczesne rozwiązania smart home do sterowania drzwiami, które do tej pory widzieliście tylko na ekranach telewizorów w futurystycznych filmach. Czy już wiecie o czym mowa? Wprowadziliśmy do oferty aż trzy nowe rozwiązania w dziedzinie inteligentnych zamków do drzwi : UBio-X Pro Lite, UBio-X Pro 2 oraz UBio-X Iris. Są to zaawansowane systemy biometrycznej kontroli dostępu, zapewniające najwyższe bezpieczeństwo Waszej rodziny, domu i dobytku. Totalna nowość na rynku stolarki drzwiowej.

UBio-X Pro Lite to elegancki czytnik wbudowany w skrzydło drzwiowe, obsługujący aż 4 możliwe formy identyfikacji użytkownika. Jest wyposażony w czytniki: twarzy, odcisków palców i kart, a także daje możliwość otwarcia drzwi za pomocą kodu PIN. Pamięć urządzenia daje możliwość obsługi nawet 500 000 użytkowników. Aby zwiększyć bezpieczeństwo system potrafi wykryć fałszywe wzorce odcisków palców odlane z wosku czy silikonu lub odciśnięte na papierze i folii.

UBio-X Pro 2 to ulepszona, szybsza wersja wyżej opisanego czytnika, wyposażona w dwie kamery (rejestracja w świetle widzialnym i podczerwieni) i dodatkową opcję wykrywania fałszywych wzorców twarzy (zdjęcia, filmy i maski).

Z kolei UBio-X Iris to limuzyna wśród czytników obsługująca nie tylko odciski palców i karty, ale także rozpoznawanie tęczówki oka.

Wszystkie te czytniki są wyposażone są w pięciocalowy, dotykowy ekran LCD zamknięty w eleganckiej i kompaktowej czarnej obudowie, dzięki czemu harmonijnie wpasują się w każdą stylizację drzwi.

Rozwiązania przyszłości już teraz w Twoim domu

Jednak w obecnych czasach jesteśmy ciągle w biegu i często nie wiemy, kto mieszka na osiedlu obok nas. Nie zostawiamy już kluczy pod wycieraczką i nie mamy czasu na wymianę zamków za każdym razem, gdy zgubimy lub ktoś ukradnie nam klucze. Dlatego warto zrobić krok w przyszłość i zainwestować w nowoczesne rozwiązania stolarki drzwiowej jakimi sa inteligentne zamki do drzwi. Dzięki nim strefę wejścia do domu będziemy mieli zawsze pod kontrolą za pomocą smartfona, który zawsze jest z nami. To inwestycja w wygodę, funkcjonalność, a przede wszystkim bezpieczeństwo domowników i naszego dobytku.

Autorka: Natalia Kiler, technolożka CAL prawdziwe drzwi

Dodaj komentarz

UE