Czy wiedziałeś, że materiał wykonania drzwi wpływa na zdrowie? - Drzwi drewniane wewnętrzne i zewnętrzne najwyższej jakości
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Czy wiedziałeś, że materiał wykonania drzwi wpływa na zdrowie?

28 września 2018
Udostępnij wpis

Nawet tak podstawowy element wyposażenia domu, jak drzwi, może mieć szkodliwy wpływ na twoje zdrowie. Uważaj na materiały, z których są wykonywane i unikaj konkretnych substancji, a będziesz mieć pewność, że nic nie grozi tobie i twojej rodzinie.

Każdego dnia przechodzisz przez dziesiątki drzwi, otwierasz je i zamykasz, ale z pewnością nie zastanawiasz się, z czego zostały zrobione. Ma to jednak bardzo duży wpływ na twoje zdrowie, dlatego myśląc o bezpieczeństwie swoim i swojej rodziny, podczas zakupów dowiedz się, jakie substancje są zawarte w drzwiach. Chcesz wiedzieć które z nich mogą ci zaszkodzić, a nawet doprowadzić do alergii i zatruć? Zapraszamy do lektury.

Czy drzwi posiadają certyfikaty?

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie, powinieneś ją najpierw dobrze przemyśleć. Sam fakt, że drzwi są w sprzedaży nie wystarcza! Koniecznie sprawdź, czy drzwi nie zawierają żadnych niebezpiecznych środków. Oto, co może okazać się szkodliwe dla naszego zdrowia:

Farby rozpuszczalnikowe z ołowiem

Jeśli drzwi pokryte są farbą, absolutnie nie powinna być to farba ołowiowa. Bądź ostrożny, ponieważ mimo że mają one właściwości toksyczne, są powszechnie dostępne. Jeśli jednak drzwi są pokryte warstwą ochronną, opary nie powinny przedostawać się do powietrza. Mimo wszystko zamiast drzwi pomalowanych farbą ołowiową lepiej wybrać te pokryte farbą wodorozcieńczalną albo olejami.

Groźny formaldehyd

Już sama nazwa brzmi niebezpiecznie, jednak co się za nią kryje? Aldehyd mrówkowy to szkodliwy środek, który najprawdopodobniej jest rakotwórczy. Wykorzystuje się go do wytwarzania klejów, lakierów oraz barwników, a przecież przy produkcji drzwi bardzo często stosuje się wymienione substancje. Formaldehyd ma silnie uczulające i drażniące działanie na organizm, dlatego koniecznie go unikaj. Chociaż z upływem czasu jego emisja maleje, lepiej nie ryzykować. Najwięcej formaldehydu można znaleźć w płytach wiórowych, tak popularnych w drewnopodobnych drzwiach wewnętrznych. Charakterystyczny zapach wyczuwalny jest nawet po kilku latach od wprowadzenia się do domu, czy też po wymianie drzwi na te z formaldehydem.

Wybierz materiały ekologiczne

Wybór drzwi jest dziś tak duży, że z łatwością znajdziesz produkty wykonane w 100% z materiałów ekologicznych, które w przyszłości mogą zostać ponownie wykorzystane. Decydując się na drzwi drewniane masz pewność, że dzięki swoim parametrom cieplnym zapewniają niższe zużycie energii. W ten sposób zaoszczędzisz wiele na ogrzewaniu. Wysokogatunkowe drewno to naturalna jakość, dzięki której drzwi posłużą ci na długie lata.

Drzwi do bezpiecznego domu

Jeśli będąc w domu masz pogorszone samopoczucie, cierpisz na kłopoty ze snem, bóle głowy, czy zmęczenie, powodem mogą być materiały, z jakich zostały wykonane sprzęty w twoim domu, np. twoje drzwi. Dowiedz się, z czego zostały zrobione. W czasach, gdy tak wiele mówi się o zanieczyszczeniu środowiska, warto zadbać o ekologiczne rozwiązania, które nie będą miały negatywnego wpływu ani na nasze zdrowie, ani na naszą planetę. Zadbaj o bezpieczny dom i wybierz ekologiczne drzwi drewniane!

Dodaj komentarz

UE