drzwi cal Ile czeka się na drzwi? Od czego to zależy? - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Ile czeka się na drzwi? Od czego to zależy?

4 października 2018
Udostępnij wpis

Czas oczekiwania na drzwi jest jednym z czynników, który wpływa na decyzję zakupową Klienta. Większość drzwi zewnętrznych robionych jest na zamówienie, co oczywiście ma na celu idealne dopasowanie ich do konkretnego budynku i konkretnych oczekiwań. Przez to na drzwi trzeba niestety trochę poczekać.

W firmie CAL na zamówione drzwi czeka się kilka tygodni. Z czego wynika taki termin realizacji? Przede wszystkim muszą być perfekcyjnie wymierzone i dopasowane do otworu w budynku. Dlatego też specjaliści muszą najpierw dokładnie wymierzyć otwór drzwiowy, aby przy montażu nie powstały nawet najmniejsze niedociągnięcia. Następnie my produkujemy drzwi idealnie dopasowane do zmierzonego otworu, co pozwala na ich późniejszy precyzyjny montaż. Korzyści? Ograniczenie strat ciepła do minimum, perfekcyjna izolacja akustyczna oraz lekkie otwieranie i zamykanie drzwi, bez żadnych przeszkód i skrzypienia.

 

Co wpływa na czas oczekiwania na drzwi?

Poza etapem pomiarów i wyceny, czas produkcji drzwi zależy także od samego procesu ich wytwarzania. Pewnych procesów technologicznych nie można przyśpieszyć, aby mogli Państwo otrzymać perfekcyjny produkt najwyższej jakości, który ma posłużyć przez lata. A właśnie tego oczekuje się od drzwi klasy premium.

W firmie CAL każde drzwi, dla każdego klienta wykonujemy w oparciu o najlepsze praktyki rzemieślnicze – nie jest to produkcja masowa. Co się z tym wiąże? Złożony proces, którego produktem końcowym są drzwi perfekcyjnie dostosowane do danego budynku i oczekiwań jego właścicieli. Jaka to różnica? Jak między garniturem z sieciówki a garniturem od najlepszego krawca. Aby lepiej zrozumieć ten proces przedstawiamy poniżej jego poszczególne etapy:

 

1. Staranna selekcja drewna

Nasze drzwi powstają z drewna dębowego oraz sosnowego, a każdy z tych surowców wymaga innego podejścia i innej technologii przetwarzania. Spośród dłużyc wybieramy te o najlepszej jakości i dzielimy je na kłody o konkretnym przeznaczeniu. Kłody przerabiamy na trakach taśmowych kłoda po kłodzie, deska po desce.

 

 

2. Osuszanie i obróbka maszynowa

Z obrobionego surowca otrzymujemy materiał w postaci tarcicy, który następnie suszymy i sezonujemy. Dalszym etapem jest pozyskiwanie fryza, struganie, klejenie, okleinowanie oraz obłogowanie. Tak przygotowane półwyroby uważnie dobieramy pod indywidualne zamówienie każdego Klienta.

 

 

3. Staranny szlif

Aby nadać kształt i gładkość elementom składowym czopujemy je, wiercimy oraz szlifujemy. Następnie składamy je w skrzydła i ościeżnice oraz wykonujemy obróbkę na maszynach CNC. Wykonujemy wręgi i wszystkie nawiercenia. Każdy złożony element podlega kontroli jakości na każdym stanowisku, a po pozytywnym jej przejściu trafia do lakierni.

 

praca Suwałki

 

4. Troskliwie impregnujemy i lakierujemy powierzchnię

Powierzchnia skrzydeł i ościeżnic poddawana jest impregnacji oraz ręcznie, precyzyjnie szlifowana. Następnie barwimy elementy, a na koniec lakierujemy je lakierami wodnymi lub poddajemy olejowaniu. Obie technologie pozwalają wydobyć z drewna to, co najpiękniejsze – niepowtarzalną strukturę słojów. Jednocześnie są przyjazne dla środowiska na każdym etapie – i podczas produkcji (brak szkodliwych oparów) i podczas użytkowania (zdrowie gratis!). Sprawdź co potrafią nasi mistrzowie lakiernictwa: https://www.drzwi-cal.pl/blog/kolorowe-drzwi-zewnetrzne/.

 

 

5. Okuwanie i wzmacnianie konstrukcji

Na tym etapie szklimy, okuwamy i silikonujemy drzwi. Wkładamy szyby i mocujemy aplikacje ozdobne oraz dopracowujemy szczegóły.

 

 

6. Oznaczenie logiem CAL

Ponownie oceniamy każdy element pod względem jakości i jeśli uznamy, że drzwi są doskonałe, oznaczamy je logiem CAL, aby Klient miał pewność, że drzwi pochodzą od doświadczonego producenta.

 

 

7. Pakowanie i wysyłka

To już koniec etapu produkcji. Gotowe drzwi są pakowane i wysyłane do Klienta. Warto było poczekać – nabywca otrzymuje prawdziwe drzwi, z natury doskonałe!

 

 

Co może wpływać na wydłużenie czasu produkcji drzwi zewnętrznych szytych na wymiar? Zazwyczaj wszystkie niestandardowe dodatki, które nasi podwykonawcy wykonują jednorazowo, specjalnie dla Was. Mowa między innymi o szybach kształtowych wymagających wykonania szablonu, ornamentowych i z witrażem. Termin realizacji nieznacznie wydłuża także zastosowanie w drzwiach elektroniki, która czasem bywa naprawdę zaawansowana. Jednak warto poczekać, by przez lata cieszyć się produktem w pełni spersonalizowanym, pięknym i użytecznym!

Możliwość komentowania została wyłączona.

UE