drzwi cal Czy wiedziałeś, że materiał wykonania drzwi wpływa na zdrowie? - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Czy wiedziałeś, że materiał wykonania drzwi wpływa na zdrowie?

28 września 2018
Udostępnij wpis

Nawet tak podstawowy element wyposażenia domu, jak drzwi, może mieć szkodliwy wpływ na twoje zdrowie. Uważaj na materiały, z których są wykonywane i unikaj konkretnych substancji, a będziesz mieć pewność, że nic nie grozi tobie i twojej rodzinie.

Każdego dnia przechodzisz przez dziesiątki drzwi, otwierasz je i zamykasz, ale z pewnością nie zastanawiasz się, z czego zostały zrobione. Może to jednak mieć  wpływ na twoje zdrowie, dlatego myśląc o bezpieczeństwie swoim i swojej rodziny, dowiedz się, jakie substancje są zawarte w drzwiach. Chcesz wiedzieć które z nich mogą ci zaszkodzić, a nawet doprowadzić do alergii, a w dłuższej perspektywie może nawet zatruć? Zapraszamy do lektury.

Czy drzwi posiadają certyfikaty?

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie drzwi, powinieneś ją najpierw dobrze przemyśleć. Sam fakt, że drzwi są w sprzedaży nie wystarcza! Koniecznie sprawdź, czy drzwi nie zawierają żadnych niebezpiecznych środków. Oto, co może okazać się szkodliwe dla naszego zdrowia:

Farby rozpuszczalnikowe z ołowiem

Jeśli drzwi pokryte są farbą, absolutnie nie powinna być to farba ołowiowa. Bądź ostrożny, ponieważ mimo że mają one właściwości toksyczne, wciąż mogą być używane. Jeśli jednak drzwi są pokryte warstwą ochronną, opary nie powinny przedostawać się do powietrza. Warto również dodać, że farba ołowiowa jest obecnie niezwykle rzadko wykorzystywana i raczej nie w zakładach produkujących stolarkę. Kupując drzwi warto jednak zwrócić uwagę na ich wykończenie i wybrać te pokryte ekologiczną farbą wodorozcieńczalną albo olejami, dostępnymi między innymi w ofercie Drzwi CAL.

Groźny formaldehyd

Już sama nazwa brzmi niebezpiecznie, jednak co się za nią kryje? Aldehyd mrówkowy to szkodliwy środek, który przy dłuższym narażeniu na kontakt z nim może powodować alergię i podrażnienia. Wykorzystuje się go do wytwarzania klejów, lakierów oraz barwników, a przecież przy produkcji drzwi bardzo często stosuje się wymienione substancje. Formaldehyd ma silnie uczulające i drażniące działanie na organizm, dlatego koniecznie go unikaj. Obecnie jego ilość we wspomnianych produktach jest już niewielka, jednak wciąż dąży się do jej obniżenia. Najwięcej formaldehydu można znaleźć w płytach wiórowych, tak popularnych w drewnopodobnych drzwiach wewnętrznych. Dla bezpieczeństwa wybierz te drewniane, ponieważ nadal nie wiadomo jak obniżone wartości formaldehydu ulatniające się z czasem z płyt działają na organizm ludzki.

Wybierz materiały ekologiczne

Wybór drzwi jest dziś tak duży, że z łatwością znajdziesz produkty wykonane w 100% z materiałów ekologicznych, które w przyszłości mogą zostać ponownie wykorzystane. Decydując się na drzwi zewnętrzne drewniane masz pewność, że dzięki swoim parametrom cieplnym zapewniają niższe zużycie energii cieplnej. W ten sposób zaoszczędzisz na ogrzewaniu. Wysokogatunkowe drewno to naturalna jakość, dzięki której drzwi posłużą ci na długie lata. Topowe wzory naturalnych, drewnianych drzwi wejściowych znajdziesz tutaj: https://www.drzwi-cal.pl/drzwi-zewnetrzne/.

 

drzwi

 

Drzwi do bezpiecznego domu

Jeśli będąc w domu masz pogorszone samopoczucie, cierpisz na kłopoty ze snem, bóle głowy, czy zmęczenie, powodem mogą być materiały, z jakich zostały wykonane sprzęty w twoim domu, np. twoje drzwi.  Szczególnie jeśli masz w swoim mieszkaniu/domu stare drzwi sprzed 10 lat i dalej. Dowiedz się, z czego zostały zrobione. W czasach, gdy tak wiele mówi się o zanieczyszczeniu środowiska, warto zadbać o ekologiczne rozwiązania, które nie będą miały negatywnego wpływu ani na nasze zdrowie, ani na naszą planetę. Zadbaj o bezpieczny dom i wybierz ekologiczne drzwi drewniane (drzwi-cal.pl/blog/drewniane-drzwi-zewnetrzne-natura-w-twoim-domu/).

Dodaj komentarz

UE