drzwi cal Inteligentny dom – inteligentne drzwi wejściowe - Drzwi zewnętrzne i wewnętrzne premium
fundusze europejskie
PRAWDZIWE DRZWI
Powrót do listy wpisów

Inteligentny dom – inteligentne drzwi wejściowe

13 marca 2020
Udostępnij wpis

W inteligentnym domu rzeczy dzieją się same. Temperatura wewnątrz jest zawsze idealna niezależnie od pogody, rolety opuszczają się i podnoszą zgodnie z ruchem słońca na niebie i porą roku, a oświetlenie dostosowuje się do Twojego samopoczucia i klimatu. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom Twój dom jest Twoim najlepszym przyjacielem. Zobacz co jeszcze mogą Ci zaoferować.

Jeszcze kilka lat temu sterowane głosem oświetlenie, wyłączenie żelazka, gdy jesteśmy w pracy czy sprawdzenie zamknięcia drzwi po wyjściu z domu były dostępne w strefie marzeń lub na ekranach futurystycznych kinowych przebojów. Jednak wraz z rozwojem i upowszechnianiem się Internetu oraz smartfonów, rozwiązania te nie są już nie tylko nierealne czy niedostępne, a wręcz stają się coraz bardziej rozpowszechnione i popularne.

Inteligentny dom w służbie człowieka

Rozwiązania smart to bardzo szeroki obszar nie tylko budownictwa, ale także wyposażenia wnętrz. Są popularne zwłaszcza wśród młodych i dorosłych osób, które są przyzwyczajone do życia w ciągłym „podłączeniu do Sieci” i są obeznane z nowinkami technologicznymi. Dla nich inteligentny dom to naturalny krok naprzód – w przyszłość.

Za pomocą smartfona można sterować oświetleniem w domu, sprawdzać i regulować pobór prądu i ciepła czy ustalać idealny dla nas mikroklimat w poszczególnych pomieszczeniach. Także producenci sprzętu RTV i AGD oferują inteligentne rozwiązania – pranie możemy włączyć z każdego miejsca na świecie, a także zdiagnozować samodzielnie w domu podstawowe usterki sprzętu za pomocą aplikacji w telefonie, która po sparowaniu przeprowadzi jego skrupulatną analizę, dzięki czemu proste usterki naprawimy sami i zaoszczędzimy czas i pieniądze na serwisowaniu. Rozwiązania smart to zdecydowanie duże ułatwienie w codziennym, coraz szybszym i bardziej zabieganym życiu.

Drzwi zewnętrzne otwarte na nowości technologiczne

Klienci zainteresowani smart rozwiązaniami zdecydowanie powinni przyjrzeć się technologiom stosowanym w nowoczesnych drzwiach wejściowych. Są to produkty premium, które nieustannie się rozwijają i co rusz zaskakują nowymi udogodnieniami dla domowników. Co mogą zaoferować nam inteligentne drzwi zewnętrzne?

Najprostsze rozwiązania stosowane w drzwiach zewnętrznych to zwykłe czujniki odpowiadające m.in. za kontrolę zaryglowania drzwi (czujnik rygla) czy zamknięcia/otwarcia skrzydła (kontaktron). Odpowiadają one za bezpieczeństwo naszego domu i z łatwością można je połączyć z systemem alarmowym.

Bardziej skomplikowane służą m.in do kontroli dostępu. Może to być kontrola biometryczna, czyli czytnik linii papilarnych, klawiatura kodowa, rozwiązania wykorzystujące technologię zbliżeniową RFID (breloki i karty zbliżeniowe) czy bluetooth (w połączeniu ze smartfonem). Tego typu urządzenia mogą służyć jako swego rodzaju „klucz” do drzwi, ale indywidualny kod biometryczny czy też cyfrowy może być wykorzystany do bardziej skomplikowanych zadań.  W tym celu został zaprojektowany system CAL Connect wykorzystujący szereg czujników zamontowanych w drzwiach oraz centralkę Qedenco, która poprzez sygnał wifi i internet łączy się z aplikacją na smartfonach użytkowników. Bardzo przydatną funkcją jest „Dziecko w domu”, polegającą na tym, że system rozpoznaje, które dziecko otworzyło drzwi i wysyła powiadomienie na telefon rodzica.

Bezpieczny dom w każdym miejscu na świecie?

Za pomocą czytników linii papilarnych albo kodu cyfrowego jesteśmy w stanie powiadomić firmę ochroniarską o wymuszonym otwarciu drzwi. CAL Connect może działać jako niezależny system otwierania bram i drzwi, w tym otwieranie na podstawie geolokalizacji,  gdy zbliżasz się do bramy wjazdowej i garażowej lub zdalne otwieranie z aplikacji w smartfonie. Możemy również zdalnie nadawać stałe lub okresowe uprawnienia nowym użytkownikom, dzięki czemu będąc na wakacjach wpuścimy sąsiada, aby podlał nam kwiatki i nakarmił zwierzaka.

W przypadku drzwi, w których nie zamontowano zamka elektrycznego rozwiązaniem są inteligentne wkładki. Pozwalają one otwierać drzwi za pomocą m.in. breloka, karty zbliżeniowej czy smartfona. Umożliwiają również przesłanie elektronicznego klucza osobom trzecim za pomocą sms-a, dzięki czemu możemy udzielać czasowego dostępu do domu. Sprawdź np. innowacyjną wkładkę EVVA AirKey – dostępną w ofercie CAL.

Koniecznie przetestuj szeroki wybór inteligentnych rozwiązań od Drzwi CAL, które oferują klientom wszystkie wymienione wyżej rozwiązania, zwróć szczególną uwagę na system kontroli dostępu z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji mobilnej do zarządzania strefą wejścia do domu – CAL Connect, którą swobodnie możesz połączyć z już istniejącym, lub planowanym, systemem inteligentnego zarządzania domem.

Inteligentny dom – dom przyszłości

Rozwiązania smart są coraz bardziej popularne na rynku, stąd ich szybki rozwój i coraz większa dostępność.

Proponowane przez CAL metody otwierania drzwi z wykorzystaniem zainstalowanego w nich elektrycznie otwieranego zamka eAV3 dają możliwość sterowania z systemu alarmowego, domofonu, dowolnych klawiatur, czy innych dostępnych na rynku urządzeń. Tym niemniej warto mieć na uwadze rozbudowany CAL Connect z centralką Qedenco stworzony specjalnie do zarządzania strefą wejścia z drzwiami CAL i dający duże możliwości integracji z innymi systemami domu dla wygody i bezpieczeństwa mieszkańców.

Autorzy:

Natalia Kiler, technolożka CAL

Czesław Suski, Dyrektor ds. Sprzedaży CAL

Dodaj komentarz

UE